Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 13 éves fiam súlyosan...

A 13 éves fiam súlyosan meglopott, mit gondoljak ezek után?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 anonim ***** válasza:
21%
Nem tudom, mikor váltatok el, de nyilván hiányzol neki. Legyél vele többet. Bünti mehet de legyél vele többet. Meg ne durcázz vele, ne szégyenítsd meg, csak szeresd!
2011. jún. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:

Gyerekestől mennék vissza a bolthoz. Beküldeném egyedül, hogy vegyék vissza. Ha nem, akkor bemennék, h mit képzelnek, h egy 13 éves gyereknek, szülő nélkül kiadnak egy ilyet?! Csavarogni, haverozni, egy hónapig biztos nem mehet, házimunka...

Igazat adok annak a válaszolónak, aki szerint nem kizárólag a szülők hibája. A mostani fiatalok egyre érdekesebbek, a sok emó, meg mindenféle plázap.csa, cigiznek, isznak ennyi idősen. Eltanulják egymástól, hiába nevelte jól a szülő, ha vki önfejű, az csak a maga kárán tanul. Én is voltam kamasz, eljártam a magam táncát, de ennyi pénzt soha nem mertem volna lopni..Nemhogy ennyit, semmit nem mertem soha lopni. Én biztos megleckéztetném rendesen...internet, haverok, gép, semmi legalább egy hónapig.

2011. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
28%

Fake az egész

Aki törődik egy kérdéssel az ír magyarázatot is még mellé nem csak egy kulcsszót.

FAKE!!!!

2011. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom miért ilyen liberális mindenki... de igen is kell a szigor, mert ha nincs meg akkor ez lesz a vége. Régen is elkenték a gyereket ha rosszat tett. Sajna ezek a 13 éves kis taknyosok már 18nak is kinéznek (na meg felnőttnek hiszik magukat) így gond nélkül kiszolgálják őket, ha viszont volt segítsége, akkor őt is felelősségre lehet vonni.

Egész nyáron melózhat, nem mehet nyaralni, szórakozni zsebpénzt se adnék neki, hanem csak kaját. Tudja meg mi az értéke annak a pénznek amit elemelt. Másoknak 4 havi fizetése ez a pénz.


A kérdező apuka remélem tanult az esetből, az irodai pénzt ezentúl érdemes "kismackóban" tartani (kb 25 ezer Ft) és akkor csak az tudja kivenni, aki jogosult rá. A gépet tartsa meg vagy adja a főnökének, vagy a cégnek és örüljön ha nem rúgják ki (ha magán vállalkozás akkor magára vessen). Jó kis tanulópénz volt ez, a gyerek meg egy életre jegyezze meg ezt a nyarat, persze az anyjával is kell beszélni, hogy nehogy pénzt adjon neki és ő is beszélgessen el vele ezekről a dolgokról.

2011. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/81 anonim ***** válasza:
6%
Talán nem kellet volna lelépni a család elől,a havi gyerektartás nem szeretet,lé az persze van 28000 ezer,de a gyerek az csinál amit kar mert nevelve szeretve nincs az tuti.
2011. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
18%

Ennek semmi köze a szeretethiányhoz. Ez laza gépfüggőség. Nem hallottatok még róla? Elég gyakori probléma pedig. Ha szeretethiánya lenne, akkor a szülők is olyanok lennének, ellenben az anya értesítette az apát, nem pedig röhögött a markába,az apa megbotránkozott és tanácsot kért.

Két normális szülő és egy számítógépfüggő gyerek. Vagy esetleg kisebbségi kompexusos gyerek, akit csesztettek a suliban, hogy nincs olyan jó gépe, mint nekik. 13 évesen ez bőven belefér.

2011. jún. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 anonim ***** válasza:
Attól h a szülők normálisak még nem jelenti h eleget vannak a gyerekkel. És ez alatt azt értem, h minőségi időt töltenek együtt. Kirándulnak, mesélnek neki...stb. Nem mondom h a szülők nem normálisak mert annak tűnnek, de manapság a szülők sokat dolgoznak és kevés az idejük, ez nem baj, csak lehet h érzékenyebb a gyerekük az átlagnál, több szeretet kell neki, stb.
2011. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/81 anonim ***** válasza:
62%

Akinek szeretethiánya van, az nem lop. Hidd el, ha nem törődnének a gyerekükkel akkor most sem kérdezne, csak büntetne ész nélkül.

A szeretethiányos általában berúgik titokban, cigizik, megpróbálja kimutatni, hogy mennyire nincs szüksége semmire.

2011. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
Iszonyú nagyot tévedsz! A lopni azok a gyerekek szoktak, akik fel akarják hívni magukra a figyelmet, és mégegyszer elmondom: ez nem azt jelenti h a szülők rosszak v hibásak csak a gyereknek kell ennél TÖBB. Inni és cigizni idősebb korban szoktak.
2011. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 anonim ***** válasza:

Tényleg azt gondolod? Én nem értek egyet. Rengeteg 13 éves dohányzik. Én fenntartom,hogy ez nem szeretethiány. Nehéz kérdés egyébként.

Mondjuk én szeretethiány nélkül is 13 éves korom óta dohányzom. Pedig nem mai "fiatal" vagyok.

2011. jún. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!