Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg vannak olyan furcsa...

Tényleg vannak olyan furcsa és vicces családnevek mint pl. a ge*i? :D (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés
Keresztapám mondta, hogy az albérletben az alattuk lakónak a családneve ge*i volt, a tanárom mesélte, hogy a barátjának a családneve Szép volt és mindenkinek úgy mutatkozott be, hogy Szép vagyok :), ill osztálytársam mondta, hogy lakik a településükön egy olyan kislány, akinek a neve Fényes Napsugár. Ti tudtok ilyeneket?: D
2011. jan. 27. 14:09
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/127 anonim ***** válasza:
68%
Mészáros nevű sebészből nem is egy van!
2014. máj. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/127 anonim ***** válasza:
100%

Az Ondó családnév nem ritka. Amikor általánosba jártam mindig mentem a könyvtárba segíteni a magyar tanárnőnknek.

Be kellett írnom egy könyvbe a kikölcsönzött könyvet meg azt is, hogy ki kölcsönözte ki.

Az egyik gyereket Ondó Jánosnak hívták. Szegényke!Nehéz volt megállni röhögés nélkül tényleg nem akartam megbántani.

Aztán egy női magazinban olvastam egy szülészeten készült riportot. Szóba kerültek a kicsik nevei.

Hát a Mák Virágon enyhén kidőltem a röhögéstől.

Aztán később a szakközépben volt egy Ott vezetéknevű osztálytársnőm.

A régi munkatársam meg Nemoda volt anyué meg Bezzegné.

2014. máj. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/127 anonim ***** válasza:
76%

Huhu,nalunk az ismerettsegi korben rengeteg ilyen nev van.

Nagymamam baratnoje Farkas Piroska

Anya munkatarsa Bazits Marta

Apa ugyfelei vannak a legtobben: B*zi Miklos,Meleg Marton,Fuves Botond,Cunczi Eszter,Kaki Alinka

De az evfolyamunkon is vannak erdekes nevek,pl. Acs Lukacs,Ondoczi Laura

De ismerek en is Laszlo Laszlot,meg Ferenc Ferencet is.

2014. máj. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/127 anonim ***** válasza:
76%

"Ismerek egy Punczi Imrénét. Nem értem, hogy volt képes felvenni a férje nevét."


Én meg azt nem értem, hogy sok nő miért veszi fel a férj családnevét úgy, hogy a végére teszik a -né -t. Vannak, akik nemcsak azért nem veszik fel, mert hülyeségnek tartják, hanem valamilyen okból is. Hallottam egy hölgyről, aki fest, ezért nem akarta felvenni a férj nevét, mert milyen az, hogy így szignálja az alkotásait, pl. Juhászné Kovács Katalin VAGY Juhász Istvánné.


Emlékszem, gimis koromban volt egy tanárnőm, aki a bemutatkozáskor a rendes nevét mondta el, így eszünkbe se jutott, hogy már férjnél van. Csak akkor tudtuk meg, amikor a következő évi tablókép elkészült. Ő volt annak az osztálynak az ofője, és a kép alatt már a férjezett nevet viselte, amin csodálkoztunk. Kérdeztem a barátnőmet, hogyhogy nem a leánykori nevét írták fel és, hogy mikor ment férjhez, mert nem így mutatkozott be. Ő is el volt csodálkozva persze, és viccből visszakérdezett: Miért, te X-nének akarod hívni? :D

(Később megtudtam a mi ofőnktől, hogy házassága előtt is tanított és megszokásból a leánykori nevét mutatta be)



"Csesznek"


Van egy ilyen nevű vár Bakonytól nem messze, ha jól tudom.

2014. máj. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/127 anonim ***** válasza:
68%
Egy bizonyos közösségi oldalon, ha begépeled, hogy Punczi, kiír egy Punczi Gordon nevű embert. Szegény. :)
2014. máj. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/127 anonim válasza:
100%
Nekem volt szerencsém Ondó Dénessel személyesen találkozni. Ráadásul az illető olyan foglalkozást űz, ahol névkitűzőt használnak.
2014. aug. 26. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/127 anonim ***** válasza:
68%
Én is hallottam már durvákat, Mákos, Mézes, Fátyol, Retkes, Túró.
2014. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/127 anonim ***** válasza:
79%
A párom nem magyar, a vezetékneve magyarra fordítva annyit jelent szó szerint, hogy létra :D Szerintem ez vicces és aranyos, alig várom, hogy "Létráné" legyek :))
2015. márc. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/127 anonim ***** válasza:
100%
A mamám neve Fekete Mercédesz :')
2015. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/127 anonim ***** válasza:
100%

Áááá rég kacaráztam ilyen jó :D

Volt rajztanárom Szatyor Valéria.

Barátnőm unokatestvéreinek a vezetékneve úgy keletkezett, hogy apuka Mézes, anyuka Ember, a kettőt meg összerakták. Mézes-Ember ...

2015. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!