Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak köztünk olyanok, aki...

Vannak köztünk olyanok, aki haragszanak a testvéreikre? Pl. Múltbéli sérelmek. Akad olyan is, akik 1 életen át nem beszélnek egymással?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 17:41
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
100%

én gyűlülöm a "testvérem" kiskoromba is amikor elestem ahelyett hogy felsegített volna fel lökött.

Most is állandóan a mellméretemet fikázza [semmi köze hozzá ]meg hogy én milyen k*rva vok [1 barátom se volt még ]

Alap természetem barátkozós jókedvű de ahogy őt megpillantom elborul minden minden elsötétül a jókedv elszáll...De ezzel nem csak én vagyok így.

Az egész család utálja de anyu meg állandóan a seggébe van holott a kutyával szebben beszél mint anyummal!!!

Nem becsül semmit meg neki hetente kell cipőket venni és annyit eszik mint egy disznó és azt se zavarja ha nincs túl sok kaja... ő azt a picit is megeszi...

2011. febr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

2 féltesóm van, apu közös velük.

Régen sem tekintettek engem testvérnek (inkább csak mint egy rokon. Tény, hogy én sem) de kb 2 éve a nagyszüleink örökségéből ki akartak engem túrni, mert hát szerintük őket jobban megilleti mint engem....Ezen összevesztünk. Akkor nagyjából kibékültünk, de kiderült hogy átvertek engem egy nagyobb összeggel, amit nem tudok bizonyítani.

Július óta nem beszéltem az egyikkel, a másikkal meg kb 1,5 éve. Nem is köszönnek, júliusban is csak azért hívott fel az egyik, mert kellett neki valami.


Már beletörődök, bár néha hiányoznak, dehát ez van.

2011. febr. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
Anyámnak három fiútestvére van. Kettőt én még sosem láttam kb. 40 éve nem beszélnek...
2011. febr. 5. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
82%
"Volt" egy egy nálam 12 évvel idősebb féltestvérem, anyukánk volt közös. Édesapám sajátjaként nevelte, imádta, mindent igyekezett megadni, amit az igazi apjától sosem kapott meg (ő még a féltesóm 2 éves korában lelépett, se gyerektartás, se ünnepek, se egy telefon vagy látogatás, semmi!). Ha a szüleink bármi különbséget tettek köztünk, azt mindig az ő javára, hiszen idősebb volt nálam, több mindenre volt "szüksége": pl. amikor férjhez ment, a férj szüleitől volt a lakás, viszont a mi szüleink bebútorozták, plusz még egy telket is kaptak ajándékba, ők választhatták ki, hogy melyiket vegyük meg, mi álltuk a teljes lagzit, stb. Még utána is, bármi kellett, babakelengye, új mosógép, stb., a szüleink azonnal nyitották a bukszájukat. Mégis, amikor én 26 éves voltam (ő ugyebár már 38), kijelentette, hogy ő kéri az örökségét, mert szüksége van a pénzre. A szüleink összeomlottak, bár tudták, hogy ehhez nincs joga, mégis lelkileg nagyon megviselte őket, hogy az imádott lányuk ilyen igénnyel mer fellépni. Beszélgettek vele, de nem használt, a végén annyira elfajult a dolog, hogy inkább eladtuk a családi házat és olcsóbba költöztünk, ő pedig kapott egy kis pénzt. Viszont a szüleink addigra annyira megharagudtak rá (mindennapossá váltak a fenyegető veszekedések), hogy fogadtak egy nagyon jó ügyvédet és a majdan neki járó részt sikerült mindenféle ügyes indokkal a töredékére kurtítani, amit a hülye p. alá is írt, bár nagyon morgott. Arra nem gondolt, hogy ezek után az új ház a szüleim akaratának megfelelően azonnal az én nevemre került (a költözéshez persze el kellett adni az én lakásomat is, mert a maradék pénzből anyuéknak még egy lakásra sem futotta volna, így a nehezen összespórolt önálló életemből újra anyuékkal egy fedél alá kerültem), az autót is lecseréltük és minden-minden csak és kizárólag az én nevemre lett íratva. A szüleink azóta sajnos meghaltak - édesanyám rögtön a cirkusz nyomán kapott egy agyvérzést, ha nem lett volna az a tetű féltestvérem, anyukánk még mindig élhetne. Persze, egy szög sem volt már a nevükön, így ez a mocsok csak fortyoghatott, de semmit sem kapott. Mellesleg az eset után soha még csak fel sem hívta őket, akik oly nagy szeretetben, jólétben felnevelték. Már 16 éve nem beszéltünk egymással, azt sem tudom, hogy él-e még - szívből remélem, hogy ha él is, sokat szenved, beteg, magányos és mélyszegény, mert az ilyen megérdemli!
2011. febr. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
12:18! Fogadd őszinte részvétem! Édesapukád miben halt meg? :( :(
2011. febr. 5. 12:54
 26/31 anonim ***** válasza:
A bátyám rágott be kb. 3 éve egy kitalált indok miatt (3. személy megkeverte a sz..t), és azóta nem beszélünk és nem tartjuk a kapcsolatot. Amikor utoljára felhívtam annó, hogy tisztázzuk a félreértéseket, akkor közölte a telefonba, hogy neki nincs huga, úhyhogy feljtsem el, hogy létezik. Azóta nincs semmilyen kapcsoltom se vele.28L
2011. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

