Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérdezzem meg anyukám,...

Hogyan kérdezzem meg anyukám, hogy szedhetek e fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Elég hosszú ideje együtt vagyunk a barátommal, sokat itt alszik, én is nála. Anyukám tudja, hogy élünk szexuális életet. Mi lenne a legjobb módja, hogy felvezessem, hogy fogamzásgátlót szeretnék szedni?
2011. febr. 2. 14:45
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
43%

15:36

Fogd már fel, hogy nem ő mondja meg, hogy melyik gyógyszert szedje.. -.-'''

2011. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
66%

15:36-nak:

Te csak abban dönthetsz, beszeded-e, amit felírtak. Az orvos megvizsgálja a méhed fejlettségét, megnézi a kórtörténeted, betegségeid és arra való hajlamaid, életkorodat, hogy mennyire aktív nemi életet élsz, stb..

És ekkor felír neked egy gyógyszert. Ha véletlenül olyat kapsz, ami a szervezetedben nem várt hatásokat okoz - pl súlygyarapodás - akkor kérhetsz másikat, ami más hatóanyagokkal éri el ugyanazt a hatást.

Pl vérnyomás-szabályozó gyógyszer is van ezerféle, mégsem mindig találják meg az elsőt, ami annak a bizonyos személynek megfelel.

Nekem a 3. volt az igazi. Az elsőtől felszedtem pár kilót, ekkor a barátnőm ajánlott azt, amit ő szedett. Felírattam magamnak, de nekem ugyanúgy nem felelt meg .. Úgyhogy kértem egy újabbat. Azzal később már nem volt semmi gondom szerencsére..

Szóval elég nagy hülyeség olyat kérdezni, hogy melyik a legjobb fogamzásgátló.. Kinek melyik. Vannak erősebb és gyengébb hormon készítmények, nyilván olyat kap, ami nem borítja fel a természetes egyensúlyt a testében. Ugyebár azért orvos az illető, hogy ezeket tudja..

2011. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

A kérdésből ítélve nem vagy még 18 "szedhetek-e"... ha ehhez engedély kell.

Viszont, ha arra - hallgatólagosan - áldását adta, hogy szexuális életet élj, akkor annak sem fog gátat vetni, hogy fogamzásgátlót szedj. Igazából azon csodálkozom, hogy még nem mondta, hogy szedj. Lehet mégis azt gondolja, hogy még szűz a kicsi kislánya?


Mindenesetre szerintem ne parázz, nem akar neked rosszat anyukád. Szerintem úgy menj oda hozzá, hogy kérdezd meg mit gondol a hormonális fogamzásgátlásról, mert te úgy érzed az óvszer nem elég biztonságos.


Viszont én nagyon cikinek érezném, ha a szüleimmel fizettetném ki a fogamzásgátlót vagy a gumit. Szóval, szerintem ezt finanszírozd a zsebpénzedből, vagy közösen a barátoddal, mert nem olcsó dolog.


Plusz vedd fontolóra azt is, hogy a fogamzásgátló felforgathatja az életed... mindenképp olyan nőgyógyászhoz menj, aki elküld vérvételre, vizsgálatra és ez alapján választ neked gyógyszert, nem pedig hasra ütve ajánl egy olyat, amelyiknek a forgalmazója többet perkál neki.

2011. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Miért kell valakinek 18 évesnek lennie? Én 16 éves voltam amikor anyu felhozta a témát és az én döntésem volt hogy szeretném-e szedni. A doki se mondta h gyere majd vissza ha betöltötted a 18-at. Nagyobbra becsülendő ha valaki biztonságosan szeretkezik, vagy szeretne egy jó megoldást találni, mint ha felelőtlen és bármi becsúszik.

Menj oda anyudhoz és említsd meg neki hogy elgondolkodtál a fogamzásgátlón. Úgyis mindjárt mondja majd a véleményét és kétlem hogy ellene lenne. A doki meg simán felírja a neked legmegfelelőbbet.

2011. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
63%

"15:24-esnek üzenném, hogy sürgősen váltson gyógyszert, mert egy normális fogamzásgátlónak nem nagyon kéne, hogy kellemetlen mellékhatásai legyenek."

a libidót szokta csökkenteni sokaknál.

2011. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
29%
Most a nagykorúságról jut eszembe: fogamzásgátlónál nem kell egy bizonyos életkor alatt a szülőnek jelen lenni és engedélyt adni a gyógyszer felírására? Persze gondolom ha van ilyen időkorlát, annak valahol 14-16 év körül kell lennie.. vagy alatta? Én később kezdtem, úgyhogy nem tudom..
2011. febr. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nem kell senkinek sem ott lennie.

Én 14 évesen elmentem nőgyógyászhoz, mert nagyon fájt mindig a hasam. És még meg is kérdezte, hogy írjon-e fel nekem tabit. És nem valami rossz hírű orvos ..

2011. febr. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Elvileg kéne hozá szülői engedély 14 vagy 16 éves kortól, nem emlékszem pontosan, mennyitől, de az alatt elvileg nem is írhatnának, mégis felírják. Igaz, még mindig jobb, mint a 13-14 éves terhes kislánykák, de mi lesz később annak a nőnek a szervezetével, aki már gyerekkorától kezdve ilyen plusz hormonokkal mérgezi magát?
2011. febr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
15:24: Ha a fogamzasgatlo szedese folytan mellekhatasok jelentkeznek, akkor az a fogamzasgatlo NEM idealis szamodra, menj vissza a nogyogyaszodhoz es beszeld meg vele, ir fel egy masikat.
2011. febr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
49%

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:36


""Egyik válaszolónak, aki azt tanácsolta, hogy ha elmúltál 18, akkor "anya melyik a legjobb fogamzásgátló?": ez hülyeség, mert NEM te döntöd el mit szedsz!!"


Pedig de. Ha nem akarod nem szeded be, amit az orvos felír, elmész másik orvoshoz, hagyod magad meggyőzni stb. DE mindenképp TE DÖNTESZ. Mert felnőtt vagy. FELELŐS vagy magadért. Amúgy pedig az egy felvezetés. Nem is a döntés kérdése."


Szerintem ne vitatkozzunk, nincs igazad!! Nem az van, hogy odamész és elmondod, hogy te ezt és ezt szeretnéd szedni! El kell menni vérvételre, májfunkciót és sok egyéb adatot néznek, ami által kiválasztják a neked megfelelő gyógyszert! És ha az nem jó, akkor visszamész ugyanahhoz az orvoshoz, elmondod a panaszaidat, és ő majd ír fel egy másik neked megfelelőt! Te nem vagy orvos, és senki nem az 16-18 évesen, hogy megmondja mit akar szedni! Amelyik orvos meg nem vérvétel alapján dönti el, hogy mit szedj, attól vagy ki kell erősködni, vagy elmenni másikhoz! Szóval mondhat anyuka akármit melyik a legjobb, nem ő, nem a kérdező fogja eldönteni mit akar szedni!

2011. febr. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!