Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze szeretnénk költözni a...

Össze szeretnénk költözni a barátnőmmel, de hogyan oldjuk meg a fizetési dolgokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerencsére jó módú családba születtem, apumék nagyon sokat dolgoztak ezért, tisztelem is őket miatta. 22éves vagyok, van 2 testvérem akik már kaptak egy-egy ingatlant szüleimtől. Most én is kaptam egy lakást, ahova szeretnénk majd beköltözni barátnőmmel. A helyzet az, hogy fel kellet venni lakáshitelt, mivel ha apám kifizette volna egészben az ingatlant eléggé megritkította volna a családi vagyont és ezt nem akarta. Ezt a törlesztő részletet fizetik Nekem amíg egyetemista vagyok (még 2 év), de utána nekem kell fizetnem. Barátnőm jön utánam egyetemre, és úgy gondoltam, hogy a havi részlet egy részét abból finanszíroznám, hogy Ő albérleti díjat fizet nekem (tegyük fel 20ezret, Budapesten, elég nagy lakásban szerintem nem sok). Plusz ugye a rezsi felét. Ez nagy bunkóság lenne? Mármint Ő szívesen fizeti azt mondta nem gond, de illik pénzt kérni a barátnőmtől(rezsi fele az ok, de albérleti díjat)? Sajnos muszáj mert ha elkezdek melózni akkor nem leszek egyből milliomos, és nem is fogok havi 500.000-ret keresni, tehát elég nagy segítség lenne. Természetesen minden dolog megvan a lakásban (gondolok itt tvre mosógépre, minden ilyen háztartási dolog), tehát neki semmit nem kell hozni.

Másik kérdésem az, hogy ha esetlen összeházasodunk (nagyon szerelmesek vagyunk elég valószínű, hogy együtt éljük le az életünket), akkor hogyan oldható meg a tulajdonjog? mert Ő joggal mondhatja, hogy a ház bizonyos %-a az ővé, hiszen fizetett anno bérleti díjat. Hogyan oldhaatóak meg ezek a dolgok?


2009. márc. 2. 14:27
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg még az lehet a megoldás, hogy ha van egy külön szoba, felvesztek egy 3. albérlőt, olyat tudtok keresni aki sokat hazajár, és egy héten csak pár napot van ott - rengeteg ilyen van!
2009. márc. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy jómódú vagyok. Nem, én nem vagyok jómódú a szüleim azok, nem várom el (sőt vissza is utasítom), hogy életem végéig segítsenek, elég sokat kaptam tőlük igy is. Tehát én nem vagyok jómódú.
2009. márc. 2. 15:10
 13/53 anonim ***** válasza:
81%

Így nagyon jó lesz.

A lány örül hogy veled lakhat, nem azért, mert spórolni akar, hanem mert szeret. Neki lenne kellemetlen, ha nem fogadnál el pénzt.

Ha neki ez sok, nem marad pénze, akkor vállalhatsz diákmunkát, és vehetsz neki ajándékba, ami hiányzik: ruhát, könyvet, kozmetikumot, mozijegyet.

És vehetsz neki akármilyen drága ajándékot, ha megengedheted magadnak. Ne a lakbér legyen az ajándék, ennél van jobb is.

2009. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
85%
Az első 14:48-as vagyok. A pénz kezelése sokkal egyszerűbb, és kevésbé kínos, ha nyitsz a lakás költségeire egy külön számlát, ahová külön-külön berakjátok a pénzt, és átutalással megy a rezsi és a részlet. Tudom, h' a banki ügyintézésnek van költsége, de pár száz forintot megér, h' ne a konyhaasztalnál fillérezzetek.
2009. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 A kérdező kommentje:
Igen én is így gondoltam, hogy nyitok majd egy külön számlát erre a célra, ezáltal nem keveredik a dolog a fizetésemmel amit a számlára utalnak majd, és más dologgal sem.
2009. márc. 2. 15:31
 16/53 anonim ***** válasza:
79%
Valahol biztos rosszul esne nekem ha a barátom azt mondaná h albérlőtársa legyek, mert ha úgy költöznénk oda h úgy ismerem meg h ő már ott lakik akkor oké. De így kicsit fura... én sokkal inkább mondtam volna el neki h hát kicsim kapok egy lakást és ha beköltözök természetesnek szeretném venni, hogy te velem költözöl, de sajna ennyi meg ennyi kiadása lesz így ha nem gond szeretném ha közösen fizetnénk a számlákat vagy felmerülő költségeket... stb stb.. Tök szépen le lehett volna vezetni ezt az egészet, úgy h ne legyen picit se sértő, jó gondolom ő is halál szerelmes és neki nem így tűnhet de kivülállóként nézné lehet másképp gondolná. Amúgy meg éppeszű lény felfogja h ha apasija gondban van akkor segít neki, anyagilag is. A másik kérdésben pedig ha bérleti díjat szedsz és még szerződést is írtok róla akkor sem függ össze atulajdonlással.
2009. márc. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
75%
En egy 23 eves lany vagyok es hasonlo helyzetben elek, mi is kulon kasszan vagyunk a baratommal es kulon fizetunk mindent, ami egy szuper dolog. Nem kell kiszolgaltatottnak ereznem magam, a baratom es a szulei nagyon tisztelnek emiatt. Es mindemellett torodik velem es gondoskodik rolam.:)
2009. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
83%

