Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztás vagy normális temetés?

Hamvasztás vagy normális temetés?

Figyelt kérdés

vélemények?

melyik jobb/rosszabb és miért?


2011. ápr. 11. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
én spec hamvaszkodni szeretnék, mert nagyon irtózom a kukacoktól... nem mondanám, h rosszabb, mint a koporsó, de én pl majd így szeretném.
2011. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
95%

én hamvasztást szeretnék majd


én túl sok olyan filmet láttam amiben temetés után ébredt fel valaki


plussz sokba kerül,ha már meghaltam,nekem tökmind1 lesz h hol vannak a maradványaim

2011. ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
93%
normális temetés, nekem valamiért nagyon nem szimpi a hamvasztás
2011. ápr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is sokkal "szimpatikusabb" megoldás a hamvasztás, nem szeretnék a halálom után elrohadni és a rideg földbe kerülni.
2011. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 A kérdező kommentje:
őszintén szólva:nekem se épp szimpi a hamvasztás,olyan furcsa :S
2011. ápr. 11. 17:34
 6/62 anonim ***** válasza:
100%
Én csak úgy választanám a hamvasztást, ha utána rendesen el is temetnek és nem visznek mondjuk haza, valami családi szentélybe, vagy ilyesmi.
2011. ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%
Én is hanvasztást gondoltam. utána meg szétszorást. Kevesebb pénzböl kijön és nem kell virágot se vinni senkinek.
2011. ápr. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%
Én koporsóba szeretnék a föld alá menni, hátha újjáéledek zombiként. :)))) Amúgy nem, nem ezért, de szeretném ha megmaradna a testemből valami, nekem is nagyon furcsa belegondolni, hogy csak úgy elhamvasztanak, és egy marék por leszek és annyi... Mondjuk nem tudom, temethetik-e azt aki nincs megkeresztelve. (Jó, biztos, csak olyan fura, hogy nem vagyok se megkeresztelve, se hívő nem vagyok.. A legtöbb temető tele van keresztény jelképekkel ugye..)
2011. ápr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
91%
Most miért volna az normális temetés? A másik meg miért nem volna? A hamvasztás azóta van amióta temetés van.Miért volna az egyik rosszabb a másik jobb? Sokaknál ez csak egy bevett elképzelés.
2011. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már temetésen, sajnos elég sokszor. Ami egyházi (én csak katolikus temetéseken voltam), az nagyon szép tud lenni. Gyönyörű mise, felravatalozás, színes koszorúk, elegáns koporsó. Meghitt. De voltam egy "civil" temetésen, valami önkormányzattól küldtek ki egy nőt. Ravatal sehol, beszéd 5 perc tele hülyeségekkel, közben szép zene szólt, de már engedték is le a koporsót, ráadásul jóval előbb kezdték el. Most voltam hamvasztásoson. Szép ízléses hófehér porcelán urna, arany díszítésekkel. Mise volt a templomban, majd lementünk a kriptába, ami gyönyörű, meleg színű márványokkal volt kirakva, tele szép virágokkal. Oda nem nagyon lehet koszorúkat vinni, de mégis felért egy szép koporsós temetéssel. Ha rendes a temetés, akkor ki kell utána járni a sírt gazolni, rendben tartani, de nagyon szép, ha valaki figyelemmel gondozza. A hamvasztásosnál lemész a kriptába, sok névtáblás fiók van (oda elhelyeztünk a rokonomnak pár emléktárgyat az urna mellé). Elgondolkozol, esetleg imádkozol egyet, viszel egy virágot és ennyi. Az is szép, de meghittebb a temető.
2011. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!