Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha úgy gondolom,...

Mit tegyek ha úgy gondolom, hogy a nevelőapám meg akar ölni?

Figyelt kérdés
Amióta csak ismerem, egy nagyon negatív ember, amikor kisebb voltam gyakran megvert akár pitiáner dolgokért is. Kifelé (mások előtt) nyugodt embernek mutatkozik, bár barátai nincsenek. Itthon magunk között viszont nem találok jobb szavakat... bunkó, trágárul beszél, állandóan fenyegetve érzem magam mellette, mert én kicsi törékeny lány vagyok, ő meg erős alkatú férfi. sajnos gyakran álmodom azt is hogy megtámad meg akar ölni. Dokinál már voltam mondtam h nem tudok aludni, kaptam orvosságot, de igy se tudok jobban aludni,mert félek. ő is az emeleten alszik a szomszéd szobában, anyu meg lent. Lehet röhejesen hangzik, de szeretek anyuval aludni, mert olyankor nem félek. csak anyu meg nem igen engedi, mert egyedül szeret aludni :/ Mit tegyek?
2011. aug. 5. 00:52
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
Mi az istenért nem mentél még rendőrségre?????? a költözésről meg csak annyit, hogy van a világon diákhitel. Tudom hogy szar, de ilyen esetben tuti felvenném. Nem kicsi vagy állj már a sarkadra. Anyádról inkább nem is mondok semmit......
2011. aug. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
ha gondolod,dobj egy mailt. nekem a vérszerintim volt ilyen,kiokoskodunk valamit.
2011. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hirem drágám. Neked nincs senkid! Anyád sincsn.Ha lenne anyád megvédene. Ha lenne anyád ugy kib@szná azt az állatot,mint a macskát.Ha én lennék az anyád az első alkalommal kikapartam volna a szemét annak a baromnak,és elástam volna az első virágcserépben,aztán megkerestettem volna vele,és a szájába tömtem volna...

Csak magadra számithatsz,esetleg az apádat én a helyedben felkeresném,és elmondanám neki a szitut,hátha lakhatsz ott amég befejezed a sulit. Állj össze pár csajjal,akár idegenekkel is,keress egy albérletet,dolgozz,tanulj.

2011. aug. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:

Én anyaként tuti nem tudnám ezt eltűrni,és ezért is olyan hihetetlen számomra,hogy az anyukád semmit nem tesz.


De 22 évesen ha ennyire parázol,el kell költözni,dolgozni kell..Azt meg senki ne mondja,hogy nem lehet iskola mellett dolgozni,mert én először 19 évesen nyáron kerestem melót,és az első fizetésemből szobát béreltem,majd munka mellett leérettségiztem,majd 32 évesen 2 műszakban 2 gyerek,és férj mellett lediplomáztam.

Ha valaki ennyire félti az életét már rég elment volna..Inkább egy másik rokon,vagy jó baráthoz 1-2 hónapra míg a szoba bérélés összege össze nem jön..

Érthetetlen számomra,hogyha igaz a történet akkor anyud miért nem áll melléd?????????

2011. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 A kérdező kommentje:

sajnos így igaz ahogy van. Jelenleg, felvételizni szeretnék az Egyetemre (pótfelvételin), ha felveszenk, akkor megyek ott albiba vagy kollégiumba, és dolgozni is fogok mellette. Eddig nem laktam itthon, mert olyan iskolát kellett választanom, ami messze volt, és ezért éveken át kollégiumban laktam. De ahogy vége lett a suliknak, és haza kellett jönnöm, újra eldurvult a helyzet. Hát igen, sajnos tudom jól, hogy nincs igazi családom. Apám anyámat pont azért hagyta el, mert fiatalok voltak, és anyu meg akart tartani. 16 évesen én kerestem fel az apámat pusztán kíváncsiságból. Azóta neki van már családja, és 2 gyereke. Most úgy tűnik, meg kell várnom a szeptembert, hogy kiderüljön felvesznek-e, ha igen, akkor remélem megoldódik ez a helyzet, muszáj lesz foggal, körömmel, de talpon maradnom egyedül. Egyébként nem vagyok munkakerülő típus, amíg iskolába jártam, a suli mellett is dolgoztam, igaz nem volt valami őrjítően jó fizetésem, de legalább volt valamennyi. Csak a sulinak vége lett, koleszt el kellett hagyni, és megpróbáltam munkát keresni (rendeset, nem alkalmi és diákmunkát).

