Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintük ki fogok futni az...

Szerintük ki fogok futni az időből. Szerintem még bőven van időm. Titeket is piszkáltak/piszkálnak?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Jelenleg nincs barátom. Már kapom a célzásokat a családtól, hogy ideje lenne bepasizni, és gyereket szülni. Nem mintha nem szeretnék gyereket, mert kb 10 éves korom óta akarok, de még nem állok úgy.

Ma a nővérem azt mondja: úgy sajnálom, hogy nem rögtön akkor szültem mikor férjhez mentem. Kár volt várni. 21 éves volt mikor férjhez ment, 23 mikor szült. Igaz 14 éves kora óta együtt volt a férjével.


Szerintem még ha 10 év múlva szülök, akkor sem lennék lemaradva (bár addigra remélem már lesz gyerekem) de ezt a nyaggatást/célozgatást már nem bírom. Veletek is szoktak ilyet?


2011. jan. 25. 22:31
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
79%
Én is egyetemista vagyok (orvosi), és leghamarabb 24 éves koromra jövök ki az egyetemről. Én nagyon szeretnék az egyetem, és a rezidens képzés között szülni, mert sajnos a családunkban csak bajok voltak a 30-35 év feletti szüléssel (koraszülés, epilepsziás, allergiás gyerekek, terhességi cukor stb.), egyedül azok a szülések voltak problémamentesek, amik 30 év alatt történtek :(. Szerencsére van stabil párkapcsolatom, ő is támogat ebben (szeretne legalább 28 évesen apuka lenni), és még nagyobb szerencsém, hogy van stabil anyagi háttér. De sajnos nem mindenki él ideális helyzetben. Csak azért semmiképp se szülj, mert muszáj! Az sem neked, sem a babának nem tenne jót. Viszont kívánom, hogy találd meg hamar a párod, és egy megfelelő munkát, hogy ne a körülmények tehessenek arról, hogy ne akkor szülj, amikor jónak látod!
2011. jan. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Én elég korán /18/ évesen ismertem meg a páromat. Ő 2 évvel idősebb nálam. Gyakorlatilag 8 év együtt járás és együttlakás után házasodtunk össze. 26 éves voltam akkor. 27 évesen szültem. Kaptunk mi mindent, főleg én, hogy vadházasság meg egyebek. Most 40 éves vagyok. Eszedbe ne jusson mások kedvére tenni, csak azért mert ők úgy gondolják. Lekésve meg egyáltalán nem vagy. A szülés ideje meg szerintem az "elhúzódó"tanulás, fősuli-egyetem miatt meg egyébként is kitolódott világszerte.
2011. jan. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
65%
Na látom, a sok kis 8 általánossal rendelkező, magát 20 éves felcsináló lepontozott.
2011. jan. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

Ne is mondd, nálunk a család nem piszkál vele, ők felérik ésszel, hogy ez az én döntésem és azt csinálok amit akarok, na de az idősebb barátok..."Mikor lesz már dédunokája a nagymamáknak?" Könyörgöm, még egyetemista vagyok! Én is azt mondom, hogy a legjobb, ha fiatalon szül az ember, 30 felett nem lennék hajlandó, na de ha véletlen besikerülne most egy gyerek akkor azt hallgatnám ezektől a kedves ismerősöktől, hogy "minek neki az a gyerek, ha még tanul".

Csak azért mondják, hogy mondjanak valamit, ne törődj velük.

2011. jan. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 napietus ***** válasza:
tegnap 22:57-nél engem is :( pedig csak azt írtam le, nálunk hogy volt (a kérdésre válaszoltam, nem?)
2011. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
46%

"Na látom, a sok kis 8 általánossal rendelkező, magát 20 éves felcsináló lepontozott.

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:21"


Ez enyhén sértő, lekezelő, és általánosító ez a beszólás.

