Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 13 éves fiam súlyosan...

A 13 éves fiam súlyosan meglopott, mit gondoljak ezek után?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
78%

Az édesanyjával közösen le kell ülnötök a gyerekkel. Először is tisztázni vele, mit is tett. Elképzelhető, hogy halvány fogalma sincs a pénz értékéről. Verés nem hiszem, hogy használ, viszont az idei nyarat emlékezetessé kellene számára tenni. Gondolok itt pl a szokásos nyári programok megvonására.

Nektek kell tudni, mi az , amivel valóban érzi, amit tett, büntetendő és neki is kijár érte.

2011. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy gondolom, ha megvernéd, vagy büntetnéd , nem érnél el semmit, mert ez a cselekedet azt mutatja, hogy nincs benne sem félsz, sem tisztelet a szülei iránt és ez sajnos rossz nevelés.

Én tudod mit tennék?

Megfognám a gépet és elvinném az iskolába ahol tanul, vagy egy hátrányos helyzeű gyerekeket foglalkoztató otthonba, de főleg az iskolába, az osztályba ahol tanul és az egész osztály előtt megszégyeníteném azzal,hogy elmondatnám vele, mit csinált és ennek eredményeképpen a gépet felajánlatnám fele a közösbe.

Hidd el, kisgyerekkorban sincs a szégyennél nagyob büntetés.

Én egyszer azt mondtam anyukámnak, hogy hülye és anyutól kaptam egy pofont, beállított a sarokba, míg bocsánatot nem kértem, majd a kisboltban mindenkinek elmondta, mit csináltam..és mondom..égett a pofámon a bőr, soha többet nem tettem ilyet.

2011. jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
66%

Most mi ez az akkor megérdemled hülyeség?

Anyukámtól egyszer 100000Hufot loptak el, mert kivette az osztálypénzt, h kifizesse a szállást meg a buszt, vki nyitva hagyta a tanárit, vki meg ellopta mindenki pénztárcáját... Most nem tudom, miért kell a kérdezőt hibáztatni, főleg h nem is tudjuk a részleteket.

2011. jún. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
100%

Én visszavinném a gépet. Ha nincs meg a blokk akkor eladnám a neten. És persze mindentől eltiltás.

Nem tudom ezt hogy gondolta.

2011. jún. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
94%

A megszégyenítés nem jó! Azt nem szabad!káros

A nevelési tanácsadókban van (ingyenes) pszichológus - oda el kéne ballagni,hármasban...

2011. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
97%

"...Én úgy érzem megfelelően neveltem, sosem szenvedett hiányt semmiben. 280.000Ft-ot vett el tőlem, és vett egy apple gépet....."


Már pedig ha azt hitte, hogy nem fog feltűnni se a lopás, se az, hogy van egy ilyen drága gépe, akkor ott valami nagyon nem stimmel.

Iszonyat megbüntetném, aztán egész nyáron elküldeném nyári munkára (nincs buli, nincs nyaralás) és a pénz pedig megy neked, aztán akkor megtanulja, hogy az mi.

2011. jún. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
Ez azért eléggé gáz.. és mit mondott, honnan volt rá pénze, vagy bevallotta rögtön? Hát azért ez súlyos... én sosem lennék képes ilyenre. Mármint ha csak 100-200 Ft-t is találok pl a földön otthon odarakom anyáméknak, úgyis tudom, hogy nekem adják, de na... Alaposan el kéne beszélgetned vele, megverni nem kell. A laptopot eladod, őt meg egész nyáron dolgoztatod, hogy meg tudja mi az a munka! Nincsenek haverok, bulizás... azért ez nem vicc.
2011. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
100%
Ja látom most 13, akkor jövőre a nyári munka. De azért idén nyáron is inkább a (házi)munka mint a pihenés lenne a fő program.
2011. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
100%
Hol van az az üzlet, ahol ennyi pénzért (ráadásul készpénzért) eladtak számítógépet egy 14 éves gyereknek?! A bolti eladó legalább annyira hibás, mint a gyerek. Két nagy pofont neki, hogy a fal adja a másikat. Aztán vissza kell vinni a boltba a gépet! Nagyon sok felnőtt embernek sem telik másra, mint olcsóbb használt gépre, monitorra. És egy taknyos kölyök ilyen drága gépet vesz, ráadásul lopott pénzből?
2011. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
67%
Emberek!!! Nyilván nem gondolta h nem veszik észre, ez egy segélykiálltás, azoknak van igazuk akik szeretet és törődés hiányt kiáltanak, ettől függetlenül meg kell büntetni, de közös programból is több kéne. Szóval dolgozza csak le az árát, de a családi nyaralás marad.
2011. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!