Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Kilépjek ebből a...

Mit tegyek? Kilépjek ebből a házasságból, vagy próbáljak a férjem kedvére tenni?

Figyelt kérdés

Nyilván nem azt kérem, hogy döntsetek helyettem, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Amikor a férjemmel megismerkedtem, csinos, vékony lány voltam. Kiderült, hogy nem lehet babánk, vagy csak mesterséges megtermékenyítéssel. Ezen felbuzdulva évek óta járok a meddőségi központba, ahol teletömtek hormonkészítményekkel, ezáltal kb. 15 kilót híztam. Bevallom, nem csak ettől, mostanában már "bánatomban" is nassolok, nem figyelek oda az étkezésekre, fáradt vagyok minden sporthoz. Magamnak sem tetszik, amit a tükörben látok, de nincs (még) erőm elkezdeni egy fogyókúrát.

Mióta meghíztam, szinte a nullára redukálódott a szexuális életünk. Meg sem csókol, meg sem ölel... A férjem (aki egyébként szintén kövér), a napokban a fejemhez vágta nyiltan, hogy ő azt a vékony nőt szerette és kívánta, aki egykor voltam. Egyébként is gyakran célozgat az alakomra, de ezzel éppen az ellenkező hatást váltja ki belőlem: még többet eszek, még kevesebb a motivációm az életmód váltásra. Nagyon rosszul esett, amit mondott, szinte semmi önbizalmam nincs már. Én elfogadtam őt olyannak, amilyen. Sosem bántottam a súlya miatt.

Megalázónak érzem, hogy nem úgy tekint rám, mint nőre, csak azért, mert felszedtem valamennyit. Hogy nem érti meg, hogy mint mentem keresztül, hogy gyerekünk legyen?? Szeret egyáltalán? Vagy csak a "jó testet" látta bennem?

Rengeteget küzdök a babáért, és a mai napig nem jött össze. Úgy érzem, lassan összeroppanok idegileg. Nincs nap, hogy ne sírnék, annyira el vagyok keseredve,és olyan megalázónak érzem a helyzetet.

Nők és férfiak válaszát is szívesen olvasnám, köszi, ha írtok!


2011. jan. 29. 00:39
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
70%

Előző vagyok.


Drága kérdező, mi az hogy esélyed se lenne babára :) már ne haragudj, de így se nagyon akar összejönni.... ahogy látom. szóval ez elég rossz duma, hogy mással nem tudnál időben kezdeni, ezért nem hagyod ott ezt az alakot. De tudod mit, ha te meg azért vagy vele, hogy gyereked lehessen, mert mással esélyét se látod, akkor te is elég erősen csak kihasználod ezt a pasast. nem igaz?


Nem értem, egyes emberek miért szoktak sajnálkozni, mikor nem hajlandóak tenni ellene. akkor fogja be a száját és ne szenvedjen itt másoknak. Még ilyet

2011. febr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 A kérdező kommentje:

ma 13:14

Ne haragudj, de te egy érzéketlen tuskó vagy.

Sajnálom, hogy elolvastam az irományodat, de ha már így történt, válaszolok is rá:

15 éve mindenemet megosztom ezzel az emberrel, nem barátnőzök, nem bulizok, örökké azt lesem, hogy mire van szüksége, van-e tiszta ruhája, nem fogyott-e el a tusfürdője, mit akar enni stb.

Ennek ellenére Ő képes a pofámba vágni, hogy azért nem vagyok jó, mert meghíztam. (Az előzményeket gondolom olvastad.)

Ha ezek után "kihasználás", hogy 10 évi hercehurca után hajtok a gyerekre, és már csak az fontos nekem, hogy kisbabám legyen, akkor nevezd kihasználásnak.

Miért, te hagynád annyiban? Otthagynád a pasast, mert megsértett, és lemondanál a gyerekről? Mert én nem! Ennyivel "tartozik" nekem, hogy úgy mondjam. Az életem tönkrement mellette, de az álmomat nem veheti el.

Az előtt pedig megemelem a kalapom, aki 37 évesen fogja magát, és új ismeretségeket keres, amig meg nem találja az úgynevezett "igazit", aki szívesen vállalna vele gyermeket... hát nekem erre nincs időm, se energiám, se önbizalmam.

