Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rendes, megbízható férjem...

Rendes, megbízható férjem van, mégis mást szeretek, megcsaltam. És nem tudom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!13 éve vagyok a férjemmel,mindenünk megvan,gyerekek,ház,stb.Ő megbízható,jó ember,és nagyon jó apa.Mégis 2 éve beleszerettem egy másik férfiba,és tiszta szívemből szeretem.Egyenesen a férjem elé álltam,és elmondtam mindent.De a családom ellehetetlenített,zsarolnak a gyerekekkel,meg hogy mindenkit tönkreteszek..Mindenki azt mondja,elcseszem az életem,de én hiszem,ha tudok mást ennyire szeretni,akkor már nincs értelme otthon lenni.Nem megy a szex sem,bár az régebb óta,nem kívánom.Bevállalnának a gyerekekkel,de az egész családom ellenem van,a szüleim is.Nem tudom,mit tegyek,szétszakadok.Mást súg az eszem,mást a szívem.De a kicsik is csak akkor boldogok,ha én az vagyok nem?..:(
2011. júl. 27. 14:25
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
52%

14:51-es összefoglalta röviden mi a szitu. Én is csodálkozom rajta, hogy nem dobott még ki a férjed ezek után. Bár ami késik, nem múlik. A gyerekekkel takarózni pedig finoman szólva is gusztustalan.

Szerintem már nincs mit ragozni, el kell menned, amíg ki nem dobnak. Aztán reménykedj, hogy pár hónap, vagy év múlva nem ismétlődik meg ugyanez. A gyerekeknek meg nézz a szemükbe ezek után. Hát nem irigyellek.

2011. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
63%

Gondolom sokan ismerik azt a mondást hogy

"az vesse rá az első követ, aki még sohasem vétkezett."


Én nem ítélkezem,mert nem lehet tudni,hogy miért jutottatok el idáig.


Meg hát én is ebben a helyzetben voltam.Volt egy férjem aki sosem bántott,szeretett. Volt ház,gyerek,nyugodt élet.Talán túlságosan is nyugodt,mert én úgy éreztem hogy élve sorvadok el.Unatkoztam,és azt vettem észre,hogy évek rohannak el mellettem.Csak ott voltam,de nem éltem.Mintha egy aranykalitkában lettem volna éveken át.Már ott tartottam,hogy robotszerűen főztem,mostam,foglalkoztam a fiammal.Magamat már nem is tartottam nőnek,és nem érdekelt az sem,hogy hogy nézek ki,miben öltözködöm.A szex sem volt fontos,és sokszor titokban örültem,hogy a férjem annyira fáradt,hogy hónapokig nem szexeltünk.

De egy nap jött egy férfi akinek szép voltam,aki udvarolt,akibe fülig bele estem.Mintha újra kinyílt volna a virág olyan lettem.Hirtelen fontos lett,hogy szép legyek,hogy nő legyek.Újra éreztem hogy dobog a szívem,hogy irulok-pirulok,és éreztem hogy milyen jó tud lenni a szex.De mivel én sem tartottam fer dolognak hátba támadni,felszarvazni a volt férjemet,így őszinte voltam hozzá(hiszen úgyis észre vette,hogy más lettem,hogy csillog a szemem,hogy boldog lettem)..Voltak kis viták,de végül is rájöttünk nincs értelme élőhalottként egymás mellett élni,hiszen egy életünk van.Mi csendben,békésen,barátságban elváltunk.A fiamnak bár akkor 8 éves volt mindent elmondtunk.A család eleinte morgott,és nem értették hogy a mintaházaspár miért válik el..de engem nem érdekelt mások véleménye.

Azóta eltelt 10 év. A volt férjemmel ma is nagyon jó barátságban vagyunk.A fiam 18 éves és boldog,kiegyensúlyozott férfi lett belőle.A volt férjemnek van egy kedves élettársa akitől van egy édes kislánya is.Boldog. Én férjhez mentem ahhoz a férfihez nem sokkal a válóperem után aki miatt kész voltam a házasságomat feláldozni.Lassan 10 éve vagyunk boldog házasok,és ma is ugyanolyan szerelmes vagyok mint az elején..Sosem bántam meg a döntésemet.A család meg idővel megértette,és azóta elfogadták a helyzetet.