De persze nem szeretném feladni azt sem, amit tanulni, csinálni szeretnék, ezért lenne nagyon jó, ha sikerülne az Egyetem. Nehéz helyzet most ami van, mert várni kell, hogy kiderüljön merre fogok tudni tudni lépni, addig pedig kiokoskodom, mit tehetnék. Ezért is írtam itt, hátha valaki tudna tanácsokat adni. Mivel névtelenül lehet itt írni, csak nem lehet belőle baj. Ugyanis a "szüleim" kifejezetten felhívták a figyelmemet arra, hogy meg ne próbáljam másoknak elmondani, hogy mi megy itthon. Kifelé azt kell mutatni, hogy minden szép és jó. Bár sztem a szomszédok úgyis tudják mik vannak, szerintem áthallatszik.

2011. aug. 5. 13:48
 36/49 A kérdező kommentje:

azt, hogy anyu meg miért nem áll ki mellettem szintén hosszú történet. Igazából régen ő maga is nagyon rossz helyzetbe került, pont miattam. Az ő szülei sem támogatták őt, egyedül maradt, velem (kisbabaként). Ez a pasas viszont sokat segített neki akkoriban. 1-2 év, és oda is költözött. azóta ő lett a családban a férfi, a nevelőapám. Anyám azzal indokolja, hogy nem akar a konfliktusainkba belekeveredni, hogy fél hogy elveszíti őt, és újra egyedül marad, pláne, hogy én is lassan el fogok indulni a pályámon. Szóval állandóan belekényszerítettek egyoldalú kompromisszumokba. Egyébként akartak közös gyereket is összerakni, de nem jött össze, mert születésem után valami gubanc lett anyunál, és később kiderült, nem lehet több gyereke.

Azt, hogy miért viselkedik így velem a nevelőapám egyáltalán nem értem, soha nem is értettem.

2011. aug. 5. 13:57
 37/49 anonim ***** válasza:
Na,ez a beszéd!Fog ez menni,ne félj!Ettől már csak jobb lesz. Anyud egy akarat gyenge nemmondommegmicsoda,te nem tehetsz arról hogy ő megtartott-összehozott.
2011. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 A kérdező kommentje:

hát... csak tudod nem mindegy az sem hogy így kellett felnőnöm.

meg az hogy most ez a helyzet van, hogy nem igazán tudok előre tervezni, mert azt csak a jó isten tudja, fel fognak-e venni, vagy utána mi lesz. Azt már biztosan tudom, hogy itt nem maradhatok, és nagyon köszönöm a sok kommentet, nem számítottam rá, hogy ennyien fognak válaszolni, és próbálnak segítő válaszokat adni!

Köszönöm.

2011. aug. 5. 14:09
 39/49 anonim ***** válasza:
figyelj! kedvesen ülj le a nevelőapáddal,és mond meg neki hogy egy kicsit félsz tőle, mert sokszor megvert,és mindig durva veled....amúgy mikért vert meg? miket csináltál? amúgy ha a cigizéstől is megver, akkor ne cigizz, úgyse jó a szervezetednek... amúgy most ha van egy kis pénzed nemtudom menny le egy hétre a balatonra,vagy nyaralni kicsit barátokkal...
2011. aug. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:

"erre ő azt mondta hogy úgy fog megverni, hogy azt lehessen majd mondani, hogy leestem a lépcsőn, és hazudok."


Mondhat amit akar. Meg te is mondhatsz bármit. De egy körömolló a tö.kébe, röhejesen fog mutatni. Elég ha megmutatod neki, hogy mit fog kapni, és hova.

2011. aug. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!