Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Össze szeretnénk költözni a...

Össze szeretnénk költözni a barátnőmmel, de hogyan oldjuk meg a fizetési dolgokat?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szerencsére jó módú családba születtem, apumék nagyon sokat dolgoztak ezért, tisztelem is őket miatta. 22éves vagyok, van 2 testvérem akik már kaptak egy-egy ingatlant szüleimtől. Most én is kaptam egy lakást, ahova szeretnénk majd beköltözni barátnőmmel. A helyzet az, hogy fel kellet venni lakáshitelt, mivel ha apám kifizette volna egészben az ingatlant eléggé megritkította volna a családi vagyont és ezt nem akarta. Ezt a törlesztő részletet fizetik Nekem amíg egyetemista vagyok (még 2 év), de utána nekem kell fizetnem. Barátnőm jön utánam egyetemre, és úgy gondoltam, hogy a havi részlet egy részét abból finanszíroznám, hogy Ő albérleti díjat fizet nekem (tegyük fel 20ezret, Budapesten, elég nagy lakásban szerintem nem sok). Plusz ugye a rezsi felét. Ez nagy bunkóság lenne? Mármint Ő szívesen fizeti azt mondta nem gond, de illik pénzt kérni a barátnőmtől(rezsi fele az ok, de albérleti díjat)? Sajnos muszáj mert ha elkezdek melózni akkor nem leszek egyből milliomos, és nem is fogok havi 500.000-ret keresni, tehát elég nagy segítség lenne. Természetesen minden dolog megvan a lakásban (gondolok itt tvre mosógépre, minden ilyen háztartási dolog), tehát neki semmit nem kell hozni.

Másik kérdésem az, hogy ha esetlen összeházasodunk (nagyon szerelmesek vagyunk elég valószínű, hogy együtt éljük le az életünket), akkor hogyan oldható meg a tulajdonjog? mert Ő joggal mondhatja, hogy a ház bizonyos %-a az ővé, hiszen fizetett anno bérleti díjat. Hogyan oldhaatóak meg ezek a dolgok?


2009. márc. 2. 14:27
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
63%
Én abszolút megértettem hogy a barátnőd partner ebben, de mivel ez egy olyan kérdés hogy bárki válaszolhat rá, az is akinek nem egyezik a véleménye így megtettem. Az álláspontom nem változott, a rezsi felét természetes hogy állom de hogy albérlőként legyek a barátomnál az nekem nem jön be és kész. Főleg ha már attól félsz hogy ha fizet a törlesztőbe nehogy tulajdonos legyen, gáz.
2009. márc. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:
A 16:08-as kommentemet ha elolvasod rájössz, hogy totál nem arról van szó, amit írsz. Közös lenne a lakás, és nem albérleti díj, nem félek épp azt akarom, hogy ez által Ő is részese legyen jogosan az ingatlannak :).
2009. márc. 2. 22:48
 33/53 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem most már kicsit túlizgultad ezt.

A barátnőd egyetért veled, az összes internetezőnek nem kell.

Semmi okod, hogy rosszul érezd magad. A szüleid sem jótékonysági intézmény. Szerintem természetes lenne, hogy a barátnőd szülei addig is fizetik ezt a kedvezményes díjat, míg helyetted a szüleid fizetik a kölcsönt. Tehát nem kell belekeverned, hogy a te szüleidnek vagy neked milyen fizetési kötelezettségetek van, ha befőttesüvegbe tennétek a kapott pénzt, még akkor sem kellene rosszul érezned magad.

Nagyon kedves, hogy így szereted a barátnődet, hogy mindent nekiadnál, de ezt nem itt kell kifejezni. Ez a lakás a számodra most ajándék a szüleidtől. Épp elég volt nekik ezt összehozni, mégsem várható el tőlük, hogy a barátnőd szülei helyett még az ő lányukról is gondoskodjanak. Nem is esne jól azoknak. Ha a Te szüleid jobbmódúak, azért megdolgoztak. Ez miért feszélyezne téged? A barátnőd így is jól jár anyagilag, hiszen, ha tényleg összeházasodtok, lesz esélye, hogy olyan férje legyen, aki már gyermekkorában megtanulta a pénz helyes kezelését.

Nincs ebben semmi furcsa, hogy ő is hozzájárul a lakáshoz, ez természetes. Csak azért feszengsz, mert olyan szerelmes vagy, hogy legszívesebben nekiadnád az egész világot. De írj inkább neki egy verset, vagy tanulj meg gitáron egy dalt!


A válaszolók mindegyike sosem fog veled egyetérteni, nem is kell. Pár ember megerősít, akkor már nem csinálsz teljes baromságot. Mindenkinek más az értékítélete.

Van aki átesik a túloldalra.Pl. a bátyám vett egy házat a nevelt fiának(de él a srác apja is), meg a barátnőjének, hogy benne lakjanak, nevükre íratta, de megtartotta a haszonélvezetet. Ezen a kisleány!!megsértődött.Aki még annyit se tett, hogy egyszer segített volna bármiben. Az apja szobafestő, ő pedig adott árajánlatot a ház festésére. Amiben a leánya örökké ellakhat, és semmibe nem került ez a papának. Ezt csak azért írom, hogy itt is mindig találsz olyan embert, akinek semmi nem elég. De neked ezzel nem kell törődni. Most már ne izgulj, és éljetek boldogan. Ne rontsd el mostmár a pénz körüli félszegséggel. Az élet nincs ingyen, a barinőd jól tudja.

