Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, milyen vagyok? Ma nekiállt...

Na, milyen vagyok? Ma nekiálltam és összeszedtem szemeteszsákokba az egés házból mindent ami nincs a helyén. Jól tettem?

Figyelt kérdés

Már úgy éreztem megfulladok!

Ami nincs visszarakva helyére , valszeg azért mert nincs neki gazdája, vagy nem tart már rá igényt-tehát mehet a szemétbe.

Elegem van a könyörgésből a kérlelésből .Látom , h mindenki carik rá a rendre. Unom már , h amit maguktól kellene észrevegyenek (2 kamaszlány +asszony)azt nekem kell kikényszerítenem.

10 zsáknál tarok:D , de még lesz:)


2011. márc. 28. 12:19
 61/93 anonim ***** válasza:
43%
Teljesen mindegy, mi került a zsákba, ha azok a régóta tartó könyörgés ellenére sem a helyükre lettek rakva. Ha fontos dologról lett volna szó, akkor az azt megillető tisztelettel kell gondosan a helyére rakni, nem pedig szerte széjjel dobálni. Így tekintve csak haszontalan, értéktelen kacatokról lehet csak szó, amit nem érdemes kerülgetni, ki kell dobni.
2011. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/93 anonim ***** válasza:
81%

Nekem volt egy ilyen főbérlőm! 2 évvel volt fiatalabb nálam (akkor voltam 24N és ő is csitri volt). Amikor beköltöztem a sminkes cuccomat egy olyan polcra tettem ami üres volt, majd teltek múltak a napok nem szólt hogy őt az zavarná, aztán egyik nap megyek be az albérletbe, és se sminkes cuccom se a tusfürdőm és a többi dolgaim is hiányoztak. Megkérdeztem, aztán még neki állt feljebb ( én fizettem az ő rá eső rezsit is, mert lusta volt elmenni diákmelózni, én meg fősuli után rögtön mentem a 4 órás munkahelyemre) hogy ő azt kidobta! Mondtam neki, hogy vagy lemegy és kiszedi a kukából vagy ha nem akkor annak súlyos következményei lesznek. Ő elkezdett röhögni, majd megfogtam a kulcsom beb@sztam az ajtót, lementem kikukáztam, majd visszamentem és egy rendkívüli felmondásos nyilatkozatot nyomtam az orra alá... már nem röhögött, aztán mentegetőzött hogy csak viccelt, na ekkor röhögtem el magam: én meg nem! Aztán még aznap kiköltöztem, persze fizetés nélkül...pereljen be, nem érdekel, de az én cuccaimat senki ne dobálja ki!


Aztán lehet lepontozni, nem érdekel.

De vegyük már észre hogy egy háztartás közösség, és nem lehet elnyomni a másikat (a fölösleges rendmániával) mert az csak feszültséget teremt. Igenis legyen egy héten egy olyan óra ahol mindenki beszáll és amihez ér azt takarítja. De hogy állandóan rendnek kell lennie???? Ez röhej. Amúgyis a "kedves" kérdező ahelyett hogy visszapakolt volna (mert ügye otthon volt) inkább a könnyebbik utat választotta. Szerintem mind a kettőnek következményei vannak, bár nálam ez a "zsákolási" technika igen nagy következményekkel jár!


(amúgy számomra az más lett volna ha fog egy cipős dobozt a csitri és azt mondja hogy nézd ezek útban vannak, el tudnád máshová tenni? Nem pedig szó nélkül kib@szni a másik holmiját)

2011. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/93 anonim ***** válasza:
77%

Tisztelettel viseltetni tárgyak iránt? Inkább a tulajdonosát kellene tisztelni.

Én a tiszta, összehajtogatott ruhákat csak nagy nehezen szoktam elpakolni, de akkor sincs senkinek joga hozzáérni.

A kérdező meg igazán elárulhatná, nála mi verte ki a biztosítékot.

2011. márc. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/93 anonim ***** válasza:
93%

Igen, tisztelni kéne azokat a dolgokat, melyekért mások megdolgoztak. Bár ezt olyan ember nem igazán képes megérteni, aki életében még nem nagyon dolgozott meg semmiért. Ha kikövetelünk bizonyos dolgokat a szülőtől, ami pénzbe kerül, és nekünk valóban szükséges, akkor azt a dolgot és aki megvette nekünk meg kéne tisztelni azzal, hogy valami módon meg is becsüljük. Ebben az esetben pedig alapvető, hogy tisztességes módon tároljuk az e célra kialakított helyen. Az a baj, hogy manapság már nem igazán tisztelünk sem Istent, sem embert, és különösen nem tárgyakat, amelyekért pedig mások megdolgoztak. De ha nem fontos számodra egy tárgy, akkor miért kell megvetetni?

