Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztás vagy normális temetés?

Hamvasztás vagy normális temetés?

Figyelt kérdés

vélemények?

melyik jobb/rosszabb és miért?


2011. ápr. 11. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
Inkább a normális temetés.. bár ha belegondolok egy sorozatban láttam ilyet, nemtudom hogy ez lehetséges e.. hogy meghalt az ember, eltemették, és felébredt. de rendes emberként. jó mondjuk a sorozatban direkt vissza akarták hozni.. de van ilyen? rossz érzés lehet, hogy felkelsz a sírodban, levegő nélkül vagy, és dörömbölsz a föld alatt, úgy, hogy senki sem hallja. valószínűleg a levegőhiány miatt fogsz újra meghalni.. jaj na hagyjuk :)
2011. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:

tiszta? hát nem tudom.

én nem szeretném hogy ha meghalok az inakat vagdalják bennem utánna még ott égessenek el.inkább rakjanak be egy szép koporsóba,bár lehet csak azért gondolkozok igy mert még csak 17 vagyok és még másképp gondolok ezekre.meg a koporsós temetést szoktam meg,mert másikat még nem láttam

2011. ápr. 11. 18:13
 33/62 anonim ***** válasza:
53%
Én díjaznám, ha valami extrémet kezdenének velem, esetleg széthordhatják a szerveim, ha jó még valamire, vagy beneveznék a Bodies kiállításra is, vagy csak egyszerűen hamvasszanak el, ha nem tudnak jobbat...
2011. ápr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
Nekem a keresztapámat elhamvasztotta az élettársa és kirakta a szekrény tetejére... Majd több mint 1 év után kitemették a hamvakat a temetőbe. Szerintem mindegy, hogy melyik, de a lényeg, hogy a temetőben legyenek a maradványok és ne otthon. Nekem valahogy abszurd, hogy egy halott maradványaival legyek egy légtérben... Még akkor is, ha a szerettemről van szó. A maradványoknak nem az élők közt a helye, hanem a temetőben. Én leginkább a normális, koporsós temetéshez húzok, de mindenkinek más a szimpatikus.
2011. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
18:12 , igen és már olvastam erről néhány megtörtént esetet, és azóta félek a koporsós temetéstől :S Áh, kiráz a hideg :S :D
2011. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
45%
Hagyományosat. Kis faluban élünk, itt még soha nem volt hamvasztás. Itt el nem tudja senki se képzelni, hogy valakit "eltüzeljenek", halottgyalázásnak számítana.
2011. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
50%
Egy fél éve halt meg egy nagyon kedves rokonom, akit végül elhamvasztottak. Hát mit mondjak, össze sem lehet hasonlítani egy normális temetéssel. Annyira személytelen az egész, nem volt normális temetés sem. Régen nekem is szimpatikus volt a hamvasztás a fentebb leírt okok miatt, de most már nagyon idegenkedem ettől az egésztől.
2011. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:

18:19es!

pont ezért tartom annyira bizarrnak az egész hamvasztást!!

anyira személytelen + hullagyalázásnak tekintem :(

2011. ápr. 11. 18:25
 39/62 anonim ***** válasza:
100%

Koporsós.


Én is irtózom a kukacoktól, de a tűztől is....Nekem sajnos sok rokonom meghalt, pl a szüleim is.

Anyumat koporsósan temettük, apumat hamvasztottuk. Nekem a mai napig lelkiismeret furdalásom van, hogy elégettük. Van egy idősebb rokonom, aki ha meghallja hogy kint voltam a temetőben azt mondja, hogy "Oda nem is apád van eltemetve, csak egy üvegnyi hamu. Lehet nem is apádból van..."

2011. ápr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
71%
El nem tudnám képzelni, ahogy a tisztességben megőszült idős rokonomat,aki egész életét becsülettel végigdolgozta, hagynám elégetni. Tüzelni szemetet szoktak. Én is voltam hamvasztásoson de az összehasonlíthatatlan egy hagyományos temetéssel. A hamvasztásost lezavarták 20 perc alatt, teljesen személytelen volt. Nálunk falun a temetés gyászmisével kezdődik,utána harangzúgás közepette kisétálunk a temetőbe. Egyházi énekek, szép beszédek vannak, néha több,mint egy órás. Én ezt tartom végtisztesség megadásának.
2011. ápr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!