2011. febr. 21. 19:43
 53/60 anonim ***** válasza:
55%

Ja kérem, ha te úgy gondolod hogy TARTOZIK neked egy gyerekkel, akkor szerintem az egészről nincs mit beszélni.


És változatlanul egyértelmű hogy csak sápítozol, sajnálom de így van. megmondta hogy nem kíván téged. ez független attól hogy mivel tartozik neked. Az egyetlen bűne hogy pofátlan, és nem az hogy már nem talál vonzónak. mellesleg lehet hogy ennek semmi köze ahhoz hogy rádment pár kiló felesleg. lehet hogy akkor is ilyen nyögvenyelősen állna hozzád, ha nem változtál volna semmit.


De ha te nem vagy hajlandó szembenézni azzal, hogy a pasasnak már nem kellesz úgy ahogy vagy, akkor erre mit lehet mondani? mindenki járt már így, én is jártam így, nem te vagy az első.


Van egy kedves ismerősöm, 37 volt mikor találkozott az élettársával, és már babájuk van. neki is úgy volt hogy nem lehet gyereke, aztán mégis lett, mindenféle beavatkozás nélkül.


Ha gyereket akarsz egy olyan férfitól, aki megmondta hogy már nem akar téged igazán, akkor magadra vess, ha utána gond lesz. mert nem fog veled maradni, az nagyon valószínű. Egyébként lehet hogy enyhíteni tudnál az utálatán, ha megmondanád, hogy szeretnél gyereket, ebben segítsen neked, de mással nem tartoztok egymásnak, és nyugodtan szakíthattok is. Ha nincs meg a kényszer, akkor lehet hogy közelebb kerültök. De ez az ezzel tartozik neked, elég erős.


És azért sem ő a hibás, hogy ha valamiről lemondtál miatta, barátok stb... Elég öreg vagy már, eddig is megtanulhattad volna, hogy nem hozunk olyan áldozatot, amit viszonzatlanul nem hoznánk meg szívesen. Ha elmész vért adni, na az önzetlen áldozat, amit nem fogsz később megbánni. De ha azért mondasz le dolgokról hogy kedvében járj valakinek, azzal a feltétellel hogy majd viszonozza neked, de ez nincs egyértelműen meghatározva, akkor ha nem kapsz végül semmit, és ezt te zokon veszed, az már a te hibád.

2011. febr. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

ma 20:07

No comment. Van egy értelmi szint, amely alá nem süllyedek, még a te kedvedért sem.

Boldog életet!

2011. febr. 21. 20:11
 55/60 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező, nem akarlak megbántani, de az utolsó hozzászólónak igaza van! :S Te magad is írtad hogy nehezen változtatsz, nem a férjed az oka, hogy tönkrement mellette az életed, hanem te, mert hagytad. Már rég változtathattál volna az egészen, de te lusta voltál. És nincs jogod felróni neki azt hogy bírál téged a súlyfelesleged miatt, amikor te meg csak a spermadonort látod benne. Ez a kapcsolat már rég rossz, ha benne maradtok magatokra vessetek!

Csak zárójelben megjegyezném, hogy ha már most rádszaladt 15 kiló, egy terhességgel ebből még 30 is könnyen lehet... Azt meg már nem olyan egyszerű leadni, szóval valahol igenis jogos a férjed "félelme".

2011. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 A kérdező kommentje:

"te meg csak a spermadonort látod benne"

Ez nem igaz. Vagyis mindeddig nem volt igaz.

Tőlem egyébként mehetne minden a régi kerékvágásban, de ő teljesen közömbös lett irántam.

Amúgy elkezdtem fogyózni... de azért legyen pörkölt ebédre, meg sütemény.... így nehéz.

Ez egy nagyon hosszú történet, és hidd el, végigrágtam már magamban mindent, hogy én hol hibázhattam... nem szoktam kibújni a felelősségre vonás alól.

Én csak azt érzem, hogy KETTŐNKÉRT tettem valamit, amiből azt reméltem, gyermek lesz. Nem jött össze, a kilók viszont felugrottak. Rengeteg hormont szedtem, és igen, bánatomban nasiztam is. Én képtelen lennék elfordulni valakitől, akit szeretek, csak azért mert meghízott.

