Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze szeretnénk költözni a...

Össze szeretnénk költözni a barátnőmmel, de hogyan oldjuk meg a fizetési dolgokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerencsére jó módú családba születtem, apumék nagyon sokat dolgoztak ezért, tisztelem is őket miatta. 22éves vagyok, van 2 testvérem akik már kaptak egy-egy ingatlant szüleimtől. Most én is kaptam egy lakást, ahova szeretnénk majd beköltözni barátnőmmel. A helyzet az, hogy fel kellet venni lakáshitelt, mivel ha apám kifizette volna egészben az ingatlant eléggé megritkította volna a családi vagyont és ezt nem akarta. Ezt a törlesztő részletet fizetik Nekem amíg egyetemista vagyok (még 2 év), de utána nekem kell fizetnem. Barátnőm jön utánam egyetemre, és úgy gondoltam, hogy a havi részlet egy részét abból finanszíroznám, hogy Ő albérleti díjat fizet nekem (tegyük fel 20ezret, Budapesten, elég nagy lakásban szerintem nem sok). Plusz ugye a rezsi felét. Ez nagy bunkóság lenne? Mármint Ő szívesen fizeti azt mondta nem gond, de illik pénzt kérni a barátnőmtől(rezsi fele az ok, de albérleti díjat)? Sajnos muszáj mert ha elkezdek melózni akkor nem leszek egyből milliomos, és nem is fogok havi 500.000-ret keresni, tehát elég nagy segítség lenne. Természetesen minden dolog megvan a lakásban (gondolok itt tvre mosógépre, minden ilyen háztartási dolog), tehát neki semmit nem kell hozni.

Másik kérdésem az, hogy ha esetlen összeházasodunk (nagyon szerelmesek vagyunk elég valószínű, hogy együtt éljük le az életünket), akkor hogyan oldható meg a tulajdonjog? mert Ő joggal mondhatja, hogy a ház bizonyos %-a az ővé, hiszen fizetett anno bérleti díjat. Hogyan oldhaatóak meg ezek a dolgok?


2009. márc. 2. 14:27
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
62%
szerintem ne alberlet legyen hanem a hitel felet fizesd te,felet o attol szamitva h osszekoltoztok. tartsatok szamon h kesobb ne legyen veszekedes emiatt. es mikor teljesen tietek a lakas, kiszamoljatok h hany % az ove belole ha netalan vlaasra vagy ilyesmire kerul a sor. esetleg beszeld meg vele h o mit szeretne.
2009. márc. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
95%
utolsó neharagudj de te teljesen gyagya vagy.szegény lány , hogy fizetné azt, ami még nem az ové és lehet nem is lesz az.ha szétmennek akkor egy szóbeli egyezséget nem tud bizonyítani és a volt párja nem biztos , hogy lesz olyan gerinces, hogy elismeri.miért kellene neki fizetni? elég lenne a rezsi fele
2009. márc. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

Jól lepontoztatok!

Én hasonló cipőben vagyok, mint a srác, de én ilyet nem tennék! Albérlet? Akit SZERETEK? Ha a csaj helyében lennék ott hagynám a p..ba.

2009. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!