Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérdezzem meg anyukám,...

Hogyan kérdezzem meg anyukám, hogy szedhetek e fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Elég hosszú ideje együtt vagyunk a barátommal, sokat itt alszik, én is nála. Anyukám tudja, hogy élünk szexuális életet. Mi lenne a legjobb módja, hogy felvezessem, hogy fogamzásgátlót szeretnék szedni?
2011. febr. 2. 14:45
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
98%
Én pedig úgy gondolom, hogy a védekezés mindkettőnk feladata, ezért míg óvszert használtunk, azt is felesbe vettük, és most a gyógyszert is fele-fele arányban fizetjük. És nem én hisztiztem ki, a párom ajánlotta fel.
2011. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
97%

*Miert fizesse/fizetne a kerdezo parja a fogamzasgatlot?


Azért, mert az ő érdeke is, hogy ne legyél terhes és hogy ne kelljen óvszerrel vacakolnia (és költenie rá). Vagy ha óvszereznétek, azt is te vennéd?

Ha a párod hitette el, hogy normális, hogy te fizeted a tablettát, jól kihasznál... Felesben korrekt.

Oké, hogy a te tested, de én pl. nem feküdnék le olyan pasival, aki szerint az én testem az én bajom, őt meg nem érdekli. Mert ez azt jelenti, hogy én magam sem érdeklem, csak az, hogy berakhassa. Én meg nem vagyok szolgáltató.

2011. febr. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben szerintem a két félnek együtt kellene állnia a védekezés költségeit. Az viszont nem várható el, hogy a szülő fizesse szerintem.. Persze lehet, simán belemegy, csak ne legyen terhes a lánya. Amúgy én egy ideje nem szedek gyógyszert, de legutóbb még olyan 7-8000 volt egy adag abból, amit szedtem, szóval annyira nem olcsó mulatság..

Amúgy tényleg számít, hány éves vagy. 15-16 évesen nem biztos, hogy örülne neki, ha ezentúl féktelenül eshetnétek egymásnak bármikor.. De még akkor is jobb, mintha egyáltalán nem védekeznétek.

Egyébként nem megkérdezni kell, hogy szedhetsz-e. Tudja, hogy együtt vagytok, úgyhogy állj elé, és közöld, téged zavar hogy nem a legbiztosabb módszert használjátok védekezésre, mert nem akarod kockáztatni, hogy teherbe ess. A mai gyógyszerek már nem olyan hormonbombák, mint régen, és nem mellesleg gyártanak kifejezetten tiniknek valót is.. a nőgyógyász tudni fogja, mire van szükséged. Kérdezd meg tőle, kit tud ajánlani, és kész.

2011. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
ez elég egyszerű: anya, fogamzásgátlót szeretnék szedni, lécci adj rá pénzt, hogy kiváltsam! (ha nem kapsz annyi zsebpénzt, hogy kiteljen belőle)
2011. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
86%

Miert fizesse/fizetne a kerdezo parja a fogamzasgatlot? En ugy vagyok vele, az en testem az en eletem, az en dontesem, tehat az en kotelessegem a vedekezesi mod es annak kifizetese/megteremtese.


Hahaha. Nalunk az egeszet a baratom fizeti, es tudod, hogy miert? Mert nekem teljesen megfelelt az ovszer. Nem en nyavajogtam minden egyes egyuttlet elott, hogy had ne kelljen folhuznom, mert kenyelmetlen, mert zavaro, mert nem erzem a masikat annyira. Nem en alkudoztam, hogy ez es ez es ez igy es igy lesz, ha kivetelesen nem kell ovszert hasznalnunk. Nekem minden tokeletes volt, es megis az O kedveert kezdtem el mergezni magam, az o kedveert szenvedek jo par tunettol, es nem sajnalom magam, meg nem hisztizem ezert, de had ne nekem kelljen mar fizetni valami olyat, amit kizarolag miatta csinalok.

2011. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hány éves vagy? 16-17?
2011. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
30%
Hány éves vagy? Ha fiatal vagy, ne szedj, mert káros! Ha anyukád okos nő, akkor egy tinilánynak nem fogja engedni a fogamzásgátlót, inkább óvszert használjatok. Lehet, hogy nem olyan jó, mint anélkül, de hosszú távon jobban jártok vele, ha nem kavarsz be a hormonjaidba fiatalon.
2011. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:

Egyik válaszolónak, aki azt tanácsolta, hogy ha elmúltál 18, akkor "anya melyik a legjobb fogamzásgátló?": ez hülyeség, mert NEM te döntöd el mit szedsz!!


Kérdező, ha nem vagy még 18, odamész és megmondod, hogy szeretnél szedni, mert így érzed biztonságosnak. Ha elmúltál 18, akkor elmész, feliratod és annyit mondasz, hogy szeded. Ennyi.

2011. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
36%
15:24-esnek üzenném, hogy sürgősen váltson gyógyszert, mert egy normális fogamzásgátlónak nem nagyon kéne, hogy kellemetlen mellékhatásai legyenek.
2011. febr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
11%

"Egyik válaszolónak, aki azt tanácsolta, hogy ha elmúltál 18, akkor "anya melyik a legjobb fogamzásgátló?": ez hülyeség, mert NEM te döntöd el mit szedsz!!"


Pedig de. Ha nem akarod nem szeded be, amit az orvos felír, elmész másik orvoshoz, hagyod magad meggyőzni stb. DE mindenképp TE DÖNTESZ. Mert felnőtt vagy. FELELŐS vagy magadért. Amúgy pedig az egy felvezetés. Nem is a döntés kérdése.

2011. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!