Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze szeretnénk költözni a...

Össze szeretnénk költözni a barátnőmmel, de hogyan oldjuk meg a fizetési dolgokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerencsére jó módú családba születtem, apumék nagyon sokat dolgoztak ezért, tisztelem is őket miatta. 22éves vagyok, van 2 testvérem akik már kaptak egy-egy ingatlant szüleimtől. Most én is kaptam egy lakást, ahova szeretnénk majd beköltözni barátnőmmel. A helyzet az, hogy fel kellet venni lakáshitelt, mivel ha apám kifizette volna egészben az ingatlant eléggé megritkította volna a családi vagyont és ezt nem akarta. Ezt a törlesztő részletet fizetik Nekem amíg egyetemista vagyok (még 2 év), de utána nekem kell fizetnem. Barátnőm jön utánam egyetemre, és úgy gondoltam, hogy a havi részlet egy részét abból finanszíroznám, hogy Ő albérleti díjat fizet nekem (tegyük fel 20ezret, Budapesten, elég nagy lakásban szerintem nem sok). Plusz ugye a rezsi felét. Ez nagy bunkóság lenne? Mármint Ő szívesen fizeti azt mondta nem gond, de illik pénzt kérni a barátnőmtől(rezsi fele az ok, de albérleti díjat)? Sajnos muszáj mert ha elkezdek melózni akkor nem leszek egyből milliomos, és nem is fogok havi 500.000-ret keresni, tehát elég nagy segítség lenne. Természetesen minden dolog megvan a lakásban (gondolok itt tvre mosógépre, minden ilyen háztartási dolog), tehát neki semmit nem kell hozni.

Másik kérdésem az, hogy ha esetlen összeházasodunk (nagyon szerelmesek vagyunk elég valószínű, hogy együtt éljük le az életünket), akkor hogyan oldható meg a tulajdonjog? mert Ő joggal mondhatja, hogy a ház bizonyos %-a az ővé, hiszen fizetett anno bérleti díjat. Hogyan oldhaatóak meg ezek a dolgok?


2009. márc. 2. 14:27
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
86%

"14:45-os a te szuleid eltartottak a te baratodat?"

Nem, ha a családom véleményére vagy kíváncsi, ők soha nem is értettek egyet azzal, hogy már egyetemista korban két ember félig praktikus okokból összeköltözzön.


De ha egy szerelmespár mégis így dönt, akkor a lakhatási viszonyokat nem úgy kell megítélni, hogy "így anyagilag rosszabbul járok, mert albérlőt is tarthatnék".


Az "eltartás" nem az, hogy nem kérek albérleti díjat, hanem az, ha mindent fizetek valaki után, etetem, ruházom, stb..


"Nevetseges amit irsz! Ne irigykedjel."

Köszönöm a jóindulatot, én nem irigykedek, se a srácra, de a csajra főleg nem.


"Azert a mai vilagban egy 18 eves lany es egy 21 eves fiu kapcsolata egyaltalan nem biztos, hogy sirig tarto lesz. Sot! Nezd meg mennyi a valas." - ebben pont, hogy egyetértünk, - éppen ezért nem foghatja fel a srác úgy, hogy a csaj úgyis a jövendő közös lakásukra áldozza ezt a pénzt.

2009. márc. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

Nos akkor mintegy zárásként megköszönném a válaszaitokat, sokat segítettetek. Barátnőm sajnos nem érti, hogy lehet pár lány ennyire ingyenélő (Ő szavait írom). Továbbá kifejtette nekem, hogy Ő teljesen korrektnek tartja az elgondolásomat, hiszen együtt lakhatunk, kevesebbet kell fizetnie, és szeretne velem élni, és segíteni nekem, ugy hogy neki is könyebb mert igazából hoznia semmit nem kell, az a minimum hogy ennyi pénzel segít (ezt Ő mondta). Úgy gondolom az Ő válasza a pecsét a borítékon, a legfontosabb. Elég sokat beszéltünk a dologról és azt mondta hozzám sem költözne, ha nem kellene fizetnie érte valamit, és ha nem kezdtem volna ezt megbeszélni vele akkor Ő kezdeményezte volna a dolgot.

Egyet tudok...amíg Ő így áll hozzá a dolgokhoz, az élethez, a közös problémákhoz, és legföképpen hozzám, addig biztos vagyok benne, hogy az én barátnőm a legjobb csaj a világon :) !

Még egyszer köszi a válaszokat, véleményeket, és ne egymást marjátok. :)


22/f :)

2009. márc. 4. 03:05
 43/53 anonim válasza:
87%
Nézd, ha nem albérletnek hívod (és még csak eszedbe se jusson szerződést kötni vele erről), akkor máris jobban hangzik, nem? Egyszerűen megosztoztok a költségeken, mint a párok általában. Ez egyáltalán nem gáz szerintem! Előző pasimmal én is így voltam, feleztünk minden költséget. Ott nem kellett hiteltörlesztést fizetni, mert övé volt a lakás, de a rezsit, sőt még a kaja árát is feleztük...
2009. márc. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
70%

Nos, aki azt hiszi/gondolja ,hogy GÁZ, hogy a srác kér valamennyi összeget a rezsin felül a barátnőjétől, akkor csak annyit tennék még hozzá, hogy a hitel törlesztőrészlete is olyan, mint a rezsi. -> nem fizeted, akkor nem lesz házad... Az megint más, hogy szerencsétlen srác az "albérleti díj" kifejezést találta legmegfelelőbbnek erre a "díjra". de ő is tudja, hogy nem albérleti díj.


