Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kilépjek ebből a...

Mit tegyek? Kilépjek ebből a házasságból, vagy próbáljak a férjem kedvére tenni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azt kérem, hogy döntsetek helyettem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Amikor a férjemmel megismerkedtem, csinos, vékony lány voltam. Kiderült, hogy nem lehet babánk, vagy csak mesterséges megtermékenyítéssel. Ezen felbuzdulva évek óta járok a meddőségi központba, ahol teletömtek hormonkészítményekkel, ezáltal kb. 15 kilót híztam. Bevallom, nem csak ettől, mostanában már "bánatomban" is nassolok, nem figyelek oda az étkezésekre, fáradt vagyok minden sporthoz. Magamnak sem tetszik, amit a tükörben látok, de nincs (még) erőm elkezdeni egy fogyókúrát.

Mióta meghíztam, szinte a nullára redukálódott a szexuális életünk. Meg sem csókol, meg sem ölel... A férjem (aki egyébként szintén kövér), a napokban a fejemhez vágta nyiltan, hogy ő azt a vékony nőt szerette és kívánta, aki egykor voltam. Egyébként is gyakran célozgat az alakomra, de ezzel éppen az ellenkező hatást váltja ki belőlem: még többet eszek, még kevesebb a motivációm az életmód váltásra. Nagyon rosszul esett, amit mondott, szinte semmi önbizalmam nincs már. Én elfogadtam őt olyannak, amilyen. Sosem bántottam a súlya miatt.

Megalázónak érzem, hogy nem úgy tekint rám, mint nőre, csak azért, mert felszedtem valamennyit. Hogy nem érti meg, hogy mint mentem keresztül, hogy gyerekünk legyen?? Szeret egyáltalán? Vagy csak a "jó testet" látta bennem?

Rengeteget küzdök a babáért, és a mai napig nem jött össze. Úgy érzem, lassan összeroppanok idegileg. Nincs nap, hogy ne sírnék, annyira el vagyok keseredve,és olyan megalázónak érzem a helyzetet.

Nők és férfiak válaszát is szívesen olvasnám, köszi, ha írtok!


2011. jan. 29. 00:39
1 2 3 4 5 6
 21/60 A kérdező kommentje:

"Nem a 15 kilód az igazi baj itt sajnos." Ugye? Szerintem sem... Mondom, azért nem vagyok gusztustalanul kövér.

Ő váltig állítja, hogy akar babát, csak állítólag "félt" engem, hogy tönkremegyek. Én soha nem bántam meg, hogy elkezdtem a kezeléseket, mindig volt egy csöpp remény a babára. Nem, dehogy adom fel!!! Hamarabb elválnék, mint hogy lemondjak a gyerekről, nekem ez a legfontosabb a világon!

Csakhát nem így képzeltem az életemet...

2011. jan. 29. 01:21
 22/60 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el!

Beszéljétek meg a dolgokat a férjeddel!

Fel a fejjel!

2011. jan. 29. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 A kérdező kommentje:

ma 01:20

Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen!! Becsüld meg nagyon a férjed, igazán jó ember lehet! Kívánom, hogy mihamarabb legyen babátok!!!

2011. jan. 29. 01:24
 24/60 anonim ***** válasza:
21%
Ferjed azert viselkedik igy, mert merges, csalodott hogy nem tudtal gyereket szulni.
2011. jan. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
90%

Először is: remélem a +15 kg nem keserített el, hamar meg lehet tőle szabadulni, szóval emiatt ne depizz:)

Másodszor: a férjed tényleg elég furcsán reagál a fejleményekre.. Teljesen úgy tűnik, mintha csak a külsőségek miatt választott volna téged, és most, hogy már nem nézel ki úgy mint korábban, a belső értékeid már nem érdeklik.. Szerintem ez nagyon nagy probléma, hiszen ha visszanyered a régi alakodat, és teszem azt 10 év múlva megjelenik rajtad 1-2 ránc, az öregedés jelei, akkor is úgy érzi majd, már nem az a lány vagy? Az is érthetetlen számomra, hogy számára fontosabb hogy azonnal visszakapja a karcsú nejét, és inkább örökre lemondana a gyerekről.. Hát nesze neked, család! Inkább egy puccos macával élne, mint egy gyerekkel és kissé lestrapált feleségével..:(

Ha már tényleg nem érzed mellette jól magad, akkor jobban teszed, ha kilépsz a kapcsolatból. Véget érne a stresszes időszak, visszanyernéd a régi, vidámabb énedet, kinyílnál, leadnád a felesleget, ismerkednél, és találhatnál valakit, aki magadért szeret, és aki elfogadja, mivel jár a gyermekvállalás..

