Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most kinek van igaza?...

Akkor most kinek van igaza? Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

A családban mindenki tudja, hogy semmilyen ételben nem bírom a cukrot, mert allergiás vagyok rá. Ugyanakkor arra is allergiás vagyok, hogy bekennek ecettel, mikor lázas vagyok.

Mindezek ellenére nagymamám ezeket soha nem veszi figyelembe, mondván, hogy ezeket így kell csinálni, mert így a helyes és ne legyek már olyan hülye.

De már nem egyszer kerültem kórházba gyomormosásra, mert nagymamám még a szalmakrumplira is cukrot tesz. Ugyanakkor egyszer, mikor jól bekent ecettel, mert kicsit belázasodtam, még kómába is estem 5 napig, olyan heves reakciót váltott ki nálam az ecet.

De mindezeket mamám nem érti meg, és továbbra is megy a feje után. Mit tehetnék, hogy végre 1 kicsikét is lássa be, hogy nem mindenkinek jó ami neki jó?


2011. jún. 4. 16:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
67%

Nagyszüleink korában nem volt ilyen "betegség", hogy allergia, úri hisztinek tartották. Ha valamire azt mondták volna a szüleiknek, hogy nem kell, még jól meg is kenték volna őket. Ezek fényében érthető nagymamád reakciója. Mondjuk az intelligensebbje lassan megszokta, hogy akad ilyesmi is, de legtöbben nem tesznek különbséget.

Ahogy egyre inkább gyöngül el a világ a nagyvárosi élet és a környezetszennyezés miatt, úgy lesz egyre több erre-arra allergiás. A szervezetnek ez egy helytelen reakciója. Nézzük meg az igazi falusi parasztgyerekeket, most sincs egy fikarcnyi bajuk sem, úgy, ahogy régen.

Anyu sem értette, mi az az allergia, amíg a kilencvenes években maga is azzá nem lett. Bár még akkor gyerek voltam, már én is kezdtem mutatni a pollenallergia jeleit (még akkor nem olyan súlyosan), de ezt ő furcsállotta, hogy egy gyereknek nem lehet allergiája. Azóta felnőttem, most tolerálja, hogy valóban lehet allergiám. Vannak ilyenek.

2011. jún. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
83%
Még annyit fûznék hozzà, hogy régen tényleg ecetes vizbe màrtott ruhàt tettek a làzas homlokàra. A màsik még, hogy ecetes vizbe is van aki àztatja a làbait és megkönnyiti a fàradtsàgtól.
2011. jún. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Ecetezni már nem ecetez be, mert mivel már korban nagyobb lettem nem engedem, de a cukros hadműveletet ugyanúgy folytatja.

Amúgy senkitől sem kérem, hogy higgyen nekem, de mindezeknek a levét azért én iszom meg

2011. jún. 4. 17:42
 24/34 anonim ***** válasza:
95%
Ha te meg làtod, hogy be van cukrozva minek eszed meg? Dobd ki a nagyid szeme làttàra, hadd morogjon, hàtha igy érteni fog a szóból.
2011. jún. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
76%
A nagyid nem lett még diabéteszes a sok cukortól? Majd ha az lesz, megérti, lehet, hogy ez is közrejátszott, hogy te az lettél.
2011. jún. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
56%

Milyen ágon a nagyanyád?

Ha az apád az egyszem fia, akkor csak annyi a helyzet, hogy így akar ártani annak, aki elvette tőle.

Ha nem, akkor csak szimplán hülye, majd elköltözöl, ha megéred, vagy ő patkol el előbb.

2011. jún. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
14%
Ugyan már, ez megint kamu! Te vagy az, akit megvert anyukája ugy, hogy az állkapcsa is eltört múltkor? Meg az, aki megbotránkozott azon, hogy hogy nézheti egy anya végig a sorozatát (Seherezádé) a helyett, hogy a gyerekével lenne aki éppen a sorozat alatt került be a kórházba?
2011. jún. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azt hiszem eltévesztetted a házszámot, mert sajnálatos módon az általad emltett dolgokat nem én írtam, mégcsak nem is olvastam.
2011. jún. 4. 20:22
 29/34 A kérdező kommentje:
említett
2011. jún. 4. 20:23
 30/34 anonim ***** válasza:
74%
Ha ő is érzékeny valamire, próbáld meg beleerőltetni.
2011. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!