Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kilépjek ebből a...

Mit tegyek? Kilépjek ebből a házasságból, vagy próbáljak a férjem kedvére tenni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azt kérem, hogy döntsetek helyettem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Amikor a férjemmel megismerkedtem, csinos, vékony lány voltam. Kiderült, hogy nem lehet babánk, vagy csak mesterséges megtermékenyítéssel. Ezen felbuzdulva évek óta járok a meddőségi központba, ahol teletömtek hormonkészítményekkel, ezáltal kb. 15 kilót híztam. Bevallom, nem csak ettől, mostanában már "bánatomban" is nassolok, nem figyelek oda az étkezésekre, fáradt vagyok minden sporthoz. Magamnak sem tetszik, amit a tükörben látok, de nincs (még) erőm elkezdeni egy fogyókúrát.

Mióta meghíztam, szinte a nullára redukálódott a szexuális életünk. Meg sem csókol, meg sem ölel... A férjem (aki egyébként szintén kövér), a napokban a fejemhez vágta nyiltan, hogy ő azt a vékony nőt szerette és kívánta, aki egykor voltam. Egyébként is gyakran célozgat az alakomra, de ezzel éppen az ellenkező hatást váltja ki belőlem: még többet eszek, még kevesebb a motivációm az életmód váltásra. Nagyon rosszul esett, amit mondott, szinte semmi önbizalmam nincs már. Én elfogadtam őt olyannak, amilyen. Sosem bántottam a súlya miatt.

Megalázónak érzem, hogy nem úgy tekint rám, mint nőre, csak azért, mert felszedtem valamennyit. Hogy nem érti meg, hogy mint mentem keresztül, hogy gyerekünk legyen?? Szeret egyáltalán? Vagy csak a "jó testet" látta bennem?

Rengeteget küzdök a babáért, és a mai napig nem jött össze. Úgy érzem, lassan összeroppanok idegileg. Nincs nap, hogy ne sírnék, annyira el vagyok keseredve,és olyan megalázónak érzem a helyzetet.

Nők és férfiak válaszát is szívesen olvasnám, köszi, ha írtok!


2011. jan. 29. 00:39
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
91%

Kedvesem egyet tudsz tenni, megvaltoztatni a Te gondolataidat!

Tehat ne foglalkozz a paroddal, illetve a kritikaival, hagyd Ot "egyedul"!

Magaddal foglalkozz! Feltetlen kezdjel el valami mozgast, amit rendszeresen vegzel, s arra gondolj, hogy a babadnak egy egeszseges es eros Anyukara lesz szuksege!

Igy mar sokkal konyebb lesz valtoztatni. A parodnak sem egyszeru, s talan mar turelmetlen O is, de a ffiak inkabb elfojtjak az oszinte erzelmuket, s aztan egyszer csak kirobban beloluk, de aztan ez eleg durvan sul el, mint a Te esetedben is. Tudod egy ffit csak ugy tudsz kezelni,mint egy "kisgyermeket", mivel igazabol azok is!

Ne gondold azt, hogy nem szeret a parod, biztosan szeret, de mar turelmetlen es faradt is, e zert nem szabad a szavaira nagyon odafigyelned, hagyd mondja, de Te ne fogadd ezeket sertonek, inkabb erezd azt, hogy a parod hisztizik!

Aztan kezdjel el valtoztatni az etkezeseden, es az eletmododon, es az egeszseged legyen a cel!

2011. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
65%

Nem ismétlem az előttem írókat,egyetértek velük. De azért két dolgot tisztáznotok kell,elsősorban magaddal.

Hogyan lenne gyereketek,ha nulla a szexuális életetek?

A másik dolog: természetes,hogy egy nő vágyik az anyaságra. De az már nem,ha mindenáron. Ha a férjed nem akar már gyereket,akkor ne tőle akarj terhes lenni! Válj el,és keress magadnak olyan párt,aki szívesen vállal egy babát. Miért lenne jó egy nem kívánt baba? Miért lenne jó,ha egyedül kellene nevelned? A gyerek érdekeire is gondolnod kellene! Neki szerető családban kellene felnőnie! Azonfelül a férjeddel szemben is szemétség lenne,akarata ellenére gyereket szülni és bevasalni rajta a gyerektartást!

Tudom,hogy nehéz a józan észt és a vágyakat összeegyeztetni,pedig kellene.

2011. jan. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
85%

nem olvastam végig az összes választ, de én azt mondanám.

ha megpróbáltál mindent a párkapcsolatba, és nem akar összejönni sehogy,akkor váltani kell. ez az egy életed van, ezt minél boldogabban kell leélned. biztos van aki jobban megbecsülne. az sem ártana szerintem ha kicsit sportolgatnál csak úgy lazán, szerintem az önbizalmat ad.

2011. jan. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
44%

Szia! Én is voltam duci :)És hidd el engem is cseszegettek aztán mégis magam miatt kezdtem el lefogyni, én akupunktúrára jártam.Fogalmam sincs ez meddőségi kezelésnél lehetséges-e, de az biztos, hogy rólam 5 kg-ot leszedett és utána máris nem szólt be senki. Szerintem az a baja a férjednek, hogy úgy látja nem is akarsz változtatni.

