Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hamvasztás vagy normális temetés?

Hamvasztás vagy normális temetés?

Figyelt kérdés

vélemények?

melyik jobb/rosszabb és miért?


2011. ápr. 11. 17:26
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
100%

Hamvasztás és szórjanak szét egy békés helyen (hegytetőről mélybe, vagy Dunába/Balatonba, mindegy).

Csak temetőbe ne! Utálom a közhelyeket - mindkét értelemben. :)


Amúgy a hibernáció senkinek sem jutott eszébe? :)

2011. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
Én már voltam koporsós és hamvasztásos temetésen is.De engem a koporsós jobban megviselt.A nagymamámat temettük,akit nagyon szerettem.Amikor a ravatalozóból felvittük a felső temetőbe,mert nekünk 2 temető van egymás mellett (felső és alsó temető) utána az emberek,akik eljöttek a temetésre,a családunkkal együtt felsétáltunk.Addig a koporsót felvitték egy kisbusszal.És amíg nem temették be a koporsót földdel lehetett virágot bedobni.Még kicsi voltam 6-7 éves és egy rajzomat és a testvéremmel közös képünket dobtam be.Visszamentem anyukám mellé ránéztem anyukámra,aki nagyon sírt,és muszáj volt elkezdenem sírni,mert már nem tudtam magamba fojtani.Jó volt kiengedni a fájdalmat,amit akkor éreztem.Amikor hamvasztásos temetésen voltunk,akkor a dédi mamámat hamvasztották.Az annyira nem viselt meg. Erről nem tudok sokat írni,mert egyáltalán nem tetszett.Viszont ha én meghalok,akkor én azt szeretném,hogy temessenek.Rossz belegondolni,hogy a bogarak fognak megenni,de inkább,mint hogy berakjanak egy kemencébe,és elégjek mint valami szemét.Bár most még csak 14 éves vagyok,reménykedem,hogy lesz másik választási lehetőség is.
2012. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!