Egyébként azért merem ezt tanácsolni neked, mert én is éltem rossz kapcsolatban, ahol a stressz miatt bizony rám ragadt néhány kg (nem 15, jóval több..), de miután véget ért a dolog, felszabadultam, úgy éreztem, megfiatalodtam, lefogytam, éltem tovább vidáman az életemet..:)

2011. jan. 29. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 A kérdező kommentje:

01:26 Gondolod? Nem tudom, lehetséges. De nem rajtam múlik, a fél karomat odaadnám, ha szülhetnék végre... Én is magamra vagyok "mérges" emiatt, nem rá. Pedig egészségesek vagyunk mindketten.


01:27 Köszönöm!! Nem hiszed/hiszitek el, milyen jól esik olvasni a válaszaitokat!

Nem nagyon beszéltem én erről senkinek, és most kicsit "önigazolást" nyertem általatok. Nagyon hálás vagyok, és holnap (vagyis ma) elolvasom mégegyszer, amiket írtatok. Nagyon köszönöm, és jó éjt mindenkinek!!!!

2011. jan. 29. 01:36
 27/60 anonim ***** válasza:
82%

A férjed vagy azért mondja ezt,mert nem szeret,vagy azért,mert nagyon.Nem biztos,hogy azt akarja mondani,amit mond.


28/f

2011. jan. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat, de

ha szeretek valakit (márpedig ő elvileg szerelmes beléd), akkor úgy és olyannak szeretem amilyen, ha egyszer beleszerettem nem fog érdekelni, hogy a jövőben amikor már szeretem, hogy fog változni a külseje. 60 évesen sem leszel olyan, mint 20 éves fiatal, vékony lányként, majd akkor is ezekre hivatkozik, hogy Ő nem ebbe szeretett bele?, pedig az egy természetes folyamat.

2011. jan. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon higgadtak és bíztatóak a válaszolók.

Nekem ez valahogy mindig gyanus volt, hogy csak mert az ember hízik valamennyit, akkor már nem tetszik, vagy szereti, vagy viszonyul rendesen a párjához a férj. Ott valami nincs rendben vele (férjjel). Értem, hogy választáskor az tetszett neki, de a belsőd kellett volna jobban megfogja mégis nem ? Ilyenkorra már meg kell annyira szeressen, hogy a testi szépségen túltudjon lépni. Egyébként ha sikerül is a baba, nincs rá garancia, hogy utána ugyanolyan vékonyra sikerül fogynod, mint előtte. Változik az ember teste is, és nem az lesz az első célod, bár lehet, hogy a férjed miatt igen.

Próbáljátok megbeszélni, próbáld elhitetni, hogy megérted, te is látod amit látsz magadon, de Ő nem segít ezzel, hogy célozgat stb. És, hogy Micsoda dologért csinálod !!! Nem csak punyhadásból. Ismerd meg jól beszéljetek sokat, bizonyítson, előtte már nem is biztos jó ötlet vele belevágni babába.

2011. jan. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
69%
A tobbiek elottem leirtak, hogy azert egy ember tobb, mint test, de en valami mast szeretnek megvilagitani. Szerintem nagyon rossz, hogy evek ota hormonokkal tomnek es ennek mas mellekhatasai is lehetnek, amik lehet, hogy csak kesobb jonnek ki! Arrol nem beszelve, hogy valoszinuleg sokkal konnyebben ossze jonne a baba, ha nem gorcsolnetek ra ennyire. Egyebkent orokbefogadni is lehet, ha megsem megy. Sokkal jobb lenne mindenkinek, mint ez a sok eves varakozas a semmiert es a szervezetedet tonkre teszik kozben a hormonkezelesek, megsincs eredmenye. En az orokbefogadast is opcionak tartanam a helyedben...mi is ezen gondolkodunk amugy (en hormonkezelesre tuti, hogy nem jarnek, bar nekem igy is van hormon problemam meg tulsulyom). Ilyenkor orulok, hogy a ferjem viszonylag ducin ismert meg...nagyon rossz lehet, ha valakit a kiloi alapjan szeretnek vagy talalnak vonzonak. :(
2011. jan. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!