Anyám 18 évesen férjhez ment (érettségi után), egy két éves felsőfokú képzést elvégzett, már házasként, aztán dolgozott, 21 évesen megszült engem, ma pedig egy bank vezetőségének a tagja, 25 éves tapasztalattal a háta mögött (garantáltan többet tud, mint egy friss diplomás), szép fizetéssel. Nagyon jó a kapcsolatunk, főleg a kis generációs különbségnek köszönhetően és örülök, hogy anyám, nem 60 éves volt a ballagásomon, nekik összejött, volt "mibe" szülni, miért kell rögtön elítélni valakit azért, mert 20 évesen szül, mert neki nem a buli az élet, és van megfelelő anyagi és családi háttere hozzá (nem mondom, hogy nincs olyan aki a semmibe szül pl. [link] , de csak azért, mert 20 évesen szül valaki, nem kell elítélni, mert ez baromira nem igazságos, ha tehetném én is szülnék)!

A kérdezőt meg gondolom nem a gyerekszülésre biztatják elsősorban, hanem először komoly kapcsolatra aztán esküvőre, munkahelyre, szerintem a rokonok nem gonoszkodóan mondják, legalábbis én ezt nem tudom gonoszkodásnak venni a részükről.

ma 00:46, egy nagyobb faluban élő 23N

2011. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
31%
22 évesen szinte még gyerek vagy te is... másrészt, ez a te döntésed, nem a szüleidé. Én azt mondanám nekik, hogy ha babázni akarnak, csináljanak ők egy újat, ne engem b*szogassanak. Mondjuk mondtam is ezt anyámnak, amikor ilyennel jött elő, be is fejezte.
2011. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
51%

"Na látom, a sok kis 8 általánossal rendelkező, magát 20 éves felcsináló lepontozott."



Gondolkodj mielott irsz. En 22 evesen szultem. Idoben elvegeztem az egyetemet 2 szakon, most a PhD-met kezdem kozel 25 evesen. Igaz, tavoktatasban, de ennek elsosorban nem a gyerek az oka, hanem hogy a ferjem munkaja miatt sokszor orszagrol-orszagra vagy allamrol-allamra koltozunk.


Szoval nem latsz bele masok eletebe. Esetleg atgondolhatnad, hogy mas elete nem olyan, mint a tied es sokaknak nemcsak 8 altalanosa van attol meg, hogy gyerekuk van.

2011. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
35%

"22 évesen szinte még gyerek vagy te is"


A magad nevében nyilatkozz, a fiatalon való szülés nem feltétlenül azzal egyenértékű, hogy iskolázatlan hülye akit felcsináltak, hanem egy felelősségteljes, komoly ember is lehet (ha véletlenül jött össze akkor pedig nem a könnyebbik utat választja:gyilkosság=abortusz), (és nem a péntek, szombati legyünk hulla részegek és drogosok buli érdekli).

Miért olyan hihetetlen egyeseknek, hogy a gyerek is tud boldogsággá tenni, jobban mint a szombati buli a haverokkal, szerintem az előbbi sokkal sokkal nagyobb öröm és boldogság. Ezzel nem azt akarom mondani, még véletlenül sem, hogy a kérdező szüljön, munka és megfelelő férj nélkül gyereket, de azért nem kéne lehülyézni senkit, aki szerint az Ő korában sem korai az ilyesmi. Akkor szülj és házasodj amikor Te elérkezettnek látod az időt, gondolom a rokonok sem rosszindulatból mondták az ilyesmit.

2011. jan. 26. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen??? Hova szülnél 22 évesen? Azt hittem, min. 30 lehetsz, hogy ennyire idegesítenek a rokoni "aggodalmak". 25 éves vagyok és úgy érzem, számomra még csak most kezd igazán kinyílni a világ, piszok jól elvagyok a barátommal, folyton nyüzsgünk, utazgatunk, kirándulunk, színház, mozi, nyáron fesztiválok... szerintem fiatal huszonévesként pont hogy ez a normális, nem a pelenkázás. A nyanyákkal ne törődj, ők még abban a kádárista időszakban élnek, amikor egy nő akkor volt nő, ha 18 évesen férjhez ment és legkésőbb 20 éves korára megszülte az első gyereket. Ma ez már nevetséges. 22 évesen bulizni kell, egyetemre járni, nyelveket tanulni, bulizni, diákmelót vállalni, ismerkedni.. nem férjhez menni atyaég! Egyébként senkit nem akarok megbántani, de gimiben az évfolyam legrosszabb tanuló, legprimitívebb leányzói mentek elsőként férjhez és szültek gyereket...
2011. jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!