Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A 13 éves fiam súlyosan...

A 13 éves fiam súlyosan meglopott, mit gondoljak ezek után?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 19:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy ennek kizárt, hogy ne lett volna előzménye, jele, csak homokba dugtátok a fejeteket, hárítottatok, elfedtétek. Akkor kellett volna pedig közbelépni. Csak ti tudhatjátok, mi/hol lett elszúrva, nem foglalkoztatok a gyerekkel (rendkívül érzékeny kor!), nem dicsértétek, nem hagytátok kibontakozni, esetleg válás... a végtelenségig lehetne sorolni, nem tudni semmit rólatok. Pszichológust, nevelési szakembert javaslok, de sürgősen, mert ha nem léptek most, akkor majd szépen a többi serdülőkori zavar. (Pedagógusjelölt vagyok)
2011. jún. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 anonim ***** válasza:
*jön
2011. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/81 anonim ***** válasza:
Nem szolgálnak ki egy 13 éves kiskölyöknek személyi és más adatok nélkül ilyen értékü cuccot :o
2011. jún. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim válasza:
Hát nem értem...az én fiam 13 éves 200 Ft-t se lopott nem hogy 280.000-t!!!!Szerintem azért nem éreztettétek a hiányt a gyerekkel mert elváltatok és nem akartátok hogy rossz sora legyen.
2011. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
29%

előző oldal 21:52 (azt hiszem):

nekünk annak idején (most 26 vagyok) nem volt általános iskolában mobilunk (senkinek, a tehetősebbeknek sem), az első mobiltelefonomat saját fizetésből vettem, szüleim soha még csak feltöltőkártyát sem vettek rá, mert azt mondták, ez az én szórakozásom, keressem meg rá a pénzt. Igazuk volt. Mi akkor még papírból gyúrt focilabdával fociztunk a sulifolyosón, normális ruhákban jártunk, beszélgettünk szünetekben. Ma ez szerintem már nem így van, a gyerekek még csak nem is beszélgetnek egymással, nem hogy közösen játszanának a folyosón...

Mellesleg - nem értem, mi szüksége van egy 13 éves gyereknek laptopra, én a sajátomat tavaly (!) vettem, mert akkor tudtam félretenni annyi pénzt, hogy megvehessem. De eszembe nem jutott volna soha, hogy ellopjam bárkitől is (pedig a munkahelyemen is pénzzel dolgozom, a pénzforgás nem mindig ellenőrizhető, de soha egyetlen eurót sem tennék el).

S az is igaz, hogy a mi korosztályunk akkor még nyári munkával kereste meg az extra költőpénzt, nem anyu és apu fizetéséből.

26/N

2011. jún. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
51%
Lejárt a mobilos szerződésem, irány a szolgálató boltja. Persze sokan vannak, sorszám, leülés. Mellettem kb. 12 éves kisfiú a szüleivel a kitett választékot nézegeti. Ő az ünnepelt, születésnapja van. Kiskölyöknek semmi se jó! Neki a legdrágább kell, androidos, érintőképernyős, legyen benne minden, kamera, rádió, internet, email, GPS stb. És torkaszakadtából üvölt, amikor nem akarják megvenni a 98 ezres csodatelefont. Oda akarja vágni a földhöz az olcsóbbat, mert már mindenkinek a legdrágább van az osztályban! Papa tanácstalan, mama pofon veri és kivonszolja a boltból, már ciki a helyzet. És nem vagyok benne biztos, hogy nem fogja meglopni a szüleit ezek után! A mai kor elkényeztetett senkije lesz az ilyenkor, mert teljesítmény nem kell ahhoz se, hogy híres legyél és sok pénzt kapják, lásd VV és hasonló marhaságok.
2011. jún. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló aki tavaly vett laptotpot!


Azért a mai világban ez is túlzás :D Én nem tudnék élni laptop nélkül, hiszen most fogok diplomázni! Kell a vizsga/tantárgyfelvételhez, diplomamunkához, álláskereséshez, ma már az egész életem a gépemen van kb. Persze én 17 éves koromban kaptam szülinapra/karácsonyra, szóval egy év minden ünnepére összevonva, viszont nekünk soha nem volt asztali gépünk, nekem a laptopom volt a legeslegelső gép amivel kapcsolatba kerültem otthon, mindezt 17 évesen.