Én nő vagyok, saját lakással, tudom, hogy viselkednék ilyen helyzetben és tudom, hogy mit várnék el ha a pasi költözne hozzám.

Amíg Neked nem kell fizetned a hitelt, addig szerintem pofátlanság a lánytól ezért pénzt kérni, a rezsit természetesen osztjátok, de albérleti díj helyett én úgy gondolom, megegyezhetnétek inkább abban, hogy valamiféle más kompenzációt nyújt az "ingyen lakásért", pl. a kajához többet tesz hozzá. Aztán ha már fizetned kell, akkor vagy marad minden így és akkor nem érinti a tulajdonviszonyt, vagy osztoztok a lakás költségein, de akkor meg neki is legyen benne tulajdonrésze. Legalábbis ha annyira szereted. Ha nem, akkor add ki neki a szobát pénzért...

2009. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 A kérdező kommentje:

15:40-es:

Természetesen én is így vezettem neki elő, ahogy Te leírtad. Nem úgy, hogy "Na akkor fizess!". Igen tudom, hogy fura, én is érzem, ezért kérdeztem itt is meg. Az a dolog érdekessége, hogy ha nem kérek pénzt Ő érzi magát rosszul(saját bevallása szerint, nem költözne oda, ha nem kéne fizetnie), hogy nem kell fizetnie; ha meg kérek akkor az én lelkiismeretem a rossz. Nehéz kérdés ez, választ adni rá még nehezebb és nem akarom, hogy ez valamilyen formában megmérgezze a nagyon jól működő kapcsolatunkat, ugyanakkor valamit lépni kell.


15:46-nek:


Amíg szüleim fizetik nem kérnék pénzt a lakásért, de ez még jobban bonyolítja, hogy utána meg kérek.

2009. márc. 2. 15:50
 20/53 anonim ***** válasza:
78%

én 18 voltam, a parom 19, amikor osszekoltoztunk..eloszor kolesz, aztan a szuleinel, aztan sajat lakas (amit az o szulei fizettek, sajnos en nagyon szegeny csaladbol szarmazom)


volt, hogy neki nem volt munkaja, volt, hogy nekem, de mindig kozos kasszan voltunk, és sosem volt ebből gond.


eltelt 11 ev, uj lakason gondolkodtunk, de a regire is mondta az apósom (!), hogy irjuk mar bele, hogy en is tulajdonos vagyok, de engem abszolut nem erdekel, mert tényleg, ha van valami, megosztjuk egymassal (es nem felesben, hanem amennyi kell).


viszont azon felhaborodnek, ha valaha is alberleti dijat kellett volna adnom a paromnak, vagy a szuleinek, hiszen amim van, azt ugyis megosztjuk egymassal, kérdés nélkül, jogcim nelkül, hivatalos papirok nelkul.


szóval ha tenyleg ő az eleted parja, akkor szerintem magatól adja, és ez nem lehet kérdés.


a masik, meg hogyha alberleti dijat szedsz tőle, akkor ugye nem varod el, hogy ő főzzön, mosogasson, takarítson, vasaljon, stb rád? vagy ő is szedjen majd ezekert díjat?

ne haragudj, csak én tényleg mindent megosztottam a párommal (aki mostmár a férjem), és fel sem merült soha semmi ilyen gond, úgyhogy én csak egy masik allaspontot kepviselek, igazabol szerintem azok tudnak segiteni, akik vilag eletukben kulon kasszan eltek a baratjuktól/nőjüktől, férjüktől/feleségüktől.


(És ha lesz gyereketek, akkor hogy lesz?)


Elnézést, ha ossze vissza irtam, azert remelem par gondolatmagvat ki tudsz belole hámozni.

2009. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!