Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintük ki fogok futni az...

Szerintük ki fogok futni az időből. Szerintem még bőven van időm. Titeket is piszkáltak/piszkálnak?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok. Jelenleg nincs barátom. Már kapom a célzásokat a családtól, hogy ideje lenne bepasizni, és gyereket szülni. Nem mintha nem szeretnék gyereket, mert kb 10 éves korom óta akarok, de még nem állok úgy.

Ma a nővérem azt mondja: úgy sajnálom, hogy nem rögtön akkor szültem mikor férjhez mentem. Kár volt várni. 21 éves volt mikor férjhez ment, 23 mikor szült. Igaz 14 éves kora óta együtt volt a férjével.


Szerintem még ha 10 év múlva szülök, akkor sem lennék lemaradva (bár addigra remélem már lesz gyerekem) de ezt a nyaggatást/célozgatást már nem bírom. Veletek is szoktak ilyet?


2011. jan. 25. 22:31
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
78%

Engem csak nagymuter oiszkál, hogy már lassan házasodnom kellene.... Na persze mama, úgy van az, a sarkon osztogatják csak oda kell állni(fejben vannak már neki gondok:D)


Anyám kijelentette, hogy valami büdös k*rva jól fog Velem járni, ezt még páran meg is erösítették. Hát mit ne mondjak, marha jól esik, hogy egy büdös k*urvát képzelnek el Nekem...


Növérem jó arc, megérti, hogy nem akarok még senkivel sem ilyen távlakokban gondolkozni. Olyan kapcsolatnak nem látom értelmét, ahol egy látszat érdeklödés van és csak úgy van valakim. Egyrészt, hülye vagyok, mert érzelgös vagyok ami abban merül ki, hogy csak olyan kapcsolatban érzem jól magam, ahol érzelmek is vannak. Más kapcsolatot idö és pénz pazarlásnak tartok, inkább utazok és jól érzem magam helyette.


Másrészt nem vagyok lekésve semmiröl sem, mert Férfiként majd 30-35 évesen lesz a 20-25-ös korosztályban valami esélyem.


Tehát úgy gondolom Te sem vagy elkésve semmivel.


22/F

2011. jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is mondják (kivéve a szüleim), én meg csak hárítok. Mert jelenleg se kapcsolatom, pályakezdőként munkám nincs, pedig már minden vágyam lenne egy hűséges társ, és egy baba, mert nekem inkább ez az "élet élvezet" mint a bulizás, meg utazgatás, szóval részemről ez hülye indok, mert már eljutottam arra a pontra, hogy rühellek eljárni itthonról buliba, persze 18 évesen más volt a helyzet, de engem most már ez a dolog, hogy "buli" meg hasonlók nem elégít ki, tehát az "éld ki magad" rám nagyon nem érvényes, az már megvolt..., inkább vágynék egy normális társra (és tényleg egy normális pasira, aki hasonlóan gondolkozik, mint én és akivel nagyon szeretjük egymást és együtt képzeljük el az életünket) és gyerekre.

Nálunk egyébként mindenki korán házasodott (rövid járás után, fiatalon), szült és senki nem vált el, boldog házasságban él, tehát korán megtalálták a párjukat, csak én nem, szomorú, de ez van.

(Társkereső oldal az utolsó dolog lenne amivel próbálkoznék az biztos, számomra nagyon visszataszítóak azok az oldalak. Szórakozóhelyen meg lehetetlen ismerkedni, max. 16 évesekre másznak rá, de azért többségében azok a kapcsolatok sem hosszútávra szólnak.)

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__parkapcsolatok_..

23N

2011. jan. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Nincs kedved házasodni??:D

Például Velem:D


22/F

2011. jan. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy. :) De egy kicsit elkapkodott házasság lenne. :D:D
2011. jan. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon meglep ez a kerdes. En 22 evesen szultem (tervezetten) es engem meg - bar nem szekaltak - de megjegyzeseket kaptam pl. volt gimis es egyetemi osztalytarsaktol, hogy furcsa ennyi evesen szulni stb. En vagyok az egyetlen az egesz evfolyambol, akinek gyereke van. Szoval hol szulnek a lanyok 20-22 evesen? Azok szulnek 1. akinek becsuszik (ilyet ismerek, de egyik mellett sincs ferfi), 2. aki megteheti (koran megismerte a parjat es meg volt az anyagi hatter is).