A mobil viszont fontos sztem, mert a szülők nyugodtak ha bármikor felhívhatják a gyereküket. Pl edzés, tábor, kirándulás, délután ha eldumálja a haverokkal az időt és nem tudják hol a gyerek. Persze túléltük mi is ezek nélkül, de a szülőknek jó ha van a gyereknél mobil. Nekünk nem volt, anyám mégis vett az öcsémnek (ok egy tök alap valami!!!) h elérje, és nyugodt lehessen. Ez rendben van szerintem, a hisztiző 12 éves kevéssé...

2011. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:

Én mindkét diplomamunkámat a kollégium számítógéptermében írtam, illetve ahol épp tudtam (igaz, ott nincsenek olyan nyugodt körülmények, mint saját szobában, de nem én voltam az egyetlen, aki a beadandóját, dipdoliját ott készítette).

Általános iskolában nem volt szükségem telefonra, mivel kis községben laktam, mindenki ismert mindenkit, nem kellett rettegni, hogy eltűnök :) és engem még úgy neveltek, hogy szóljak, ha elmegyek otthonról, s hol leszek, mire érek kb haza.

Gimiben a kollégiumban hangosbemondón mondták be, ha keresték az embert telefonon, akkor ez így működött. Senkinek nem volt ez furcsa, sőt akinek volt akkor mobilja (én kb 17 évesen vettem nyári fizetésből), azt is a portán hívták, mert olyanok voltak akkor még a tarifák.

Egyetemen pedig - volt minden szobában telefon, el tudott érni, aki akart (volt két szobatársam, akit rendszeresen ott hívtak). A koliban és a suli főépületében is volt számítógépterem, és mindig tömve volt. Szóval ki lehet bírni gép nélkül, persze kevésbé kényelmes, mintha volna sajátod, de a dipdolit is meg lehet írni teremgépen.

Most egyébként, hogy nekem is van, közben eszembe jut, hogy nehezebb lenne az élet, ha nem volna, mert így másodpercek alatt elérhetővé válik bármely, számomra fontos információ, de amíg nem volt, fel sem merült bennem, hogy hiányzik. Mindenkinek, ahogy megszokta.


ezt az előző válaszadónak (is) írtam

a tavalyi laptopos

2011. jún. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
1992-ben végeztem el az első számítógépes tanfolyamot, aztán 12 évig csak munkahelyi gépem volt. Ha máskor kellett valami, mentem a netkávézóba. 2004-ben rakattam össze egy használt gépet olcsón a cégnél leselejtezettből. Új saját gépem, nettel együtt csak három éve van. Ezek a kis hisztiző, nyávogó tinik, akik egymást is heccelik, azt se tudják, mi a pénz értéke, a családok többsége számára az új gép, ha nem is ennyire drága, akkor is elérhetetlen álom. Élnek néhány tízezer forintból, erre nem jut soha. Én is azt tenném: vissza a gépet a boltba, aztán a gyerek egész nyáron dolgozzon! Kapjon érte fizetést, amit be kellene osztania.
2011. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:

Aki azt írta, hogy szeretethiány, az vajon ezt honnan veszi? Lehet, hogy aki gürizik, hogy ne rúgják ki, vagy túl sokat dolgozik a magas beosztása miatt, az nem tud annyi időt tölteni a gyerekével, mint szeretne, de attól még biztos, hogy a gyerek szeretethiányos.


Vélemény: mondd el a fiadnak, hogy mennyire csalódtál benne, és hogy visszanyerje a bizalmadat, rendesen kell viselkednie. Munka, szobafogság, gép visszavétele jó ötlet. A kedvezmények (új cuccok) megvonása is. Érezze, hogy rosszat tett és kérjen bocsánatot. Hibáztathatod magadat, de ez nem old meg semmit. A gyerekek ebben a korban eléggé nehezen nyílnak meg és jobban hallgatnak a kortársakra, mint a szülőkre. És sajnos a legjobb családban is előfordul egy nagy hiba a gyerek részéről, jó esetben csak egyszer. Tanuljon belőle, hogy ezt nem nézitek el, ez a lényeg.

2011. jún. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!