Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kérdezzem meg anyukám,...

Hogyan kérdezzem meg anyukám, hogy szedhetek e fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Elég hosszú ideje együtt vagyunk a barátommal, sokat itt alszik, én is nála. Anyukám tudja, hogy élünk szexuális életet. Mi lenne a legjobb módja, hogy felvezessem, hogy fogamzásgátlót szeretnék szedni?
2011. febr. 2. 14:45
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogyha gyógyszert szedsz, panaszmentesen is évente kell májfunkciót vizsgálni pl, nehogy valami egyéb bajod legyen tőle..

Nem a gyógyszer a mumus, hanem a tájékozatlanság.

2011. febr. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 BlackSword ***** válasza:

Egy hozzászólás, ahhoz hogy mennyire van a betegnek beleszólása abba, hogy mit szed...

1) Ahogy előttem írták: Nem veszed be...

2) Bemész a dokihoz, és megmondod neki, hogy a gyógyszer szedése óta ez meg ez és ez a tünet áll fenn, és szépen megkéred, hogy ha tud, írjon fel másikat, mert ez így nem oké... Amikor allergiás voltam valamire, akkor írt fel valamit (lényegtelen, hogy mit)... Úgy kiütött, hogy kétszer majdnem a pirosnál léptem le az útra... Elslattyogtam a dokihoz, él elmondtam neki... Ennyi volt a válasza: "aha... akkor álljon le a szedésével, és kezdje el ezt szedni" És adott egy másik receptet... És bevállt...

2011. febr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
72%

Vicces ez a "ki dönti el a gyógyszert" kérdés...


Én amikor elmentem nőgyógyászhoz adott az orvos egy paksaméta reklámanyagot és azt mondta válasszam ki amelyik szimpatikus... Én már előtte utánanéztem, utánaolvasgattam kinek milyen mellékhatásai voltak az adott tabiktól, és akkor mondtam neki hogy melyiket...

Erre pedig felírta...


semmiféle vizsgálat nem volt, se vér, se máj... csak rákszűrés.


Ha akkor tudtam volna amit ma tudok, hogy ezt normális orvosok vizsgálattal döntik el, akkor mondtam volna, hogy vizsgáljuk ki mi a legjobb.


De mivel azt mondta, hogy az úgyis csak úgy derül ki, hogy jó-e, ha kipróbálom, így nem fírtattam...

asszem másfél év múlva váltottam másikra, aztán azt is abbahagytam. Összesen 20kg-t híztam és amióta abbahagytam még 10-et...

Nem mondom, hogy csak a tabi volt az oka, mivel a hízáshoz többet kell enni, de abban biztos vagyok, hogy nagyban hozzájárult a hormonháztartásom és az idegzetem kiborulásához, ami ahhoz vezetett, hogy többet egyek...


Én örülök, hogy végre abbahagytam.

2011. febr. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Én nem csodálkozom, hogy lepontoztak. Pedig nem is az volt a mondandóm lényege, amit páran firtattak.


A lényeg, hogy minden felnőtt ember felelős saját magáért.


Megértem, ha ez sokaknak nem tetszik, szeretnék, ha az orvosuk, a papájuk, az országgyűlési képviselőjük stb. vinné helyettük a felelősség nehéz keresztjét. Csakhogy ez nem működik. Az orvos tanácsolhat, de nem dönthet helyetted. Egy jó orvos érvekkel is alátámaszthatja, amit mond, és te hihetsz neki. Vagy nem. Ez rajtad áll. Persze, oda lehet menni az orvoshoz és lehet bízni benne. Ez is egy megoldás. Aztán vagy jó emberben bíztál vagy nem. Az is egy megoldás, hogy eleve az orvos kiválasztásánál vagy nagyon körültekintő. Csakhogy az orvos sem isten, akár hibázhat a legjobb is. Ezért nem ártana, ha mindenki tisztában lenne a saját felelősségével. Akkor is, ha az orvosok maguk sem így ülnek ezen a lovon, sokszor nem adnak megfelelő tájékoztatást.

2011. febr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!