Szoval en azt latom, hogy a nok tobbsege az elsot 28-32 korul szuli, de ha nem akkor, akkor is mi tortenik? Magadnak kell megfelelni es mindenki elete mas. Ha parod sincs, ugyan mire es hogyan szulj? Ne foglalkozz veluk...akkor szulj, mikor stabil kapcsolatban leszel es mindketten elerkezettnek erzitek az idot. Ha ez 22 eves koraban van valakinek, akkor szul. Ha 32 eves koraban, akkor. Ha nem akar szulni, nem szul.


En annyit tudok mondani, hogyha most szulnel egy gyereket, akkor meg lennenek, akik azert szolnanak meg...nem kell massal foglalkozni.

2011. jan. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
63%
Es azt nem ertem, hogy mire szulnel...hol van egy igazi tars, anyagi hatter? Mert akinek idosebb parja van, annal meg ertheto (mi is igy engedhettuk meg a gyereket - maskepp elkepzelni sem tudom, hogy egy 22 eves nonek mibol lenne eleg alapja eltartani egy gyereket). Szerintem probalj minel kevesebbet talalkozni ezekkel a rokonokkal, ha pedig olyan viszonyban vagy veluk, meg lehet nekik magyarazni az allaspontodat - hogy neked most mas a prioritas, meg fiatal vagy, mas terveid vannak. Nem kell belemenni a reszletekbe.
2011. jan. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
52%

nem olvastam a válaszokat, de jó tudnod, hogy 30 év felett már egyre bajosabb a termékenység a nőknél. ott már minden hónap számít. Arról nem is beszélve, hogyha 30-35 fölött szülsz, akkor mire visszamennél gyesről-gyedről, pont elérted azt az életkort,a mikor már nehezebben kapsz amúgy is munkát, hát még pici gyerekekkel!

én igy jártam, 33 N vagyok. Pénzem alig lenne egy gyerekre (pedig diplomás vagyok, dolgozom), férjem ugyan van, de saját lakásunk sincs, és ha most teherbe esnék, akkor két gyerek után pont 40 éves kor körül térnék vissza, ami hát elég gázos. ha nem vesznek vissza, akkor kereshetek új munkahelyet, amit pici gyerek mellett találni nagyon nehéz. És ráadásul pont azt számolgatjuk, hogy két gyerek az időnkbe lehet már bele se férne. hisz nincs garancia, hogy azonnal teherbe esek, sőt! és a betegségek kockázata is nagyobb nálam is, a babánál is!

én a koraibb! szülés híve vagyok UTÓLAG!

2011. jan. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
08:05: Ne adjatok fel a ferjeddel! Abszolut nem vagy oreg es biztos, hogy osszejon a baba! Szerintem elsosorban nem eu. gond van az "idosebb" nokkel (33 szerintem nem idos!), hanem generacios problema. Engem is anyu 33 evesen szult es hiaba volt jo anya, hatalmas volt a generacios kulonbseg...az majdnem 2 generacio, nem pedig 1 es ez a mindennapokban nagyon kijon. En ezert orulok, hogy fiatalon szultem es nem azert, mert ilyenkor konnyebb. Van, akinek 20 evesen sem megy, van, aki meg elsore terhes lesz 38 evesen (nekem sok ilyen ismerosom van). Meg kell probalni, mert addig nem tudhatod, hogy lehet-e konnyen gyereked, amig nem probalkoztok es idealis helyzet sosem lesz. Olyan, hogy minden klappol es johet a baba, nincs. A stabil kapcsolat a legfontosabb es ha a ket szereto szulojelolt meg van, akkor nem lesz problema! Mindenkepp pozitivan allj a terhesseghez, gyerekvallalashoz. Nagy felelosseg, nagy feladat es sok minden lehet, hogy nem is fog ugy alakulni, ahogy tervezed, de minden helyzetbol ki lehet hozni a legjobbat. Tultervezni sem erdemes, mert ezeket a dolgokat nem lehet kiszamitani.
2011. jan. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
Köszönöm :)
2011. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 napietus ***** válasza:

8:05-ös: hát igen, mindennek megvan az előnye és a hátránya is. ahogy minden ember élethelyzete, életútja más. pl. volt egy osztálytársam, aki gimi utolsó évében terhes lett és férjhez ment. szegény ki volt először akadva, meg mi is sajnáltuk. aztán gyes alatt (tandíjmentesen) diplomázott, és most már két gyerekük van. ő már túl van azon, aminek én még előtte járok, néha irigylem picit :9. persze ehhez kellett a családja és a férje támogatása, segítsége.


tehát neki mondjuk jól sült el, de ebből nem az a tanulság, hogy minden18 éves lány menjen szülni :D

2011. jan. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!