Nekem nem sok mindent vettek meg a szüleim, az a kevés is amim volt, egyáltalán nem menő cucc volt, mégis százszor jobban megbecsültem, mint most az én gyerekeim a márkás és drága holmikat, amikért nekünk elég sokat kell dolgozni. Bizony nagyon rosszul esik az, mikor a lányom megvetet egy drága ruhát, és már másnap a szobájának valamelyik ruha kupacában látom odahajítva. Tényleg ezt tartjátok természetesnek?

2011. márc. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/93 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat.

A rendszeretőknek ment az zöld .Az anarchisták meg majd rájönnek maguktól , h tévednek.


tegnap 14,20- teljes mértékben igazad van!

ma 10,11 jól látod Te is!


Most a nagylányom gépéről írok . Az íróasztalnak 7 fiókja van .5ben betelt füzetek és franc se tudja milyen papírok.Felsorolom ami az asztalon van:-3 db befőttes üveg (befőtt félig kizabálva benne kanál vagy villa)

1 tekercs budipapír,1 csomag papír zsebkendő,1 orrcsepp,2 teás bögre,, 1 parfüm,1 kézápoló,1 félig megevett alma,1 körömvágó,1 pici varrógép, 2 üres chipses zacskó,egy kibontott keksz,1 számológép, 1 hajcsat, golyóstollak ,papírfecnik , füzetek , 4 könyv, vitamin tabletta,2 horgolás félbehagyva,1 hajpánt 1 csokor virág vázában (fonnyadt), még egy hajpánt, ceruzahegyező ,egy kék nemtudommi de esernyőre hasonlít, egy malacpersely ...najó itt a felénél meguntam:)


Tegnap némi anyák napja is volt és , közölte velem a párom

, h evvel most nem segítettem neki , hanem csak hátráltam.Mert ő ép most(vagy mostanában) akart nekifogni:)Látszott rajta, h nem sok kedve van rosszkedvűnek lenni de azért próbált úgy tenni mintha meg lenne bántva.Mert szeretik ám a nők ha egy férfi karakán!:)

Ma látszólag csüngő arccal válogatta a dolgokat , én meg próbáltam az elégedett vigyort elrejteni előtte:)

Jelentem , kaját kaptam ma.

Szexet nem ,de nem is kértem. Talán majd a hét második felében jöhetek elő ebbéli igényeimmel.Persze ilyenkor forgolódik a legkihívóbban!:)


Egyébként nem vagyunk gazdagok.Nem én keresek sokat ,hanem ő keres minimálbér alatt az egészségügyben!


A nagynénjéről volt szó régebben, h eljönne hetente 2szer nem sok pénzért rendet rakni, de Ő meg volt sértődve az ötlettől.


Nem vagyok rendmániás! De napi 12-14 ledolgozott óra után jogomat tartom ahhoz , h balesetmentesen végigmenjek a folyosón(ne botoljak meg görkorcsolyákban vagy mittomén miben)a nappalin és le tudjam tenni a seggem egy fotelba úgy hogy ne legyen mindennel telerakva.


Sajnálattal kell megállapítanom , h a rendszeretőket lepontoztátok de ne feledjétek nincs jogotok a közös élettér ellehetetlenítésére , nincs joga senkinek a másik magánszféráját telepakolni és úgy hagyni mindenféle cuccokkal .Senkinek nincs joga rendetlenséget csinálni, mert a rendezett, harmonikus élettér jár alanyi jogon akkor is ha csak rabszolgának tűnő szülőkről van szó!


Rend=kiegyensúlyozottság=kiszámíthatóság=biztonság=normalitás=harmónia==élet.

Rendetlenség =káosz=anarchia=fölösleges kaland=fölösleges mérgelődés=fölösleges életveszély== halál.


;)

2011. márc. 29. 18:29
 66/93 anonim ***** válasza:
45%
sajnálom a családod
2011. márc. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/93 anonim ***** válasza:
38%

Az a helyzet, hogy a zseni átlát a káoszon is.

Te meg ezt elbuktad. Ez van.

2011. márc. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/93 anonim ***** válasza:
55%
Teljesen igazad van, kedves kérdező. Az összes rendetlen ember, meg üljön a rothadó szemétdombja tetején. :P
2011. márc. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/93 anonim ***** válasza:
38%

"Kedves" kérdező, és minden más tisztaságmániás, illetve még a "macskát is domesztoszozzuk le Zsanett" egyén!


Ugye eszetekbe jutott:

Csak az átlagemberek raknak rendet, a zsenik uralkodnak a káosz felett!!!


:)))

2011. márc. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/93 anonim ***** válasza:
62%
A végén még kiderül, hogy az ember normális állapota a kosz, a szemét, a rendetlenség meg a dzsuva. Akkor inkább soha ne legyek zseni. :)
2011. márc. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!