Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kit szeretsz jobban: a házastá...

Kit szeretsz jobban: a házastársad vagy a gyereked?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 23:28
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
94%

Habár tudom, hogy nem egészen erről szól a kérdés, de remélem nem baj, ha én is válaszolok.

Én a szüleimről tudok csak válaszolni, de nálunk pl anyu tudom, hogy "jobban" szeret engem, mint apámat, viszont apunál ez nem így van. Apu is szeret engem, de anyámat választaná, úgy gondolom.

Gyerek szemszögből (felnőtt-gyerek) én azt mondom, hogy nincs ezzel semmi baj, sőt, néha már azt érzem, jobb lenne ha anyu aput választaná, mert érzem, hogy apunak ez fáj, míg engem nem zavarna a tudat, hogy őt választaná, mert megértem, hogy az ő kapcsolatuk különleges és más, mint egy szülő gyerek kapcsolat (nyilván más ez a téma 22 évesen és 5 évesen).

Természetesen nem tudom, én hogy éreznék a párom és leendő gyermekeim iránt, szerintem nekem is valamilyen formában a gyerek lenne az első... de úgy gondolom, hogy normális esetben nem lenne szabad egyértelműnek lennie a választásnak, akkor működik jól egy család, ha nem lehet tudni, vagy legalábbis nem okoz fájdalmat tudni, hogy kik az elsők.

2011. jún. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
60%
A gyermekemet. De ezzel ő is így van.
2011. jún. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim válasza:
80%
Az állatvilágban ez úgy működik, hogy azt óvod jobban, <<szereted>> jobban, akivel nagyobb arányú a genetikai hasonlóság. A gyerekeddel elvileg 50%ban azonos génkészlet. Férjeddel kevesebb. Állatok vagyunk??
2011. jún. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim válasza:
65%
De amúgy nem tudom megérteni, hogy szeretheti valaki a gyerekét jobban. Egyszerűen nem értem pedig ez a többség. Valahol nincs e között meg a válások gyakorisága között összefüggés? - most anélkül, hogy ítélkeznék, mert nem érzem úgy, hogy jogom van megformálni a helyes érzéseket.
2011. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
87%
Kedves kérdező! Én azt érzem, hogy nálatok az édesanyád édesapádat választotta volna, és így ezt te traumaként megélve, igyekszel bebizonyítani, hogy a gyereket kell jobban szeretni. Én sem tudom, kit választanék. A férjemmel való szerelemből születtek a gyerekek, s ha a gyerekeimre nézek, egy-egy vonását felfedezem az édesapjuknak. De nagyon fontos nekünk a kettesből, gyerekek nélkül töltött idő is! Nálunk nem ők, te és én vagyunk leggyakrabban, hanem mi. A családunk. Szeretünk együtt lenni. Nekünk így jó.
2011. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
58%

Én jobban szeretem a gyereket, mint az apját és nem érzem magam állatnak bármily meglepő. Én meg a másik oldalt nem tudom megérteni, még sem használok rájuk negatív jelzőket.( Ebben az esetben az állatot nyilván nem pozitívnak szántad).

A férjem is jobban szereti a fiunkat, nincs ezzel semmi baj. És nagyszerű házasságban élünk, már 20 éve. Nálunk soha nem került szóba a válás.


Az az igazság, hogy a mai világban az emberek nem képesek felfogni, hogy létezik más vélemény, ami az övékétől eltérő és azt nem kell egyből rossznak és rombolónak minősíteni. De ez a falra hányt borsó tipikus esete.

2011. jún. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim válasza:
72%
az állat mint ösztönlényt értettem. Nem mint vérengző vadállatot. De hidd el elfogadom, hogy van más vélemény, nem meggyőzni akarlak az én igazamról. Ugyanis engem itt a gép előtt nagyon nem fog zavarni, ha Te a gyerekeidet jobban szereted-e vagy sem. Rávilágítottam egy párhuzamra, és elmondtam a véleményemet.
2011. jún. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
97%
Nem tudok különbséget tenni. Más a két szeretet, de mindkettő egyformán erős. Másért szeretem a férjemet, másért a gyermekemet. De egyiket sem jobban, vagy kevésbé. Nekem ők egyek, ők az én családom! Imádom mindkettőjüket! :)
2011. jún. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
82%

Én úgy gondolom, mi vagyunk a pár, Ő a gyermek, pedig a mi gyümölcsünk...Kérdezd meg a szilvafát, hogy szereti-e a termését...

Ilyen kérdésnek szerintem helye nincs...nem lehet rá egyértelmű választ adni...

A férjem és az én = a MI KÖZÖS részünk a gyermek. Így vagyunk egészek.

2011. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
50%

*konkrétan megmondta a gyerekének ,hogy a párját jobban szereti nála, mert egy értelmi szinten vannak , több ingert nyújt, magával egyenrangúnak tudja tekinteni


Ez pont olyan buta duma, mint maga a kérdés.

A kettőt nem lehet összehasonlítani, aki megpróbálja, érzelmileg totálisan éretlen, se pasi, se gyerek nem való neki.

A szerelmet (ide értve az ebből kialakuló szeretetet is) és a szeretetet (amit más iránt érzel) nem lehet összehasonlítani. Kb. mintha azt kérdeznéd, hogy ételt szeretsz enni, vagy villával. A körtét meg az almát össze tudod hasonlítani, de a süteményt a villával nem. Egyszerűen már kategória.


A gyerek jó ideig nincs veled egy szinten, értelmileg sem és parner szempontból sem. Ez normális, akinek ez nem felel meg, ne vállaljon gyereket, mindkettőjüknek jobb lesz.

Ha a gyerek felnőtt, és még még mindig nem képes egyenrangúnak tekinteni, az meg szintén a szülő éretlenségét és butaságát mutatja.

Én meg erre a butaságra nem lennék büszke, és nem mondogatnám, hogy tudok dönteni a férjem meg a gyerekem között.

2011. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!