Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztás vagy normális temetés?

Hamvasztás vagy normális temetés?

Figyelt kérdés

vélemények?

melyik jobb/rosszabb és miért?


2011. ápr. 11. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
Nem gondolkodtam még igazán rajta, de inkább hamvasztásost. Nem szeretném, ha a végtisztességet tévők vagyonokat adnának ki koszorúra. Felesleges. Aki pedig fél, hogy felébred a koporsóban, javaslom a szervdonorságot. Kivesznek mindent, ami használható, hogy megmentsenek vele valakit. Én ezt fogom kérni.
2011. ápr. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
100%

De sztem butaság ez a föld alatt való felébredés...Eleve aki a föld alatt felébred, az már nem tud beszélni, tehát honnan tudhatná az aki idefent van, hogy felébredt az aki el lett temetve? Sehonnan.


A másik meg: ha valaki meghalt, akkor megvizsgálják, hogy tényleg beállt-e neki a halál. Aztán mindenkit átszállítanak a hűtőterembe (mivel 10 percen belül nem tudják eltemetni) tehát napokig kell várni arra, hogy eltemessék. Az egyik rokonomat majdnem 3 héttel a halála után temettük el, azért annyi napig a hűtőben lenni étel/ital, levegő nélkül, nehézkes lett volna túlélni, hogy még felébredjen a föld alatt...


Másik rokonomat majdnem 2 hónappal a halála után hamvasztották el, és nem hiszem hogy élt volna (boncolás után+ a 2 hónapos hűtőben tartózkodás után). Szóval nem tartom valószínűnek hogy a hamvasztás közben ébredjen fel valaki...


Magyarul ez az egész kamu.

2011. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
45%

"Lehet nem is apádból van..."


Elszomorítsalak? Lehet... Furcsállom, hogy még egyikőtök sem említette, de én hallottam ilyen helyen dolgozó ismerősömtől arról, hogy milyen személytelenek a hamvasztások. Egymás után égetik a holttesteket, szinte futószalagon. Ide egy kis hamu, oda egy kis hamu, aztán ki tudja már ki kivel keveredik. Ha ő hazudott, én is hazudok, de a mai világban mindent el tudok képzelni. Úgyhogy én maradok a koporsónál. Bár ki tudja, még fiatal vagyok és szeretnék sokáig élni. Hátha addigra feltalálnak valami humánusabb lehetőséget ezen a kettőn kívül.

2011. ápr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ragaszkodom senki hamvához. A koporsóból is por lesz. Szívben gyászolok, nem a koporsót vagy urnát.
2011. ápr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%

Számomra teljesen mindegy, miként van valaki eltemetve. Akár temető, akár urnafal, nem jelent semmit. Emlékezni az agyammal emlékezem.. Láttam már halottat koporsóban, és éppen annyira idegen volt az ismert személytől, mint egy urnányi hamu.

A családomban vegyesen fordulnak elő a temetések mindkét típusból, de mostanában mindenki - én is - arra hajlik, hamvasztás és szétszórás valami szép helyen, erdőben, természetben.

Egyébként a hamvasztás éppen ugyanannyira bevett és normális, mint a föld alá temetés. Gondoljatok csak a vikingekre.. Ha én meghalok, nem akarok egy rakás kő alatt feküdni egy temetőben, keresztek alatt - főleg hogy kereszténység ellenes vagyok - inkább fújja el a szél, vigye el a víz a hamvaimat, kerüljek vissza a természetbe azonnal, a szeretteim pedig emlékezzenek rám akkor, mikor egy szép helyen járnak, vagy mikor rügyeznek a fák, hullanak a levelek, és jusson eszükbe: Ő ott van odakint, jó helyen, szép helyen.."

2011. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
Én mindenképp hamvasztást szeretnék,nem akarnám hogy a gyerekeim/rokonaim gatyája is rámenjen a temetésemre,mikor nekem már úgyis mindegy lesz. Meg nem kell,hogy szomorkodjanak a siromnál,azt is rendben tartani,stb. Nekem sokkal barátibb lenne ha szétszórnának valahol,és tudnák,hogy mostmár jobb helyen vagyok.
2011. ápr. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
48%

Csak azért mert más a véleményed, légyszi ne használj ilyen erős kifejezéseket ha valaki épp nem a te véleményedet osztja - mint

Halottgyalázás !

Jó !

Véleményt kértél, megírják neked, nem kell megbánts senkit, mert így jön le ám.

Egyébként ez változhat az emberben, hogy melyik szimpatikusabb megoldás neki.

2011. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 A kérdező kommentje:
azzal hogy leírtam az én álláspontom,se sértő nem akartam lenni és semmi ilyesmi.
2011. ápr. 11. 19:58
 49/62 anonim ***** válasza:
Mindegy. Szerintem csak az a lényeg, hogy utána mi lesz vele. Tehát pl. anyósom egyszerűen elhamvasztatta a szüleit és elásta a kertben az urnákat. Hát mi a kutyát-macskát ásunk el a kertben, szerintem ez gusztustalan... Akkor már inkább a vitrin.
2011. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 A kérdező kommentje:
hát nem tudom,de nekem rokont se lenne szívem porként fogni és szétszórni
2011. ápr. 11. 20:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!