Kedves kérdező..Ne foglalkozz senkivel,csakis magaddal.Bárhogy döntesz,neked kell tudni,hogy jó vagy rossz döntés.

2011. júl. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
55%

A szerelem elmúlik. A férjed iránti szerelem is elmúlt, ez is el fog. Mikor megházasodunk nem azt ígérjük a másiknak, hogy soha nem leszünk szerelmesek másba. Ilyet nem is tehetnénk, hisz az csak egy érzelem, így irányíthatatlan. Igazán szeretni azonban értelmi és akarati cselekvés. Azt jelenti, hogy a legnagyobb jót akarom a másik embernek.


Helyesen tetted, hogy elmondtad a férjednek a dolgot, de nincs olyan probléma, amit ne lehetne megoldani, ha mind a két fél akarja. A kérdés tehát az, hogy meg akarod-e menteni a házasságokat, vagy az ösztöntendenciáid után mész, és hiszel a hormonjaid játékának.


A "szívedre hallgass" tanácsok csak a romantikus filmekben jönnek be, az eszed többet ér.

2011. júl. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
94%

Nehéz a helyzeted, de döntened kell! Az új szerelmedhez mit fog szólni a két gyerek? És az új partnered hogy fogadja a gyerekeket? Mert ha ez a része a kapcsolatotoknak nem lesz rendben, akkor az új kapcsolat is, ha már négyen fogtok együtt élni, nagyon hamar megromolhat.

Ha azt választod, hogy elmész, akkor azt is végig kell gondolnod, hogy hogyan fogod viselni, ha az új szerelmeddel is szétmegy a kapcsolatotok. Fogod-e tovább cipelni a két gyerekkel járó mindennapi terheke egyedül, és anyagilag vagy-e annyira független, hogy ezt is be mered vállani. Mert ezzel is számolni kell adott esetben.

2011. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
77%

"a gyerekek akkor lesznek igazán boldogok, ha én az vagyok"... Igen, biztosan nagyon fogják érteni és értékelni a helyzetet, hogy egyszercsak elviszed őket az apjuktól (akit gondolom szeretnek, és az apjuk is szereti őket), és egy idegen fogja nevelni onnantól kezdve! Akkor cseszheted a másik hapsit és a boldogságodat, ha ők ebben a helyzetben lesznek! Vagy ha az új "apukájuk" próbálná őket nevelni, esetleg rájuk szólni, erre a gyerekek ráförmednek, hogy "Te nem vagy az apám, kuss a neved!". Ehhez Te mit fogsz szólni? Az új párod mit fog szólni?

Ezt nem rosszindulatból írom, hidd el! De voltam ilyen helyzetben, először elképzeltem, hogy majd a szerelem úgyis legyőz mindent, és családdá kovácsolódunk. HÁT NEM! Hidd el, rohadt nehéz! Az ilyen kapcsolatok 90%-ban halálra vannak itélve!

ha a férjed tényleg jó ember, lenne szived elvenni tőle a gyerekeit???? Ez azért meredek! Nagyon meredek!

35F

2011. júl. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
36%
Én úgy zavarnálak el a férjed helyében hogy lábad nem érné a földet,a gyermekek nélkül.Szégyen hogy ilyen nők élnek a földön.
2011. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
44%

Mondtam, hogy meg fognak kövezni!


Már bevallani is bűn, hogy az élet sokkal bonyolultabb és szomorúbb tud lenni, mint, ahogy az a nagykönyvben meg van írva.

Megházasodsz 24 évesen, szülsz 26 évesen, meg 28 évesen, boldog vagy, (vagy nem, de kit érdekel), építkeztek, kocsit vesztek, bútort, dolgozol valahol, nem számít, hogy hol, mert a karrierista nőket is utálják, és kész.


Soha ne történjen semmi, ne vágyj másra, ne akarj mást az élettől, fogd be a szád, mert "Kutyai is jódógába' veszik meg."


Hát, az élet nem mindig ilyen sima és egyszerű.


Nem vagy ri.banc Kérdező, és a női nem szégyene sem vagy.


Bátor vagy szerintem, és én tisztellek ezért.