12:18 vagyok. Apukánk rákban halt meg, egy évvel a balhé után diagnosztizálták nála, szóval, könnyen lehet, hogy nála is közrejátszott a sok stressz. Még 3 évig küzdött a betegséggel, a féltestvérem tudta, mégsem törődött vele, egyszer sem hívta fel, nem jött el, nem is érdeklődött felőle, még a temetésére sem jött el - mellesleg édesanyánk temetésén sem jelent meg, aki a botrány után két héttel halt meg agyvérzésben, ahogy azt fent már írtam.

Talán jobb is így, ő saját magát tagadta ki a családunkból. Pedig addig nagyon összetartók voltunk, pl. az esküvőjéig nem is tudtuk, hogy nem vagyunk édestestvérek, akkor, közvetlenül a lagzi előtt megmondták nekünk a szüleink, mert a nagy alkalomra azért eljött a vérszerinti apja is. Még felnőttként is sokat jártunk össze, rendszeresek voltak a közös vasárnapi ebédek a szüleinknél, együtt víkendeztünk vidéken, stb. A mai napig nem értem, hogy mi ütött belé - de már nem is érdekel.

2011. febr. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Évekig nem beszéltünk a nővéremmel. Mindketten nehéz esetek vagyunk, de sikerült rendezni a dolgainkat a tudatos fejlődés által. Nagyon jó érzés újra jóban lenni!
2014. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Egy nagyon kedves ismerősöm harmadikként született, és lány lett. Két bátyja szentek keresztnevét kapta, mert az anyjuk nagyon vallásos, és ő lányként keresztülhúzta azt a tervét, hogy a három legfontosabb szentről nevezhesse el a gyerekeit. A bátyjai utálják, az anyja nem foglalkozik vele.


És ezt a szentesdit az anyja el is mondta neki, mintha ő tehetne arról, hogy lánynak született.

2014. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

4-en vagyunk tesók. 2- közülük sosem láttam (nővérem és bátyám már házasok voltak gyerekkel, mikor születtem.)

a másik bátyámmal együtt élünk még a szüleinkkel, de mintha nem is léteznénk egymás számára. Sok olyat csinált, sajnos, ami miatt nem tudok rá testvérként tekinteni (meglopta hatalmas összeggel a szüleinket, apám miatta került kórházba többször, rendőrségi ügyek, stb). Egy házban élünk, de nem is szólunk egymáshoz, szó szerint soha.

Tehát van 3 testrvérem, de mintha egyke lennék.

2015. márc. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!