Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi esélye lesz anyós és...

Mennyi esélye lesz anyós és apósomnak a gyerekem láthatására? Úgy néz ki befognak perelni minket. Láthatáson hozzá nyúlhatnak vagy csak nézhetik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Nagyon sokat ártót már nekem 4 év alatt anyósom.

Nem lenne elég 1 nap sem,hogy felsoroljam.Az a baj a fiát nem akarja el engedni,és mindent be vett a cél érdekébe,hogy mind rossz boszorkát ki készítsen.Mert én mit nőszemély el vettem a fiát tőle,és az ő családjától is szerinte.Sokszor meg bocsátottam neki,de terhességem alatt is végig bántott,és elhordott mindenek.Mindent be vet annak érdekében,hogy porig alázón,és érezem magam kellemetlenül.A fiát lelki nyom rá tette,és be csapta ki semmizte.A kisfiamat 1darabig láthatta,de 2 x majd nem kiesett a kezéből,és én mint anyát folyamatosan kérdőre von,hogy mit adok babának enni,hányszor eszik stb!2 hetesen elakarta vinni a fiam.Mikor haza hoztuk babát a kórházból meg lett beszélve velük hogy 1héten 1x jöjjenek,mert szeretnék ugyan olyan életet élni egymással amit eddig csak 3 ba.2 hétig ez így is volt utána 2 naponta majd naponta itt álltak,és össze vissza fogdosták az alvó kisfiam ágyba.Mikor elvittük hozzájuk kézről kézre járt a babánk az egész rokonság ott volt,a gyerek úgy meg volt ijedve itthon 2 hétig sírva ébred.Legutóbb szitu mikor kiosztottam,be jelentette váratlanul,hogy fel akar jönni meg nézni a kicsit,jó mondom had jöjjön.Erre engem és férjem semmibe vet,ő akarta meg mondani mikor ki foghatja a gyerekem.Azt én meg be rágtam,és mondat neki,hogy sír nála a babám,és adja ide nekem alig akarta odaadni.Most anyósom a fiát látja a babámba,és nagyon féltem tőle!Ki akarja a picinket sajátítani,és nem érdekli,hogy a fia is szenved.Hogy szeretheti úgy az unokáját ha maga akaratát akarja rákényszeríteni mind pl:Sír nála a kicsi annál jobban öleli szórósan magához baba meg sír jobban,és fogja tovább,

mikor elvettem tőle nálam mosolygót,és egy hangja sem volt.


2009. febr. 19. 12:38
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
79%

Szia,

Szerintem tényleg túl ideges vagy, higgadj le.

A lényeg, amíg nem kéritek a bíróságot, hogy ő döntsön, addig mindegyikőtök azt csinál, amiben TI MEGEGYEZTEK.

Ha a bíróság dönt, akkor lehet, hogy neked ,nekik, vagy akár egyikőtöknek sem tetsző döntést hoz a bíró és akkor azt el kell fogadnotok. Jó az???

Ne engedd, hogy bírói döntés legyen. Kérj segítséget a védőnőtöl. HOgy közvetítsen. Van más szerv is, nemcsak a bíróság. Férjed nem áll a helyzet magaslatán, ez a legnagyobb baj!!

2009. febr. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 A kérdező kommentje:

Nekem ugyan nem jó de nekik sem.

Mikor haza hoztuk a kicsit a kórházból meg kértem anyósékat heti 1x jöjjenek fel hétvégén.Egy darabig be is tartották kb 3 hétig,után jöttek 2x azt 3x 4x 1 héten,itt lógtak nyakunkon etetni sem tudtam a kicsit,nem érették meg még picike ahhoz,hogy ők itt 1 napokat töltsenek.Egy újszülött eszik alszik.Most 4 hós,és most is sokat alszik,és én úgy tudom,hogy amikor alszik nem szabad szekálni,felébreszteni stb.Mert kell az idegrendszerüknek a pihenés.Ezt sem értették meg,mind azt sem,hogy nincs puszi a baba kézfejére,mert betegséget kaphat.Szerintem 3 hónapos baba tudja mért sír,az hogy sírt anyósnál meg volt oka rá minek szórongálja,amikor elvettem tőle akkor abba hagyta a sírás,és mosolygót.Mi már próbáltunk beszélni velük,de ha jobb kezünk kinyújtjuk kell nekik a bal is.Én a fiamnak a legjobbat akarom,és azt ha vigyázz valaki rá akkor úgy vigyázzon rá ahogy én elvárom.Férjem mélyen csalódott anyába szerintem már nincs anya az ő szemébe.Megyünk a családsegítőbe talán ott segítenek nekünk.Védőnő,doki mindent meg tesz értünk,és fogadok ügyvédet de még papír sehol.Köszönöm,hogy írtatok sok jó tanácsot kaptam,és sok olyan szót ami nem jellemző rám szót.Szép babázást kívánok,és vigyázzatok nagyon gyerekekre.Jó éjt!!!

