Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám házinyulat akar venni....

Apukám házinyulat akar venni. Hogyan beszéljem le róla?

Figyelt kérdés

Azért akarja tartani, hogy utána majd megegye.. :S

Nekem nagyon szívem csücskei az állatok, szörnyen sajnálom a menhelyi kutyákat is, azokat is akiket nem szeretnek...


És nálunk azt a pár nyuszit senki sem fogja szeretni, az egész életüket 1 simogatás nélkül fogják leélni.. :((

Én biztos, hogy nem tudnék velük foglalkozni.. Nagyon jó szívem van, biztos sokat sírnék utánuk.. Látni sem szeretném majd őket.. :((


Ráadásul van egy törpenyulam, így elsőkézből tudom milyen szeretnivalóak...


16/L


2011. máj. 7. 17:40
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
46%
én vennék neked nyuszihúst szépen felszeletelném és csak a vacsora végén mondanám el h az bizony egy fincsi nufika volt korábban.
2011. máj. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
42%

De fiatal vagy még az írásod alapján, ezek vágási nyulak

és ha nem vágják le őket meg betegszenek a saját élettartamuk miatt mert túl haladják azt az időt ami a vágást illeti. ugyan ez van a malaccal

Elzsírosodik a szívük és meghalnak, a malac szalonnája is addig ízletes míg időben vágásra kerül.

Megértem hogy kiskorában minden állat aranyos, de nekik ez a sorsuk


Hogy fogod te enni a nyúlhúst szűzmária :) Nem jobb mint a csirke de kóstold meg


Én még tengerimalacot szeretnék sütni valamikor, az is aranyos peruban mégis a nyulat helyettesíti

18/F

2011. máj. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
91%

A nyúl tényleg aranyos. De milyen finom is :)

Régebben Magyarországon sokkal többen tartottak nyulat (mármint vágásra), ami szerintem tök jó dolog lehetett, és kár, hogy most már egyre többen nyafognak rajta, hogy "Jaj én nem eszem nyulat, az olyan kis aranyos állat." Szerintem pont ilyen aranyos egy malac is (és engem pl. az sem zavar, hogy "büdös", én simán el tudok simogatni egy röfit), de ettől még a csülköt szeretem :D Ja, és akkor arról nem is beszéltem, hogy milyen aranyosak a tehenek... főleg a bocik. De azért egy jó borjúpaprikást nem utasítanék vissza. A nyúl is épp olyan állat, mint a sertés vagy a szarvasmarha, azért tartják, hogy megegyék. Apukád gondolom szereti a nyúlhúst, hát akkor miért ne tarthatna nyulakat? Az idejét nem tudom, mikor ettem már utoljára nyulat, mert nem igazán lehet itt felénk kapni, egyszerűbb otthon tartani. Mondjuk én biztos le nem vágnám, de ettől még szívesen megeszem.

2011. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
18%

Én is imádom a nyuszikat, én ha az ismerőseim között valaki ilyen céllal venne nyuszit, inkább ellopnám és otthon felnevelném.


Komolyan, előbb ölnék meg egy embert, mint egy nyuszit.

2011. máj. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
41%

Megveszi a nyuszit, te ellógod a sulit, berakod őket egy kosárba, kiereszted őket a legközelebbi erdő/szántóföld/mező szélén. Problem?

Mellesleg agyfaszt kapok az ilyen emberektől mint te, akiknek a nyuszi cuki, de a többit azt bezzeg zabálja kétpofára, mert arról úgy sem tehet, és az nem annyira cuki. Nézz már magadba egy kicsit. Egy élet értékét nem a cukisága határozza meg.

2011. máj. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 A kérdező kommentje:

Egyes válaszolók undorító embernek nem nevezhető állatok. Mi az, hogy engem is megennél te társadalom legalja?


És higgyétek el, eléggé edzett a kis lelkecském.. A szemem láttára ölték meg 2 barátomat és a szerelmemet. Az állatokkal nemmegfelelő való bánásmód akaszt ki egyedül.


És nyugodtan vegyetek visszább az arcotokból, netes harcosok..

2011. máj. 7. 18:28
 17/46 A kérdező kommentje:

Nem azért, mert cuki. De egy nyulat ne vegyünk már egy kalap alá egy disznóval.

Disznót sem tartunk itthon levágásra, akkor a nyúl miért "megengedett"?

2011. máj. 7. 18:29
 18/46 A kérdező kommentje:
Azért remélem ha nektek lesz gyereketek és tartotok házinyulat és ő szeretni fogja ti pedig levágjátok - nagyon remélem, hogy örök életre megutál benneteket. Nektek egyrészt nincs szívetek, másrészt 1 csepp tolerancia sincs bennetek. Ti amúgy embernek nevezitek magatokat? Vagy ti vagytok azok akik halálra éheztetett kutyákat visznek be az állatmenhelyre és kérik, hogy cseréljék ki egy másikra, mert már meguntátok? Naponta találkozom ilyennel a menhelyen, és még mindig nem tudom kezelni a fajtátokat...
2011. máj. 7. 18:34
 19/46 A kérdező kommentje:

Különben meg itt lehet kapni a közelben nyúlhúst, apám megtehetné, hogy azt veszi. (ahogy eddig is tette).

Nekem csupán a tartással van bajom. Felőlem akár pókhúst is ehet, nem érdekel, én úgysem eszek belőle.

2011. máj. 7. 18:35
 20/46 anonim ***** válasza:
2%

18:28: "Egy élet értékét nem a cukisága határozza meg."


Képmutató vagy!


Ugye jobban fáj, ha egy csecsemőt megöléséről hallasz, mint egy felnőtt férfiéről, ugye? Mert a csecsemő cukibb.

Meg egy szép fiatal sima bőrű lányt hamarább dugnál meg, mint egy idősebb, kövér bányarémet? Ugye?


De azért csak mondjad, hogy az élet értékét nem a cukisága határozza meg...


A nyuszik végtelenül aranyos, szelíd, összebújós kedves kis állatok, tele szeretettel. Fejletlenebb az agykérgük, de sok szempontból sokkal értékesebbek, mint sok ember.

2011. máj. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!