Eszedbe se jusson emiatt válni!! Ez azért még bőven áthidalható probléma és tehetsz ellene. Szóval nyugodj meg, 15 kg 2 hónap alatt le fog menni és nagyon csinos leszel. Akupunktúrával én heti 2 kg-ot fogytam :) Szóval ha gondolod nézz utána, érdemes, főleg ha ettől rendbe jön a házaséleted :)

2011. jan. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, nem olvastam végig az összes hozzászólást, lehet, hogy már írta ezt valaki előttem, de úgy gondolom, hogy felőrlődött a kapcsolatotok. Talán nem is véletlen, hogy nem akar összejönni a közös gyerek. Nem tudom, hány éves vagy, de ha még mindig küzdesz a babáért, akkor sürgősen keress más partnert. Nem te lennél az egyetlen - és nem is utolsó! - aki kilépve egy rossz kapcsolatból, az új partnertől szinte rögtön teherbe esik. Fel a fejjel és drukkolok, hogy teljesüljön, amit kívánsz magadnak!
2011. jan. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
46%

A válaszolók nagy része csak mit jövendöbeli anyát nézi a kérdezöt.

Viszont arra senki sem gondol, hogy azért a férjnek is részben igaza van. Ha ö a vékony nöket (mint tipust) szereti, akkor egyáltalán nem biztos, hogy egy kövérrel tud sexelni - és ha valaki 50 kg helyett 75, az már igen nach különbség súlyban is, de föleg optikában. HA ezt pár év alatt szedte fel a kérdezö, akkor nem meglepö, hogy a férje nem dijazza. (Az más kérdés, ha 10-15 év alatt jön fel ennyi, az nem olyan sokkoló) (Mint a kérdezö is irta, a 15 kg NEM CSAK a kezelés, hanem részben a nassolgatás miatt is jött fel. Ha csak ezt a pluszt leadná, akkor már lenne esély arra, hogy a féjnek is elfogadható lenne. De arra is gondoljon, hogy ha a férjét ennyire zavarja a kövérsége, akkor értelmetlen dolog a babát eröltetni, mert ha netán összejönne is, csak még jobban elrontja az igy is labilis kapcsolatot.

Az érthetö, hogy te szeretnél gyereket, de azért arra is gondolj, hogy a férjed nem egy teherbeesni vágyó nö, hanem egy egészséges fiatal férfi, aki FELESÉGET akar, akivel jó együtt lenni, kivánatos, kedves, és nem egy olyan nöt, akinek CSAK az jár a fejében, hogy vajon sikerült-e a mesterséges megtermékenyités (ami mellesleg a férj számara elég megalázó és kellemetlen dolog), és semmi másról nem lehet vele beszélni.

Elöször próbáljatok elbeszélgetni, hogy ki mit és hogyan akar, ha nem megy, akkor keressetek fel egy házassági tanácsadót (neki sokkal több tapasztalata van hasonló helyzetekröl), és keressetek egy olyan megoldást, ami mind a két fél számára elfogadható.

2011. jan. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
100%

Szia! En komoly eletmodvaltasba kezdenek. Ne gorcsolj a babara! Valtoztasd meg az etrended, jar el mozogni, menj el fodraszhoz, kenyeztesd magad. Nyerd vissza a regi formad, legyel dogos. Aztan hagyd ott a ferjed, mert szerintem o nem a magfelelo apajelolt a szamodra, hiszen nem tamogat, es csak a kulsosegekkel van elfoglalva ilyen helyzetben is.

Nekem ez nagyon rossszul esne, h ilyen helyzetben ilyen dologgal piszkalna. Nem szeretnek gyereket ilyen embertol.

2011. jan. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
60%

Sokan elfelejtitek mennyivel vizuálisabbak a férfiak a nőknél. Ezt nektek leginkább úgy lehetne szemléltetni, hogy a férjetek nem fürdik, mert ki van borulva, ami érthető lenne, hisz eléggé kedvetlen mostanában, de szerintem szóvá tennétek. Na most kb. ugyanígy érzi magát a férfi, ha a párja ennyit hízik. Nem akar ő rosszat és az a 15 kg nem nagy valami, tényleg 2 hónap és visszanyerheti a régi alakját.

Szóval akik ilyen miatt válnának azok ezt előtte szerintem gondolják végig. Lassan nem marad házas ember, ha mindenért mindig válnak az emberek, ahelyett, hogy a problémát megoldanák.

2011. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
73%

Igen, mind a két felet meg lehet érteni.


