Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves létemre anyukám nem...

21 éves létemre anyukám nem engedi meg, hogy a barátoméknál töltsem a hétvégét (ott alvással). Pedig már nem 1x voltam igy náluk. Meggyözö érveket adnátok?

Figyelt kérdés

félévesek leszünk barátommal mind a ketten 21 évesek vagyunk.

Még juliusban volt a születésnapja akkor is ott aludtam, most nyaraláson is együtt aludtunk..de most meg tök összevesztek velem h mit képtelek stb...:(


2011. aug. 10. 21:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/79 anonim ***** válasza:
67%

hehe, én sosem szexelek este, este alszom LOL :D

Bocs az offért.


Szóval költözz el, amint lehet, amúgy fogd magad bal láb, jobb láb és így tovább, egyszercsak ott leszel barátodnál. Miért mit tesznek? Kidobnak otthonról?

2011. aug. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/79 coffeez ***** válasza:
86%
Csak azt tudom elképzelni, hogy felsőoktatásban tanulsz nappalin és ők tartanak el.. De ez akkor is nagyon durva. 21évesen? Ennyire vallásosak vagy mi? Szerintem is el kéne költöznöd, ez így nagyon nem okés. Megjegyzem 21 évesen már én sem laktam otthon. Amíg 18 nem lettem, engem is visszafogtak, de aztán.. Különben is egy okos szülő tudja, minél inkább tilt valamit, annál inkább akarja a gyerek. De Te nem vagy gyerek. Kapd össze magad és beszélj velük, vagy ne beszélj és irány a barátodék! Én biztos nem hagynám, ez abszurd..
2011. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/79 anonim ***** válasza:
84%

Elég nagy baj az, ha 21 éves korodra még nem játszottad le a szüleiddel a leválás csatáit... Már régen nem kellene engedélyt kérned erre, hiszen felnőtt vagy, és ez a magánéleted. Nem az érveket kellene keresgélned, mint egy tininek, hanem tudatosítani anyukádban, hogy felnőttél. Lehet, hogy anyagilag még függsz tőle, mert pl. tanulsz, stb. de ez nem lehet ok arra, hogy kislányként kezeljen. Ha nem érti meg, akkor pedig ideje kirepülnöd, mert ez hosszú távon neked nem tesz jót. Ha ebben a helyzetben is így kezel, akkor nem valószínű, hogy más téren felnőttként tekint rád...


Függetlenedj, ha kell, költözz el koleszba, vagy közös albérletbe barátokkal, mert így soha nem fogsz felnőni, az pedig árt az önbecsülésednek.

2011. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/79 anonim ***** válasza:
80%
én überelem. anyám azért akadt ki rám, mert ott aludt nálunk (értsd, az én gyerekkori szobámban, mert amúgy meg külföldön laktam már, de a barátom nem, és nem is az én városomban) az akkor még hivatalosan, mindenképpen a barátom. harmincéves voltam!!!! anyám meg kiakadt...merthogy miért vagyok még vele.
2011. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/79 anonim ***** válasza:
91%
Tudjátok mit nem értek?!A "mai"fiatalok miért olyan szörnyűek,ha 17évesen már nem szüzek,21évesen a barátjuknál ott alszanak,holott a nagymamáink már 18-19évesen megszülték a szüleinket....Az hogy az ember gyereke otthon lakik még ameddig tanul vagy nem tud önállósulni,az még nem jogosítja fel a szülőt arra hogy a gyereket bezárva kell tartani!Igenis ha már gyereket vállalt a szülő,akkor ne jelentsen akkora gondot hogy a gyerekét még egy két évig el kell látnia,hiszen a saját vére.17éves kor alatt nem engedném meg a szexet meg az ott alvást sem,de 21évesen már ne legyen probléma.Ha tudnak felelősségteljesen viselkedni ez ügyben,akkor nem hinném hogy gond lenne.Ilyenekből lesz az hogy a gyerek elmenekül otthonról,meg nem mond el semmit a szüleinek,aztán a szülő meg csodálkozik!Pedig egy normális családban mindent meg kéne tudni beszélni,és a szülő gyerek kapcsolatának olyannak kéne lennie,hogy a gyerek érezze hogy bármikor fordulhat tanácsért a szüleihez...De ez egy elcseszett világ,szóval...A szüleiddel beszéld meg,mond el nekik hogy nappal is lehet szexelni,nem vagy már szűz,szereted őt,engedjék meg,megbízhatnak benned,de elég gáznak tartom hogy ennyi idősen még mindig magyarázkodnod kell nekik.
2011. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/79 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem azon gondolkodj el, anyukád miért nem engedi meg.

Többnyire az anyukák a legjobbat akarják a gyereküknek, és van pár év tapasztalat mögöttük.

Gondolom számodra is ismerős az az érzés, hogy vmit 16 évesen még teljesen máshogy láttál, mint a szüleid és most 21 éves korodra már úgy látod, mint ők.

Valószínű ezt a kérdést is máshogy fogod látni 30 évesen, vagy ha lányod lesz.

Beszéld meg vele mi a probléma.

2011. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/79 anonim ***** válasza:
60%
Akkor ezek szerint, ha valaki 30 évtől felfele nem ment férjhez nem aluhat a barátjánál mert óriási bűnt követett el és egyenesen meg kell kövezni.
2011. aug. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/79 anonim válasza:
57%
Tudom ,hogy ez nem ide tartozik és bocs az off-ért csak 1-2 kommentelő írta ,hogy miért nem költözöl el.Azoknak szólok ,hogy lehetséges ,hogy még diák és nem tud elköltözni éppen ezért.(Személy szerint én 22 éves koromig fogok szakközé-be járni mert 5 éves a suli + 2 a képzés :) )
2011. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/79 anonim ***** válasza:
64%
20:33-as vagyok.Szerintem amiket elmondtam ahhoz hozzátéve,legyél erőteljesebb a szüleiddel szemben,ne legyél tutyimutyi.Keress albérletet,menj dolgozni,az lesz a legjobb.Ez az első komoly jele annak,hogy már nem függsz tőlük.Erre más megoldás nincsen,ők meg már változni nem fognak,mert idősek ahhoz,hogy hirtelen másképp lássák a dolgokat.
2011. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/79 anonim ***** válasza:
43%
Nem értelek ! Miért kérded meg ?? Összepakolsz oszt mész majd jössz ha jössz ennyi ! Már 18 is rég elmúltál . Lehet ha ilyenek a szüleid ki lesznek akadva de meglássák már hogy nem vagy kicsi . Amúgy meg nem lehet hogy megtudtak valamit a fiúról vagy csak nem akarnának unokát ??
2011. aug. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!