Mert merted vállalni magad!

2011. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
41%

és ha ebből a pasiból is kiszeretsz akkor megint mész egy másikhoz? a szerelem elmúlik,a házasságodat kellene megmentened,főleg a gyerekek miatt. azt kell nézni,nekik mi a legjobb. sajnálom,de én nem értek veled egyet. egy szerelemért felrúgni egy jó házasságot,eltaszítani egy jó férjet,jó apát, összezavarni a gyerekeidet,nem tisztességes dolog.


én nem csodálom h mindenkii ellened van,engem anyám tuti lecsapna,ha el akarnám hagyni a férjem 2 gyerekkel.


a gyerekeket nem szabad elszakítanod az apukájuktól.


egy tisztességes dolgot tehetsz: hagyod h a gyerekek döntsék el,kivel akarnak maradni.


mert ha már így döntöttél,legalább nekik a legjobbat kell megadnod. és ha ők esetleg az apukájukkal akarnak élni,akkor ezt tiszteletben kell tartanod, mert elég nagy trauma ez nekik,hát még ha kiszakítod őket a megszokott környezetükből.


a kicsik pedig nem csak akkor boldogok ha te az vagy, ez önző elgondolás. a kicsiknek a megszokott nyugodt környezet,a szerető családi háttér a legfontosabb. nem pedig egy zaklatott anya,egy új "apuka",egy új család,új környezet.

nem tudom mekkorák,de azt igen,h egy gyereknek még 16-18 évesen is megrázó egy válás,hát még ha kicsik.


szóval: ha neked a pasi kell,menj. de a ygerekeket csak akkor vidd ha kifejezetten veled akarnak menni.


de azért igenis megérdemel annyit a férjed és a gyerekeid h megpróbáljátok helyrehozni a házasságotokat. mert ezzel a pasival is elromolhatnak a dolgok,és ő nem a gyerekeid igazi apukája lesz,ebbe belegondoltál? ha nem fogadják el őt,ha nem szeretik,ha az apjukat bántó valakit látnak benne,pokol lesz az életük és a tiéd is.


nagyon komolyan szuállj magadba és gondold át,mi a helyes. nem az a lényeg h kivel jó a szex. magadat emeld ki a helyzetből,és azt nézd a családodnak mi a jó. de ne úgy h : nekik ez jó,mert NEKEM ez jó. te ne legyél ebben benne most. és úgy dönts.

2011. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ez annak az esete, mikor valaki jo dolgaban nem tudja, hogy mit csinaljon. Megkapott az elettol minden fo dolgot es a lelke melyen unatkozik es vagyik a szappanoperara, hogy tortenjen valami az eleteben...


Erdekes, kerdezed, hogy a gyerekek mikor boldogok meg te, de hogy a ferjed mikor boldog, az mar nem erdekel teged 13 ev utan. Pedig az az ember, akibe beleszerettel epp ugyanigy fog jarni, mert 10+ ev utan ugyanez lesz...persze vannak, akik 10-15 ev utan mindig valtanak. Vannak ilyenek. Te lehet, hogy igy leszel, mert igy erzed jol magadat. Ha neked igy jo, csinald, a te eleted, de aztan ne lepodj meg, ha a kornyezeted nem orul ennek.

2011. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
59%

Miért mondjátok,hogy az ember nem lehet akár 10 év után is szerelmes??

Én 13 éve elhagytam a férjem mert szerelmes lettem.Ma is szerelmes vagyok ugyanabba a férfiba aki azóta a férjem lett.Semmit nem csökkent,és ma is meg tudja dobogtatni a szívem...

Miért baj,ha a kérdező úgy dönt új életet kezd??

A gyerekeknek nem lesz rossz az új kapcsolat sem,hiszen nem akarja az apjukat eltiltatni tőlük.

Inkább legyen így minthogy úgy jöjjenek fel,hogy a szüleik már nem is kommunikálnak egymással,már csak gyűlölet van a szemükben egymás iránt.

Attól hogy a szülők elválnak még sok gyerek él boldogan egy mostoha apa vagy anya mellett..Arról nem is beszélve,hogy egyszer a gyerekek is felnőnek,és kirepülnek a házból.

2011. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!