Ne ezzel foglalkozzatok. O.K. vagy és kész.

2009. márc. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
90%

ja, és ha összeházasodtok, akkor sem kell ráíratni a feleségedre, ez így normális, más is írta előttem, amit majd azután fizettek, vagy vesztek az a közös rész.

Ez így tiszta, és mindig a tiszta helyzetek a legjobbak.

Azért nem minden házasság romlik el, nagyon szép sírig tartó szerelmek vannak, de akkor meg főleg nincs semmi szükség bekavarni a tulajdonviszonyokba. A szüleidet meg megtiszteled azzal, ha tisztelettel bánsz az erőfeszítésükből született értékkel. Zárd le most már, mert ha már ennyi válasz van, akkor már minden válaszoló a saját életéről beszél (én is :))

2009. márc. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
86%

Ne legyen lelkiismeretfurdalásod, hogy pénzt kérsz tőle, de mindenesetre jó lélekre vall, hogy ilyen sokat foglalkozol a kérdéssel.

Én tudod mit tennék a helyedben?

Mindig meglepném ajándékokkal (ruhával, virággal, szerelmes levéllel, vacsorával), hogy éreztessem vele, ezenfelül mindenemmel azon vagyok, hogy királynőként kényeztessem... attól nem szereted kevésbé, hogy hagyod, hogy hozzájáruljon a költségekhez...

Az együttélésnek más szabályai vannak, és más oldalai, mint a sima "járásnak". Eleinte nehéz ezt megszokni.

De a kérdésed alapján úgy érzem, te nagyon megértő, és figyelmes pár leszel!!!

Sok boldogságot!

2009. márc. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
80%

Ez a 20000 Ft igy teljesen korrekt.

Nezd, elhiszem hogy szerelmes vagy, de tudod nem szabad megbizni senkiben igazan! Manapsag mindig tobben hazasodnak ossze pl. hazassagi szerzodessel.

A lakast a szuleid a te nevedre vettek, mindig legyen is a tied, ne gondolkodj azon, hogy a lanynak resz jar majd ebbol. Miert jarna?

Fizessen 20000 Ft-ot lakber cimen, teljesen mindegy, hogy minek nevezzuk, es fizesse a rezsi felet is. Ok. hogy a baratnod, de nem kell hogy eltartsd ot, foleg nem a szuleidnek kell eltartani ot.

Sajnos nagyon csunya a vilag, jobb felni, mint megijedni.

Ebbol ne csinalj lelkiismereti gondot, mert abbol nem jutsz 1-2-re.

Ha egyutt maradtok a baratnoddel, akkor ok, fizetett es kesz.

Ha pedig elvalnak az utjaitok egyszer, se te, se o nem erzitek majd ugy, hogy egymasnak tartoztok valamivel.

Igy korrekt.

2009. márc. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
77%

Arra azert vigyazz, hogy a baratnodnek ne legyen resze ebbol a lakasbol, amit a szuleid vettek, es fizetnek neked most is!

A baratnod igy is ugy is fizetne lakbert mashol alberletert, vagy kollegiumban.

2009. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
65%

Az egyik "szájhúzó" vagyok - és leszögezném, hogy az egyik hozzászóló gyanújával ellentétben én nem vagyok se gazdag, se kitartott nő.

Továbbra is lebeszélnélek azonban az "albérleti díj" szedéséről, mert az egy alá-fölérendeltségi viszonyt kreálna... Mondom, nem lehet onnan közelíteni, hogy "úgyis a közös lakásunkba megy" - mert mi van, ha mégsem? Szerintem az ember a kedvesét nem albérleti díj fejében veszi oda a saját lakásába. Annyi jó áthidaló megoldást írtak itt előttem, inkább azokat fontold meg! Ez, hogy havi albérleti díjat kérsz a saját barátnődtől, egyszerűen GÁZ, akármilyen érvvel támogatod meg... Ha van olyan szerelmes és szerény, és magától adja, akkor is!

2009. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
63%

14:45-os a te szuleid eltartottak a te baratodat?

Mert ezt a lakast a kerdezo a szuleitol kapta, es meg mindig a szulei fizetik!

Ugye te sem gondolod komolyan, hogy amig a baratno eli az egyetemista eveit, addig a srac szulei fizetnek?

Nevetseges amit irsz! Ne irigykedjel.

Itt nem azon van a lenyeg, hogy minek nevezzuk a 20000 Ft-ot, hanem a csaj igy is ugy is fizetne valahol lakbert.

Azert a mai vilagban egy 18 eves lany es egy 21 eves fiu kapcsolata egyaltalan nem biztos, hogy sirig tarto lesz. Sot! Nezd meg mennyi a valas.

Most ok meg mindent rozsaszinben latnak, ezert kell az anyagiakban esznel lenni!

De, ha te eltartod a baratodat, akkor csak rajta!

2009. márc. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
74%
én nem tudom miért kell lepontozni a 14:45-os kedves válaszolót, aki a "legnormálisabban" gondolkodik.valóban egy valamire való és igazán "szerelmes" férfi ilyen alárendelt viszonyt nem teremt kedvese számára!!! hogy jon az ki, hogy "albérletet" fizet.és ha o "ágybérletet" kérne toled? nem szégyelled magad?milyen férfi /fiú/ vagy te? "gentlmen" az biztos hogy nem!
2009. márc. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!