A férjed szemszögéből a következő a helyzet. Volt egy szép nő, akibe szerelmes volt. A nő kitalálta hogy mindenáron gyereket akar, (nem szeretne hanem akar) és ezért elkezdett hízni a hormonoktól, meg volt határozva mikor lehet szexelni mikor nem (azt hiszem így van és ez elég nagy megkötés egy pasinak...) és már mióta húzódik ez a macera... A férj számára viszont a gyerek dolog egyáltalán nem olyan fontos. Ha mondjuk a cél 100 millió Ft jutalom lenne, amiért küzdötök, akkor lehet hogy türelmesebb lenne :)

Tehát ő kapott egy számára egyáltalán nem vonzó nőt, minden macerával, egy olyan célért amiért ő semmivel se akarna fizetni igazából, mert neki nem lényeges... Ráadásul mindenki megszólja mert nehezére esik jó pofát vágni a dologhoz...


Ez így néz ki az ő oldaláról szerintem.


A nő oldaláról meg úgy, hogy van egy férfi, akibe beleszeret, mert nagyon kedves, és mindent megtesz érte. Szeretne gyereket de nem jön össze. Már nagyon szeretne, elmegy hormonkezelésre, egy csomó macerával jár, és ráadásul elkezd hízni.. A sok probléma miatt a férje ahelyett hogy kedves lenne és vígasztalná egyre mogorvább, elhúzódik és a tetejébe a fejéhez vágja hogy undorodik is már tőle...


Kérdezem én ilyenkor mi van? a két cél nem passzol. A férfi célja egy kívánatos feleség, a gyerek nem lényeg. A nő célja egy támogató férj és a gyerek, de a gyerek dolog mellett ez a férfi nem támogató. Mint ahogy kiderült. Mondjuk nem tudom más probléma esetén a pasi mennyire lenne támogató...


Nem igazán tudom hogy mit tudna ezzel egy házassági tanácsadó kezdeni. Ha a pasi nem érzi hogy a gyerek annyira fontos hogy elfogadja így a feleségét, akkor azzal nincs mit tenni... De lássuk be, ez azért eléggé azt mutatja, hogy a férfi nem is igazán ezt a nőt szereti, vagy szerette.


Viszont az is igaz, hogy a férj valószínűleg nem csak az elhízás miatt fordult el a feleségétől. Szerintem ez az összes macera 20 %-a lehet.


32/N

2011. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
58%

Nem olvastam el a válaszokat, de megirom a véleményemet. Én is lombikos vagyok, csak hogy tudd.

1. Nem a hormonoktól hizol. Én nem hiztam tőlük semmit, nem is ismerek egy lombikost se, aki a kezelésektől hizott. Saját bevallásod szerint is egyébként itt inkább az evési szokások megváltozása lehet a háttérben, amit magadnak a kezelésekkel indokolsz. te is tudod, hogy ez nem igaz, nem a baba érdekében hiztál meg. Ezzel szembe kell nézned, ez az első lépés. Ez csak egy jó kifogás neked, hogy miért NEM kell foglalkoznod a kérdéssel. Hiszen nem te vagy a hibás... De bizony igen.

2. Nem (csak) a súlyod zavarja. Ahogy én látom, neked már csak a gyerek körül forog az életed, pedig még nincs is. Ezt én nagyobb problémának látom.

De valóban zavarhatja a súlyod is, ha ő nem változott, akkor nemigen takarózhatsz ezzel, hogy ő se nádszál. Azt se értem, hogy miért nassolsz, ha vékonyabbnak szeretne látni. Nekem mikor a férjem szólt (szoptatáskor hiztam meg, mert összevissza ettem mindent), akkor bizony tükörbe néztem, beláttam, hogy igaza van és elkezdtem nem összevissza zabálni mindent. Tegnap rámjött a nadrág, ami utoljára 5 éve, 3 gyerekkel ezelőtt... :-) Pedig nem tettem mást, mint abbahagytam a zabálást, nassolást és normál adagot eszek. Nem mozgok többet, semmi mást nem változtattam. Szerintem ez neked is több örömet okozna, mint a bánatodban evés. Az önbecsülésed is visszajönne. Szóval én ezt nagyon rossz útnak látom, a bánatodban evést. De ezen mi nem fogunk tudni segiteni, csak te, vagy esetleg pszichológus.

Jelenleg bánatos vagy, mert nem vagy vékony, mert nem jön össze a baba, minden gonolatod e körül forog és közben nassolsz szépen tovább.

Közben erre szépen rámegy a kapcsolatod.

Hidd el, tudom, miről beszélek, hiszen az én házasságom is csaknem ráment a kezelésekre. Mert csaknem becsavarodik az ember, annyira csak oda koncentrál...

Szakadj ki ebből, mielőtt mindened rámegy a dologra. Folytassátok a kezeléseket, de ne arról szóljon az életed. Kezeld félvállról a dolgot és kezd el foglalkozni a külvilággal, a férjeddel és elsősorban MAGADDAL.

Én ezt tanácsolom, remélem, nem sértődsz meg, amiért nem a férjedet szapulom, mint tán a többiek... Nem értek egyet velük. Talán mert én azt s tudom, min megy át ilyenkor a FÉRJ, aki szintén ember, akinek szintén oda az önbecsülése, stb...

2011. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!