Ha valaki annyira kényelmes, és elvárná, hogy a párja tartsa el, hát... Nem kellemes, amikor a pasid elhagy, és nem maradt semmid. (se munka , se lakás, igaz addig sem volt neki egyik sem)(nagybátyám is így tett a kis ingyenélő feleségével, mert már unta, hogy nem ad haza semmit, csak költ, költ, költ, de a gyerekek miatt visszament a nőhöz :S:S:S)

2009. márc. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
76%

Innentől már csak elvi vita, mert a Kérdező döntött. (A barátnőd elolvasta itt a válaszkat?)

A rezsin, kaján osztozás természetes, - ha ez megvan, már nem besélhetünk "ingyenélésről", "kitartottságról" - de ezen felül nem úgy kell hozzáállni, hogy "jobban járnék, ha lenne albérlőm" - mert az albérlőtől igaz, hogy lelkiismeretfurdalás nélkül lehet rezsin felül pénzt szedni (tökmindegy, minden nevezzük), de - ahogy itt többen felvetették - ő nem is osztozik veled pl. a házimunkán és magán az életen.

2009. márc. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
74%

Először is kezdem azzal, ha jómódú családból jössz, a szüleid a két tesódnak vettek már ingatlant, akkor veled miért fizettetik ki???

Másodszor, köcsög dolog albérletet kérni a lánytól, azért mert a te lakásod, amit (ha jól értettem) külön vagyonként kezelsz, ez természetes is. Én nem kérnék, szerintem elég, ha a rezsit megosztjátok.

2009. márc. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
41%

Most tuti le fognak pontozni, de a köv. a véleményem. Az addig renben van hogy most nagy a szerelem stb, de mivel még csak a dolgok elején, közepén vagytok én minden szivbajosság nélkül kérnék a barátnőmtől albérleti dijat, és még igy is legyen boldog hogy ilyen keveset fizet!!! A másik meg hogy mi a garancia hogy a sulid végéig együtt maradtok....illetve ha ő, a lány még csak most kezdi a sulit...nos nagy az esély hogy előbb utóbb rájön hogy más is van a világon és esetleg elcsábul....és most gondolj bele, te meg őt tartottad addig, amig mással össze nem jött...??!! ciki, ciki, ciki...

A harmadik tényező, hogy a szüleid hogy állnak stb, ahhoz meg megint nincs köze a csajnak, ne légy szivbajos, ha úgy gondolog hogy jobb ha fizet neked, csináld igy!!! Én támogatlak!

És végül, ha már kapod a lakást, csakis a tiéd legyen, még ha megházasodsz akkor is, szögezd le a jövendőbeliddel hogy bocsi, de ezért a te szüleid dolgoztak meg stb stb és irass alá vele egy szerződést még házasság előtt!!!

Nekem is saját lakásom van, a szüleimtől kaptam akik nem szegények:) hál Istennek és pont ezért tizszer is meggondolom hogy mit és miért tegyek kockára!!! Manapság annyi rossz van, olyan aljasságokra képesek emberek...tehát a biztos pontokat én nem kockáztatnám senkiért, semmiért!

Ennyi röviden, és most gondolom mindenki lepontoz!:)))))

2009. márc. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
83%

Sziasztok! én vagyok az utolsó válaszadó, a 36%-os hasznos válasszal.

Nos, a véleményemet őszintén irtam meg, és nem azt amit a nagy többség hallani szeretett volna....pedig én is egy NŐNEMŰ LÉNY vagyok és pont nekemn is a lányt kellett volna védenem...de minek???

Amúgymeg, ez az egész tényleg csak itt, ezen a fórumon elvi vita lehet köztünk, mivel a kérdést feltevő úr már eleve eldöntötte, sőt le is beszélte kedvesével, max egy kis megerősitést várt tőlünk elvi sikon:)) Én mindenesetre 100% támogatom őt de azért szoritok a boldogságáért is egyben! üdv.

2009. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
62%
jól van , hogy szorítasz a boldogságáért és az is rendben van, hogy a rezsit egyutt fizetik és a házasság elotti szerzodés is helyes, de lakbért kérni a saját szerelmétol? az talán egy kicsit sok! te például mit szólnál, ha veled csinálná ezt a szerelmed? neked milyen érzés lenne? nem lenne megalázó?még használja is ot /mármint szexre/, lehet, hogy még foz is , mos is a lány és még fizessen is albérletet /vagy a ház részletét, ami nem lesz soha az ové.én otven éves vagyok, de még így sem mennék bele ilyen helyzetbe, szerintem ez nagyon megalázó.nekem is van egy 22 éves fiam, o is egyetemre jár, albérletben lakik.hónaponként egyszer ott alszik nála két távúton járó egyetemista /mégcsak nem is barátok/ és még toluk sem kér pénzt. viszont ok elviszik cserébe egy ebédre, vagy vacsorára. /ehhez még annyi, hogy nem is állunk jól anyagilag , de nem minden a pénz.
2009. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem normális, hogy pénzt kérsz tőle, de ilyen módon, hogy "albérleti díj". Ha a barátom ilyet mondana nekem tuti kicsapnám a balhét... Inkább tegyetek félre mindketten, akár egy közös kasszába arra az időre amikor hirtelen minden a nyakatokba zúdul.
2009. márc. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!