Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze szeretnénk költözni a...

Össze szeretnénk költözni a barátnőmmel, de hogyan oldjuk meg a fizetési dolgokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerencsére jó módú családba születtem, apumék nagyon sokat dolgoztak ezért, tisztelem is őket miatta. 22éves vagyok, van 2 testvérem akik már kaptak egy-egy ingatlant szüleimtől. Most én is kaptam egy lakást, ahova szeretnénk majd beköltözni barátnőmmel. A helyzet az, hogy fel kellet venni lakáshitelt, mivel ha apám kifizette volna egészben az ingatlant eléggé megritkította volna a családi vagyont és ezt nem akarta. Ezt a törlesztő részletet fizetik Nekem amíg egyetemista vagyok (még 2 év), de utána nekem kell fizetnem. Barátnőm jön utánam egyetemre, és úgy gondoltam, hogy a havi részlet egy részét abból finanszíroznám, hogy Ő albérleti díjat fizet nekem (tegyük fel 20ezret, Budapesten, elég nagy lakásban szerintem nem sok). Plusz ugye a rezsi felét. Ez nagy bunkóság lenne? Mármint Ő szívesen fizeti azt mondta nem gond, de illik pénzt kérni a barátnőmtől(rezsi fele az ok, de albérleti díjat)? Sajnos muszáj mert ha elkezdek melózni akkor nem leszek egyből milliomos, és nem is fogok havi 500.000-ret keresni, tehát elég nagy segítség lenne. Természetesen minden dolog megvan a lakásban (gondolok itt tvre mosógépre, minden ilyen háztartási dolog), tehát neki semmit nem kell hozni.

Másik kérdésem az, hogy ha esetlen összeházasodunk (nagyon szerelmesek vagyunk elég valószínű, hogy együtt éljük le az életünket), akkor hogyan oldható meg a tulajdonjog? mert Ő joggal mondhatja, hogy a ház bizonyos %-a az ővé, hiszen fizetett anno bérleti díjat. Hogyan oldhaatóak meg ezek a dolgok?


2009. márc. 2. 14:27
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
89%
15:40 es. De egyszerűen nem is kérnéd apénzt akkor, és mostantól ahogy öszeköltöztök megosztjátok a költségeket, vagy ő is ad bele de minden szó nélkül akkor nem kell ilyen albérlőset játszani. Pl elmentek vásárolni és ő egyszer ő fizet máskor te, vagy jön egy számla és ő is ad bele. Ez így abszolút normális dolog! Ez így korrekt... és sztem a legtöbb nő ha bármilyen formában is összeköltözik valakivel nem akarja h eltartsák vagy h eltartó legyen. Szóval normális jól működő kapcsolatban egyértelmű, hogy mindkettő fizet, csak hagyd el ezt az albérlős dolgot. Vagy úgyis azt fogja mondani h tessék itt van a havi x ezer ft és akkor ezzel odaadtam, de ha még lesz vmi és neked nem lesz v kell másra akkor pótolok még, vagy közben mikor jönnek a költségek akkor ad bele. Szóval sztem ne agyalj rajta, okos nő a bnőd és szeret és nem várja el h eltarsd akkor nyugodt lehetsz abban h együtt fog működni.
2009. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
82%

én:14.43

Szerintem sokan azt keverik össze, hogy itt nem arról van szó, hogy holnap összeházasodnak. 22 éves srác összeköltözik a barátnőjével. Ki tudja mi lesz akkor is, ha most nagy a szerelem. Én is azt írtam, hogy nyelnék hármat, ha a barátom ilyet kérne tőlem, de utána simán elfogadnám az érveit.

Igen, ha az ember 22 évesen összeköltözik valakivel az még nem házasság, az még csak laza együttélés.

Én és a párom 20 év után is megtartottuk a saját számlánkat a saját pénzünkkel a közös számla és közös pénz mellett.

2009. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 A kérdező kommentje:
Igen annyiban én is javítanék, hogy nem "albérleti díjat szednék" hanem megkértem, hogy havonta segítsen a lakás finnanszírozásában, hiszen ha később összeházasodunk akkor úgyis közösen fizetünk mindent, és ezt a dolgot úgy fogom fel mintha Ő is adna a közös lakhelyünkbe és én is. Természetesen a pénz amit adna, nem a saját javaimra fordítódna hanem az első otthonunk javaira. Tehát egy szó mint száz, nem albérlő lenne, csak közösen fizetnénk a lakásUNK részleteit.
2009. márc. 2. 16:08
 24/53 anonim ***** válasza:
80%
Ha a barátnőd is egyetemista lesz, nyilván a szülei támogatni fogják, illetve neki is lehet esetleg külön jövedelme. Egyáltalán nem "bunkóság" ha osztozol vele a költségeken, nem is értem némely hozzászólót. Azt a pénzt így is-úgyis kifizetné (illetve a szülei), valahol lakhatásra. A kommentjeidből világosan kiderül, h' ez neki is így lenne jó. Akkor nincs igazán probléma, megállapodtok egy reális összegben, és ennyi. Közös kassza annyi különbséggel, h' egy ideig nyilván a szülei adják a pénzt neki, ezért inkább az lenne jó, ha velük is leülnétek erről beszélni. Bár gondolom ez is eszedbe jutott, hiszen nagyon éretten állsz az egész kérdéshez.
2009. márc. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 A kérdező kommentje:

16:20as:

Köszönöm szépen :) ! A dolog problematikája inkább lelki alapokon nyugszik, mintsem anyagi dolgokon. Bevallom kcisit rosszul érzem magamat, amiért egy olyan embertől kell pénzt kérnem akinek jómagam mindent megadnék, ezen felül tisztában vagyok azzal (és Ő is), hogy a mai világban máshogy nem megy. A válaszaitokat olvasgatva úgy érzem itt nincs arany középút, valakinek a lelkiismerete mindig rossz lesz; ha nem ad pénzt akkor Ő érzi rosszul magát és én sem tudok olyan jól egyedül boldogulni, ha ad pénzt akkor nekem kínos elfogadni :S ! De jó lenne örökké 16 évesnek lenni :) !

2009. márc. 2. 16:30
 26/53 anonim ***** válasza:
76%
Szerintme ez egy teljesen jó megoldás.Aki húzná rá a száját,annak biztos nicnsenek anyagi gondja,hogy egyedül kitud fizetni egy közös lakásra flevett hitelt.Vagy cska simán ingyenélő,eltartott nő..van egy pár ahogy látom!Szép dolog a szerelem,de smemi nicns ingyen,és ez teljesen korrekt amit kitaláltál,nem pofátlan,és nem is kell rajta felháborodni.
2009. márc. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
89%
Ha összeházasodtok, szerintem semmiképp se írasd a nevére az ingatlant, nehogy elveszítsd! Az a Tied, Te kaptad a szüleidtől, a csajodnak ahhoz semmi köze. Lehet, hogy kicsit morbidul hangzik, de ez így igaz. És jól gondold meg hogy hány év után akartok gyerekeket, nehogy az legyen, hogy ő kapja meg valamilyen úton módon a lakást. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de erről szól az élet, főleg ha ilyen fiatalon akartok összeházasodni. Arról nem is beszélve, hogy a válás szinte biztos, ha nem ,akkor pedig nagyon rossz házasság (természetesen ez kortól független, tudom, de így talán még biztosabb) Nagyon ritka az olyan, aki egy életet le tud élni valaki mellett szeretetben tisztességben, főleg a mai világban. Gondolj jelen helyzetben úgy rá, mint ha lakótársként jelentkezne a hirdetésedre.
2009. márc. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
79%
Ez igy korrekt, szerintem is, ne alberleti dijat kerj, de ahogy emlitetted is, ezt az osszeget akar osszerakahatod es a lakas(otokra) kolthetitek,vagy megtolheted a hutot (felig :D). Szimpatikus,h a baratnod is jobban erezne magat,ha beleadhatna penzt, vannak meg normalis (nem lehuzos) lanyok.
2009. márc. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nem szimpatikus ez a megoldás, nagyon is elgondolkodnék ha a rezsi felén túl még albérletet is kéne fizetnem az állítólagos szerelmemnek, már csak azért sem mert korántsem biztos hogy az a TI lakásotok lesz. Semmit nem kérnék plusszban mert ha tényleg komolyan gondolkodik a csaj úgyis segít, de kérni? Elgondolkodnék h veled szeretnék-e maradni....
2009. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 A kérdező kommentje:

20:48as:


Használd az értelmező olvasás művészetét. Barátnőmmel megbeszéltem és Ő egyértelműen támogatja, sőt nem is kíván együtt lakni Velem fizetés nélkül, ezt nem kértem hanem megbeszéltem vele, hogy így lenne jó szerintem és egyértelműen támogatja a dolgot. Ezt kb. 4szer leírtam, mindenki érti csak Te nem, ezért most külön Neked is leírtam. Lehet te milliókat keresel, én sajnos nem (szüleimtől meg nem várom el, hogy majd nyugdíjas éveiket azzal töltsék, hogy nekem fizetnek), vagy lehet jól érzed úgy magadat, hogy a barátod mindent kifizet és megad, miközben Te semmit nem nyújtasz ilyen téren, de az én barátnőm nem ilyen...döntsd el melyikőtök hozzáállása a jobb.

Ha sorba veszed az érveimet, és úgy gondolod, hogy egy ilyen miatt elhagynád a fiúdat, az elszomorító :(.

2009. márc. 2. 21:38
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!