Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 13 éves fiam súlyosan...

A 13 éves fiam súlyosan meglopott, mit gondoljak ezek után?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/81 anonim ***** válasza:
ma 21:29. tévedés. A pszichológiai tankönyvek örök példája, anatómiai lova. És ha belegondolunk...
2011. jún. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/81 anonim ***** válasza:
Hát passzolom, én fenntartom az álláspontom. Őszintén kívánom,hogy nekem legyen igazam. Szerintem egyszerűen annyi történt,hogy csesztették az osztálytársai. Rengeteg ilyen esetet hallottam, főként lányokkal, akik menő ruhákat vettek, mert piszkálták őket,ugyanilyen körülményekkel, tehát szülőtől elvett pénzzel.
2011. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/81 anonim ***** válasza:
74%

21:29

Amelyik gyermek szeretethianyban szenved, de nem is kell, hogy szeretethiany legyen, eleg az, ha nem kapja meg azt a lelki torodest, amire O vagyik, ekkor elkovet barmit csak azert, hogy felhivja onmagara a figyelmet, de annak a figyelmet, Aki elhanyagolta Ot, jelen esetben az Edesapanak jelzett ilyen formaban.

Elegge kiszamithatatlanok ebben a korban, tehat ez nem jelenti azt, hogy a szulo valoban hibas is, de nem lehet ezt figyelmen kivul hagyni, de szigoru buntetest sem lehet alkalmazni.

A szigoru buntetessel csak artani fognak, es arra hergelik, hogy legkozelebb mast kovessen el, de itt mar a bosszu is jelen lesz, tehat erdemes ezt a jelenlegi helyzetet ovatosan, hatarozottan es nyugodtan kezelni, ugy hogy a gyermekre hatni lehessen. Elkell erni azt, hogy megnyiljon lelkileg!

Szakember segitseget nem fogja elfogadni, tehat ez a szuloknek a feladata, egy belso munka, ami turelmet igenyel.

2011. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/81 anonim ***** válasza:
A legnagyonbb baj hogy a tinik kinéznek mindenkit aki nem menő,egyeseknek meg egy felsőjük 20ezerbe kerül,nekik az nem pénz,mert anyuci apuci dolgozik érte,mig a másik család ebből él egy hónapba.Ez a legnagyobb baj.
2011. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/81 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, némelyik tini borzalmas :(

Szerintem ha szeretethiány lenne, nem ennyit lopott volna. Én csak simán berúgtam volna, akkor velem foglalkoztak volna. Na de 280 000 Ft az pont egy gép ára. Nem a lopásért tette, hanem pont annyit lopott, amennyibe ez kb. került. Tárgyi célja volt.

2011. jún. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/81 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez is baj! Van egy 10 évvel fiatalabb öcsém, 6-os. Anya mondta múltkor, h tök megsajnálta mert csúfolták, h neki van a leggagyibb mobilja. Ezt is csak azért kapta h telefonáljon edzés után, ha mehetnek érte anyáék. Már összecsokizta a lyukat ahova a töltőt kell dugni, és tök nem is használja, meg nem is érdekli, mégis sírt mert csúfolják, és azt mondták h ő a legszegényebb gyerek az osztályban, ami tök nem igaz, csak anya nem vesz meg mindent sz.t amire semmi szüksége... És egymást cikizik amiatt, h milyen az anyagi helyzetük, holott az még csak nem is a saját érdemük h a szüleik mennyit keresnek... De ez a szülők hibája, minek fényképezős mobil, meg saját laptop egy 12 évesnek???? Öcsém is megkapta az 50 ezres bicót, mert az sport, meg szabad levegőn van vele, de egy mobil miatt halálba cikizik. Valami nincs rendben ezekkel a gyerekekkel. Az én osztályom még nem ilyen volt!!! Nem számított kinek mije van, mert mindent körbeadtunk és mindenki játszhatott a más cuccaival.
2011. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/81 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon gonoszak tudnak lenni a tinik. És a vicc, hogy nem gazdag szülők gyerekei csinálják ezt, épp ellenkezőleg, akik bizonygatni akarják, hogy ők jobbak. A gazdag szülő általában örökké dolgozik, a gyerek megtanulja, hogy a dolgoknak ára van.
2011. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/81 anonim ***** válasza:
81%
Az ovodások is ilyenek már sajnos.Perzse ott is a szülő hibaja,a kislányokat úgy öltöztetik a szülők oviba,hogy a hajam égnek áll,haspoló stb,meg körömlakk.Aztán csodálkoznak ha 13 évesen r*bancnak öltöznek a suliba és ki kell szedni a pasikat a bugyijukból.
2011. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/81 anonim ***** válasza:

Szerintem is lehet szeretet hiány nyugodtan. Történetesen én se sok figyelmet kaptam, apukám sokat ivott (később sajnos meg is halt) persze nem 100% alkohol miatt, de mind1.


Na hát én nem cigiztem ugyanis 1 pénz se volt rá kettő a cigisek kinéztek maguk közül úgyhogy erről lemondhattam. Nálam csak annyi volt hogy ez nem vett rá arra hogy lopjak, drogozak vagy bármi. De nem csak a cigiben lehet kiélni a nagy hiányunkat.


És sima számítógép függőségnek meg kicsit erős. Csomóan játszanak manapság gépen azt mégse megy mindenki pénzt lopni új még jobb gépre. Akkor már inkább hogy szívatták. Meg egyébként függőség is amiatt van mert nem kap elég figyelmet/szeretett.

2011. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/81 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ahogy elnézem már sokan irták hogy ezt meg ezt érdemelné meg vidd vissza add el büntetés meló nyári szünet megkeserítése stb... Én csak annyit mondok hogy ezek után nagyobb pénz összeget sose adjatok neki mert kitudja mire költi el, most kell elkezdeni még megtanítani neki a pénz beosztást. És tanácsolom hogy olyan helyen ne tartsatok kp-t ahova hozzá férhet, sehol!!! Csak annyi kp- legyen a lakásba amennyire szükségetek van és azt is jól zárjátok el.
2011. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!