Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves létemre anyukám nem...

21 éves létemre anyukám nem engedi meg, hogy a barátoméknál töltsem a hétvégét (ott alvással). Pedig már nem 1x voltam igy náluk. Meggyözö érveket adnátok?

Figyelt kérdés

félévesek leszünk barátommal mind a ketten 21 évesek vagyunk.

Még juliusban volt a születésnapja akkor is ott aludtam, most nyaraláson is együtt aludtunk..de most meg tök összevesztek velem h mit képtelek stb...:(


2011. aug. 10. 21:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 anonim ***** válasza:
11%

A mai lányok többsége nem tisztességes, és ezt nyíltan is vállalja. Régen csak titokban mertek lefeküdni egymással házasság előtt, mert sokan megtették, de nem dicsekedtek vele. Azért sokan voltak olyanok is, akik meg tisztességesen és szűzen mentek férjhez. A szüleid korában és korábban ilyen erkölcs volt (mert még volt! ma meg nem), ezért nem haragudhatsz rájuk. Szerintük valószínűleg ugyanolyan tucatribi lettél, mint a többi, aki simán lefekszik házasság előtt.


De gondolkozzunk csak el: olyan rossz volt ez a korábbi erkölcsiség? Miért kell egyből, zsigerből támadni a házasság előtti szüzességet?


Továbbra is a szüleidnek van igaza, csak azzal már nem segítenek semmin, ha megvernek, attól nem szűzülsz újra.

2011. aug. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/79 A kérdező kommentje:

kedves utolso!

csak h tud édesanyám már házasságelött nem volt szüz!

ennyit az erkölcsröl

2011. aug. 10. 22:32
 33/79 anonim ***** válasza:
7%

Na és te ott voltál? Ki tudja azt?


Amúgy meg ha tényleg igaz is lenne, akkor meg valószínűleg jobbat akar neked, mint amit ő elrontott. Tudja azt ő nagyon jól, hogy mi a tisztesség.

2011. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
86%
Úristen, és it ér az a khm tisztesség? Tisztességes-e vki aki szüzen megy férjhez, de mondjuk mellette egy szemétláda önző dög, aki mindenkinek keresztebe tesz? NEM A tisztesség, nem a szűzhártyán múlik. Régen ezt azért tartották fontosnak, h nehogy korán legyen gyerek. Ez a fogamzásgátlók és gumik idejében marhaság, ezért fokozatosan kikopott. Ennyi.
2011. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:

azér nem bir annyit mert volt rákos betegsége amivel mütötték.kigyogyult.jelenpillanatban jol van és nem akarom terhelni ennyi.

nem vagyok ribanc ö a2ik barátom. az elözövel 3évig jártam. nem cserélgetem a pasijaimt hetente nem fekszek le mindnekivel hetente. félév járás után voltam vele együtt, nem 1hét 1honap ...

nem érzem ugy h erkölcstelen lennék ezért mert olyasvalakivel vagyok akit szeretek.

anyukám nem birja elfogadni mert szte nem komoly hanem olyan hebrencs mint én.

probálkoztam komolyabb pasikkal is akik3-4évvel idösebbek de azok még nem is jártunk csak ismerkedtünk még csok se volt de már velem akartak aludni 2hét járás után..csak ök azér jobbak mer komolyabb agondokodásuk.. na mind1.

2011. aug. 10. 22:39
 36/79 anonim ***** válasza:
7%

A szüzesség sokkal több, mint egyszerű szűzhártya, amit gumikkal ki lehet küszöbölni, vagy mit írogatsz itt összevissza.

A szüzesség jelentősége az érintetlenség, az ártatlanság, ami egy lány elsődleges ismertetőjele, az, hogy még nem tette magáévá férfi, azaz teljes egészében azé lehet majd, aki az egyetlen, a (jobb esetben) végleges, azaz a férje. Nem osztogatta szét magát, nem lett ribi, nem használták házasság előtt, mint a taknyos zsebkendőt, nem kell tartania attól, hogy csak arra kell, stb.

2011. aug. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
89%

22:30:


"A szüleid korában és korábban ilyen erkölcs volt (mert még volt! ma meg nem), ezért nem haragudhatsz rájuk."


Hát igen, meg a gyerekverés is szokás volt, sőt, az asszonyverés sem volt ritka. Sőt, SZÉGYEN volt elválni, inkább leélték az emberek az egész életüket valaki mellett, aki esetleg terrorizálta őket, vagy más módon tette pokollá az életüket. Ettől függetlenül ugyanúgy megcsalták egymást, legfeljebb nem verték nagy dobra a dolgot, és a nyilvánosházak is szépen profitáltak a századelőn a sok házasember pénzéből...


Hagyjuk az álszentséget, mert nem vezet sehová. Egy 21 éves lány régen sem volt már szűz, meg ma sem az. Sem mentálisan sem biológiailag már nem az a dolga, hogy az anyja szoknyáján üljön. A különbség csak annyi, hogy régen még elvárták, hogy kizárólag azzal feküdjön le, akinek később gyerekeket szül majd, ma meg már nem vetik tűzre, ha kicsit tovább keresgél. Sem egyik, sem másik módszer nem garantálja, hogy végül az Igazit találja majd meg, de ma már legalább nem köteles konzerválnia a rosszat, ha rájön, hogy elsőre rosszul választott.

2011. aug. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
A válaszom 22:36-nak szól, nem a Kérdezőnek.
2011. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 A kérdező kommentje:

és h honnan tudom? ö maga mesélte el nekem!

söt ö maga mondta h h összeveszett mamámmal ezmiatt söt azér is mert h fogamzásgátlot szedet.

na én még azt se szedek mer nem engedi

2011. aug. 10. 22:41
 40/79 anonim ***** válasza:
Pontosan utolsó!
2011. aug. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!