Mostanra egy vágyam maradt: szeretnék édesanya lenni, semmi más. Sajnálom, ha másképp jött le...

2011. febr. 21. 20:21
 57/60 anonim ***** válasza:
Hmm. Az a baj, hogy ezt a férjed máshogy látja. Szerintem ő csak azt érzi ebből az egészből, hogy neked már nem fontos hogy ő mit szeretne, nem szeretnél a kedvére tenni, mert ahogy írtad csak egy vágyad van: hogy anya legyél. Ez nagyon el tudja venni egy férfi kedvét. Gondolom úgy van vele, hogy ha összejön a baba, tipikus ősanya leszel (bocs), és végképp semmi más nem fog érdekelni. Háttérbe szorul ő is, a női mivoltod is, a szex is, csak a gyerekről fog szólni az életed, hisz már most is csak arról szól.
2011. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Az értelmi szintemmel semmi baj nincs. kár hogy ezt nem vetted észre. :)


Bajod azzal lehet, hogy kemény voltam, de azért voltam kemény hogy végre megértsd, hogy a sajnálkozással nem lesz jobb semmi. Attól hogy te mit szeretnél, attól még nem az fog történni. Nagyon szép hogy szeretnél gyereket, de a pasid már nem szeretne, legalábbis nem tőled, ami elég nyilvánvaló. Ha benne maradsz egy ilyen önpusztító kapcsolatban, akkor innentől kezdve tényleg már csak magadat hibáztathatod, ha tönkre mész bele.


Te lehet hogy nem szeretsz ki valakiből azért mert meghízik. Én sem. De a pasid igen. Ez van. Ezért nem lehet hibáztatni. Már mondtam, hogy amiért hibáztathatod az a bunkó hozzáállása, nem az hogy már nem talál vonzónak. Ha azért hibáztatod mert nem kíván téged akkor elég gyermetegen állsz hozzá a témához. Ha valami nem megy nem kell eröltetni.


Ne sajnáld magad, hanem válts. minden téren.

2011. febr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 A kérdező kommentje:

ma 20:37

Nem én akartam, hogy így alakuljon, ő távolodott el tőlem. És jelenleg - sajnos - nincs annyi önbizalmam, hogy elhiggyem magamról, hogy még kellek valakinek...

Igen, minden háttérbe szorult a baba miatt, de attól én még ugyanaz vagyok. Dolgozom, elvégzem az itthoni munkákat, ugyanaz a vidám nő vagyok, aki mindig is voltam. A munkahelyemen csak kevesen veszik észre, hogy mennyire fáj nekem ez az egész történet. Azt akarom ezzel mondani, hogy nem vagyok besavanyodva, vagy ilyesmi, csak kellene nagyon valaki (jelen esetben a férjem), aki átsegít a nehézségeken, lefogynék, és minden olyan lenne, mint régen. De így a bánatomat kajába fojtom...

A gyerekről nem tudok lemondani soha, nem tudom, miért "kihasználás" az, ha valaki a férjétől gyereket akar... Nem tehetek róla, hogy nem jön össze.

Csak az tudja, hogy milyen megterhelő a szervezet számára a lombikozás, aki maga is benne van vagy volt. Hónapokig, évekig tartó hormonkezelések, amik nem csak a testet torzítják el, de a hangulatra is hatással vannak. Ilyenkor esne jól egy-két jó szó vagy egy ölelés, egy puszi... de nem. Csak arra vagyok jó, hogy főzzek, mossak, takarítsak rá - akkor ki használja ki a másikat?

2011. febr. 21. 21:36
 60/60 A kérdező kommentje:

ma 21:35

Bocs, de ő nem a "pasim", hanem a férjem. Tudod, akivel az anyakönyvvezető elé áll az ember, és megfogadja, hogy jóban-rosszban...stb.

Te nem kemény voltál, hanem lelketlen és rosszindulatú. Javaslom, ebből vegyél vissza, mert elég sokan meg fognak ezért utálni.

Sajnos elég nagy szarban vagyok most, én is gondoltam rá, hogy odébbállok, még ha egy kicsi, megfizethető albérletbe is, de akkor soha nem lesz gyerekem. Kitől? Hova? 37 vagyok, nem ugrálhatok ész nélkül.

2011. febr. 21. 21:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!