2009. febr. 20. 19:45
 43/49 anonim ***** válasza:
96%
Az en esetem az anyosommal uaz VOLT mint a tied,leirom en mit csinaltam!Onnantol kezdve hogy megismerkedtem a ferjemmel,majd az anyjaval,az anyosom tiszta szivbol kezdett gyulolni:elvettem a kicsi fiacskajat-mondta,es hogy tobbet nem lathatja,nem nevelheti stb.Par honapra ra terhes lettem,mindenki orult,csak a draga "anyuka"mondta:mit kepzelek en hogy ilyen fiatalon teszem ot nagymamava!/57eves volt/.ok,ment az elet tovabb,persze ott askalodott ellenunk ahol csak tudott/meg a sajat fiat is utalta szuletesetol kezdve/de ez egy masik tortenet.../.Megszuletett a fiam,a "nagyi'mondta:nem is szeretem ezt a gyereket,miert nem kislanyt szultel!?!Meg mindig turtem!!!Ok,tovabb:Az anyos mindig atjott hozzank/kozel laktunk,sajnos/mondvan segit a pici korul,de csak kritizalni ,szart kavarni tudott,-ezekutan,EGYSZERUEN KITILTOTTAM A LAKASBOL!Az en lakasom,az en gyerekem,a mi eletunk!Ennyi!!!O is birosagra akart menni,de ekkor a ferjem majdnem megverte az anyjat,es igy leallt!Most mast baszogat/elnezest/.EN nem szegyellem,hogy igy cselekedtem,a fiam a mai napig utalja az oreglanyt,es nem miattam!A fiam most 8eves.Evente,1-2-szer latja csak az oreglanyt,de ennyi boven eleg is/csak 20percre lakunk egymastol/.Ha ugy erzed,hogy ELEG,LEPJ!!!Hidd el,MEGERI!!!Ezt az "anyos"tipust,kivanom azoknak akik eliteltek teged,mert mar eleged van az oreglany sok hulyesegebol.Vannak nagyon GONOSZ anyosok,es ez valoban IGAZ/tapasztalatbol irok!/
2009. febr. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
68%
A kérdéstől, a helyzettől, mindentől elvonatkoztatva, csak a jogi oldalát nézve válaszolok. A családjogi törvényben szó sincs nagyszülő láthatási jogáról. Eleve nincs jogalapja, legfeljebb feljelenthet, ami azzal fog járni, hogy kicsit gyakrabban jön a védőnő, esetleg kijön a gyámügy környzeti tanulmányt készíteni. A nagyszülő jogilag nem követelhet semmit.
2009. febr. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz sajnos,van olyan,hogy nagyszülői láthatási jog.

Ha már mindentől elvonatkoztatunk.

Egyébként nagyon sajnálom az ilyen fiatalokat,mert nagyon meg tudják nehezíteni keseríteni az ilyen szülők nagyszülők az életüket.Én is nagyon megkérdőjelezem,hogy milyen szülő az,aki a gyerekét és annak családját a bíróság elé cibálja?

Láthatási jogot lehet,hogy ki tudna pereskedni,de a szeretetet nem lehet jogilag szabályozni.És ilyen eset bután azt hiszem sosem állhat helyre.

2009. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Igen vannak jógai a nagyszülőknek sajnos.Normális esetben,így helyes. 1 darabig is de limel láma működött ez a dolog.De viszont az ilyen szülő nem szülő mind a nagyszülők,férjemen soha nem segítettek,nem anyagiakat értem ezen.Direkt szinte bóhocként öltöztették,és annak örültek,ha bénán nézet ki így legalább nem jön nő a közelébe.27 éves volt a férjem még akkor sem engedték el szórakozni,ha el is mehet akkor jött a pocskondiázás ki lesz tagadva a családból,örökségből mehet a híd alá.Gyerekén össze-vissza rugdosták mert 10 évesen még szeretet volna 1 kört menni a bicojával.A számláját anya kezelte, Ő irányította az életét is.De mikor én be léptem ebbe a családba,és bemutatott nekik rendesek voltak,de mikor komolyabbá fordult a dolog,elkezdtek bántani ki közösíteni,és ott ártani ahol csak tudnak.Lényegébe elhárítottak a fiúk mellöl csak én nem hagytam.Most az a lényege az egésznek anyósom nem tudja elviselni,hogy én vagyok baba anyukája,és amit én mondok azt be kell tartani.Végeredménybe Ő veszteségnek fogja fel,hogy nem ő vé a pici.Nagyon írtál,hogy a gyerekem kiakarja sajátítani magának,és ha a fiam nem akar valamit annál jobban csinálja vele.Lényegébe itt is látszik mindenki fölött uralkodni szeret.Én a fiamnak boldog kiegyensúlyozott gyere kórt szeretnék,és nem egy olyan nagyszülőt aki rákényszeríteni mindent a kicsire,és ha nem úgy van hamar eljár a kezük.Én nagyon ellene vagyok a gyerekverésnek,nálunk ez nem nevelési elv.Férjem mondta a szüleinek,hogy ezek a dolgok véget nem láthatják a picit.Mi volt rá a válasz?Nem baj lesz nekünk több unokák is férjemnek van tesója.Akkor ezt a kijelentést hova is tegyem?Itt is látszik nem úgy szeretik a picit ahogy kellene.ha bíróságra kerül a sor havi 2x megnézhetik 1-2 órára,és 3 éves korában el is vihetik szülői felügyelet

mellet.De viszont semmibe nem szólhatnak bele,se a gyerek gondozásába,nevelésébe stb.Szinte csak láthatják és ennyi,akkor is kiszabott időben,ha ezt megszegik végleges láthatási megvonást kapnak.

2009. febr. 23. 08:59
 47/49 anonim ***** válasza:
61%

Én csak módjával hagynám, hogy látogassa, a férjemet meg noszogatnám, hogy álljon a sarkára. De az, amit ti itt leműveltek, rondaságokat mondtok, az valami borzalom. Mondjuk jót nevetek, de egy nő szájából ilyet...

Mindegy. Ha itt felteszel egy kérdést, biztos lesz ilyen válasz is, aki nem ossza a véleményeteket, de ettől még nem kell szitkozódni.

A gyerek felnő így is meg úgy is...

2009. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legközelebb verjétek el bottal az anyóst, aztán akkor legalább majd tudja, hogy miért is megy a bíróságra.
2009. febr. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:
:D Lehet igazad van utolsó válaszadó:D:O)))
2009. febr. 27. 15:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!