Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztás vagy normális temetés?

Hamvasztás vagy normális temetés?

Figyelt kérdés

vélemények?

melyik jobb/rosszabb és miért?


2011. ápr. 11. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%

Hamvasztás, szétszórás.

Hogy miért? A sírhelyet meg kell váltani x évre, azért fizetni kell, ha lejár, és mondjuk meghal mindenki, aki még rokonának érzett fogják a csontjaidat, kiszedik , és megy egy gyűjtőhelyre jobb esetben, a sírt pedig eladják másnak.

Ezen kívül minek egy emléket állítani saját magadnak, ha a kutya se jár ki gondozni egy idő után.

Én az emlékeiken szeretnék élni inkább majd, minthogy valakinek halottak napjakor eszébe jusson, hogy jajj, még az xy-hoz is ki kell menni vinni valami koszorút, vagy valamit, mert megszólnak a szomszédok, hogy mi sose viszünk semmit.

Akkor inkább hamvasztás, és szétszórás, nincsen több gond velem.

2011. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim válasza:
69%
Én meg abban reménykedek, hogy rájönnek a halhatatlanság titkára xD
2011. ápr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
Az mindegy, hogy van e szíved, van aki kéri. Apósom kérte, mit csináltak vele? Berakták a vitrinbe, mert a szökőkutas pénzbe kerül, meg amúgy is jó az a szekrényben. Szegény pedig mindig mondta, hogy őt szórják szét.
2011. ápr. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
Kulfoldon elek,egy idod parnal takaritottam.A bacsi meghalt,elhamvasztottak,nekem is szemelytelennek tunt az egesz . Hazavitte a neni az urnat,berakta a konyvespolcra.En poroltam a polcot,takaritottam az urna korul,de mindig olyan rossz erzesem volt,amikor beleptem a szobaba. Kb egy honapig volt a polcon,majd repulovel hazaszallitottak a sajat hazajukba,ott pedig beszortak a folyoba. Eddig hamvasztas parti voltam,de most meg mindig olyan fura erzesem van ezzel kapcsolatban!
2011. ápr. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

mi hamvasztottuk a nagyszüleimet.

elmondhatatlanul szeretem őket, minden nap gondolok rájuk. az, hogy a testük most milyen formában van ezen a földön, szerintem annyira nem fontos.

az emlékeimben ők maradnak a legjobb emberek, akiket valaha ismertem.

ref. lelkész temette őket, nagyon szép beszéd volt, mivel ismerték egymást, így nem volt személytelen, ismerte az egész életútjukat.


anyum is hamvasztást szeretne, és azt mondta, hogy szórjam a hamvait a tengerbe. imádja a tengert :D

teljesíteni fogom, és nagyon remélem, hogy erre még legalább 50 év múlva fog sor kerülni :D

2011. ápr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

tökmindegy lesz már akkor hogy elvágják az inakat mert nagy valószínűséggel felboncolnak előtte...

amúgy hamvasztás inkább, nem szeretnék még nagyobb anyagi terhet is szegény családom nyakára aggatni ha majd egyszer elpatkolok.

én amúgy mindig elképzelem hogy a halott szeretteim hogyan rohadnak a föld alatt, vagy ha temetőben járok, hogy hány halott fekszik a lábam alatt különböző stádiumaiban a bomlásnak, szívem szerint inkább egy urnához vinnék virágot, abba csak a valamikor volt embert tudom beleképzelni.

2011. ápr. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
Hamvasszanak csak el nem akarok a koporsoba felébredni. utána meg szorjanak szét. az a legolcsobb. az én gyerekemnek ne kerüljön sokba ez a dolog,
2011. ápr. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 A kérdező kommentje:

tegnap voltam hamvasztásos temetésen.

borzalmasabb volt mint a koporsós és még annál is borzalmas mint amit vártam :(

2011. ápr. 21. 07:52
 59/62 anonim ***** válasza:

Én még egy temetésen sem voltam, ami ne lett volna borzasztó. Tőlem aztán lehet szép a szertartás, jóformán meg sem hallom néha mit mondanak, mert el vagyok foglalva a szomorúságommal. Tök mindegy, hogy hamvasztás vagy rendes temetés...

Én csak azért nem akarok koporsós temetés, mert drágább, után meg kell majd újra venni a sírhelyet (mit tudom én hány évenként), én nem akarom, hogy az utódaimnak még erre is költeniük kelljen. Ha meg szerettek, akkor úgyis a szívükben élek majd tovább, nem kell, hogy anyagilag akkor is terheljem őket, ha már meghaltam.

2011. ápr. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
én ugy döntöttem hogy majd aki temetni fog eldönti hogy szeretné.borzalmas mindegyik de nekem ez még borzalmasabb volt sokkal :( látni milyen kis urnába van benne...:(
2011. ápr. 21. 11:17
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!