Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akkor most kinek van igaza?...

Akkor most kinek van igaza? Mi a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

A családban mindenki tudja, hogy semmilyen ételben nem bírom a cukrot, mert allergiás vagyok rá. Ugyanakkor arra is allergiás vagyok, hogy bekennek ecettel, mikor lázas vagyok.

Mindezek ellenére nagymamám ezeket soha nem veszi figyelembe, mondván, hogy ezeket így kell csinálni, mert így a helyes és ne legyek már olyan hülye.

De már nem egyszer kerültem kórházba gyomormosásra, mert nagymamám még a szalmakrumplira is cukrot tesz. Ugyanakkor egyszer, mikor jól bekent ecettel, mert kicsit belázasodtam, még kómába is estem 5 napig, olyan heves reakciót váltott ki nálam az ecet.

De mindezeket mamám nem érti meg, és továbbra is megy a feje után. Mit tehetnék, hogy végre 1 kicsikét is lássa be, hogy nem mindenkinek jó ami neki jó?


2011. jún. 4. 16:57
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Na ez aztàn màr csùcs! Hogyan tehet ilyet a nagymamàd? Szólt màr neki az anyud? A végén még eltesz a làb alól, hàt mondd normàlis a te mamàd, ezt nem értem az anyud hogyan hagyhatja.
2011. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Anyukad nak mond el amit it leirtal. Beszeljen mamaddal, kihangsulyozva, hogy neked mit szabad es mit nem, az allergiad vegett.

Ha kell, irattasatok egy papirt dokival, hogy mitol milyen reakciod van/volt/lehet. Ha ezt mind nem erti meg a nagymamad, akkor lehet hogy szenilis.

2011. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
Én már többször is megkértem szépen anyukámat, hogy kérje meg mamámat (és persze világítsa fel a dolgokról), hogy vegye figyelembe ezt a 2 igényemet, de mamám válasza mindig az volt, hogy ne legyek már olyan érzékeny mindenre. És hogy én soha nem tudom, hogy mi a jó
2011. jún. 4. 17:13
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

LOOOL

Én 25 éves vagyok és soha nem kent még senki ecettel.

Ti hol éltek?:D

18/F

Csak én érzem az ellentmondást?:PP

Én a helyedben nem engedném ,hogy ilyeneket csináljon mond meg neki ,hogy "AZT AKAROD ,HOGY MEGHALJAK?Mert így az lesz a vége!"Ettől az idősebbek általában észhez térnek.

Hogyha sehogy nem megy akkor nagyon ritkán szabad csak menni hozzá és ,ha megkérdezi miért nem jársz hozzá mond neki ,hogy azért mert félsz ,hogy megint baj lesz.

2011. jún. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős helyzet. Párom allergiás a macskára és a kutyára és egy rakat pollenre. Nagyon erős allergia, kb vezetni se tud tőle és folyton sípol a tüdője meg befullad.

Az apja pedig mindig ki osztja, hogy mit szipog, mert miért panaszkodik a háziállatok miatt.

Egyszerűen nem képes felfogni, hogy van ilyen betegség, csak azért mert neki nincsen ilyen problémája.

Mi se tudtunk vele mit kezdeni.

2011. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem is kelj ki magadból, és amit megcukroz, azt látványosan hagyd ott, "Nem fogom a kedvedért megmérgezni magam" felkiáltással. Ennyi erővel patkánymérget is tehetne a kajádba.. Hogy lehet ilyen korlátozott felfogása valakinek? A kor nem kifogás, a 83 éves nagymamám ha valamit nem is ért meg, akkor sem csinálja pont az ellentétét annak, amire kérem! Nem értem az ilyen embereket.. Kérdezd meg tőle, hogy aludt, mikor 5 napig élet-halál között lebegtél az ecetelős művelet után? Vagy még nem jött rá, hogy az az ő hibája volt?

Normál körülmények között azt mondom, hogy egy 13 éves alkalmazkodjon, de ez az életedbe kerülhet otthon! Ne egyél meg semmit, amit nem ehetnél! Biztos találsz olyasmit, amihez még nem volt ideje hozzányúlni.. Amúgy az édesítőszerekre is érzékeny vagy? Mert az lehet még kompromisszumos megoldás, ha tényleg nem bírsz vele..

2011. jún. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is pont ilyen nagymamám van!!!! Szerencsére nálunk anyukám nem hagyja,hogy ilyesmi történjen.Tudod,az öregek idővel hülyülnek,mennek a fejük után.Nem lehet velük mit csinálni,ez van.A nagymamámat mindig lehetett szabályozni,de amióta hülyül,egyre jobban kezd ilyenné válni,csinál furcsa,érthetetlen dolgokat,az emlékezőképessége is fuccsba ment.Talán a te nagymamádnak is ez lehet az első jele annak,hogy már látszik,hogy öreg.<-Egy nagymama óvja a kisunokáját,nem tesz olyat,amivel árthat neki,főleg,ha már tette és kiderült,hogy tényleg nem jó neki.
2011. jún. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
81%
En csakis az anyudat hibàztatom, hogy nem àll ki érted, és hagyja a nagymamàdat csinàlni tovàbbra is a hülyeségeit.
2011. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
81%

17:30-as vagyok.


(Én is allergiás vagyok,én még több mindenre is,mint te,erről biztosíthatlak.Ne hagyd,hogy a nagymamád kezeljen.Anyukáddal tisztázd a helyzetet.Az ételeket meg mindig nézd meg,hogy cukrosak-e,és ha azok,akkor ne egyél belőle.Amúgy egy barátnőm is allergiás volt a cukorra,de ő kigyógyult belőle.

2011. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
77%

Hány éves vagy? Hagyod magad bekenni? Nagyanyád megcukrozza az összes ételt a lakásban?

Cukorallergia? Az mi?

Hát, a te családod beteg, veled együtt, bár szerintem kamu a kérdés... Én biztos nem hagynám, hogy ecettel kenegessenek.

2011. jún. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!