Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 21 éves létemre anyukám nem...

21 éves létemre anyukám nem engedi meg, hogy a barátoméknál töltsem a hétvégét (ott alvással). Pedig már nem 1x voltam igy náluk. Meggyözö érveket adnátok?

Figyelt kérdés

félévesek leszünk barátommal mind a ketten 21 évesek vagyunk.

Még juliusban volt a születésnapja akkor is ott aludtam, most nyaraláson is együtt aludtunk..de most meg tök összevesztek velem h mit képtelek stb...:(


2011. aug. 10. 21:09
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:

Tegnap 12:40:


"Amúgy ha ennyire k.rva nagy felnőttnek érzed magad, akkor miért nem dolgozol már 3 éve? Miért laksz még otthon?"


Melyik részét nem tudtad értelmezni a kérdező által leírtaknak...? Azért nem dolgozik, mert NAPPALIN TANUL, azt a szakmát, amit a SZÜLEI választottak neki!!! Tudod, kedves anyázós válaszoló, nem mindenkinek áll meg a világ 18 évesen, amikor (jó esetben) leérettségiznek, vagy (más esetben) elvégzik a szakmunkásképzőt. Létezik olyan, hogy FŐISKOLA, ahová fiatal felnőttek járnak nappali tagozaton, és amíg tanulnak, nem dolgoznak, ellenben ugyanúgy kapnak az államtól pl. családi pótlékot, mint a gyerekek...

2011. aug. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 A kérdező kommentje:

köszönöm utolso h kiálltál mellettem!:)

igen amit te leirtál ugy van, de kedves másik válaszolo ha lusta vagy visszaolvasni a dolgokat akkor nem irnál ilyeneket!mert ez h miér nem dolgozok lerágott csont azér mer nem birok suli mellett!atöbbit meg visszaolvasod nem irom le még20x.


Amugy képzeljétek ma jöttem haza, nagyon jol éreztük magunkat kaptam 1 csokor rozsát is mer ugye félévesek lettünk:) volt 2napos rendezvény is ahová beállhattam dolgozni, és már kerestem is egy kis pénzt!!:)))

kezdetnek nem is rossz összegben.

Barátom elmesélte a szüleinek a történteket, bszélgetem anyujával erröl, tök rendes volt télleg meg nevelöapuja is uristen, majdnem sirtam:(felajánlották a segitségüket de mondtam h a költözés végsömegoldás!

viszont itthon anya még péntek reggel bocsánatot kért és mondta h megprobálja tolerni a dolgokat...kiváncsi leszek rá mert jövöhéten csütörtökön megint hivtak hozzájuk:)

2011. aug. 14. 22:28
 73/79 anonim ***** válasza:
(Még) nem olvastam végig a hozzászólásokat, de annyit hozzáfűznék a témához, hogy gyakran egy fiatalabb személy bölcsebb mint egy aggastyán. Vagyis: nincs feltétlenül igaza egy szülőnek. Pusztán attól, hogy szült/nemzett egy gyermeket még nem lett se bölcs, se mindentudó druida...
2011. aug. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/79 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök, mondtam, h egy szülő nem fordul el olyan könnyen a gyerekétől :D Vannak akiknek több idő h leessen, h felnőtt a kicsi babája, ez nem baj, csak te nem vívtad ki magadnak, h felnőttként kezeljenek- gondolom ebben anyukád betegségének is szerepe volt- de most látod, már ő is látja, h nem minden egyszerűen jó v rossz, helyes, v helytelen :) Gratulálok, léptél egyet, és nem is lett belőle katasztrófa, ugye?
2011. aug. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 A kérdező kommentje:

hát...abbana veszekedésben nagyon nagy volt, de ez még nincs lezárva szerintem:/

igyis megmondta h ugy cseszem el az életem ahogy akarom:S

és most pénteken is hivtak barátomék hozzájuk!!de most ha mondom anyunak ujra ez lesz, de csak 1 napot mennék, hnap elöállok vele

2011. aug. 15. 22:26
 76/79 anonim ***** válasza:

"Anyu, azzal miért cseszném el az életemet, hogy van egy megbízható barátom, akire támaszkodhatok? Fél év alatt bebizonyosodott, hogy megérdemli a szeretetemet. Rendesen tanulok, nem vagyok már tinédzser, hogy a rózsaszín köd elvegye az eszem. Az, hogy elengedtek nem jelenti azt, hogy el is veszítetek. Elég idős és érett vagyok a saját döntésekhez, és ha ostobaságot is csinálok, inkább most, amíg még itt vagytok nekem, míg van alattam védőháló, és ne 35-40 évesen amikor már kizárólag csak magamra számíthatok. Ha most nem nőhetek fel, akkor egy tehetetlen teszetosza nő lesz belőlem, aki nem tudja anyuka nélkül, hogy mi is a helyes és a helytelen. Vagy beleesek egy olyan kapcsolatba, ahol egy férfi pontosan úgy fog bánni velem ahogy most ti és én nem fogok tudni kiszabadulni onnan, ahogy most tőletek sem. Biztosan nem akarjátok, hogy egy zsarnok legyen a férjem, aki parancsol és a tulajdonának tekint. Ugye nem szeretnétek, hogy egy fásult, boldogtalan ember váljon a gyermeketekből? /El szeretnék költözni a barátomhoz, függetlenségre vágyom. Nem fogok elrontani semmit, mert ti neveltetek és egy olyan értékrendet adtatok nekem, amit követhetek és ami alapján büszkén élhetem az életem. Ti is büszkék lesztek rám, hogy erős és független nőt neveltetek belőlem. És tudom, hogy mindig számíthatok majd rátok."


Ez szerintem egy korrekt szöveg, ha ezt vagy hasonlót mondasz nekik, akkor látják majd, nem vagy gyerek:)

2011. aug. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon,nagyon köszönöm, gyönyörü szöveg!:)

bár most anyuék nagyon a kedvemben járnak, simán feltétek nélkül elengedtek barátomékhoz, egyelöre a költözés csaka végleges megoldás!:) remélem tolerni fognak 2-3ho mulva is!:)

2011. aug. 16. 21:09
 78/79 anonim ***** válasza:
Ne az ott alváss miatt akarj költözni,hanem mert a szüled betegek,magukhoz akarnak kötni,és majd akkor jössz rá mikor negyvenévesen egydül ülsz a kalitkában.
2011. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 anonim ***** válasza:

és h honnan tudom? ö maga mesélte el nekem!

söt ö maga mondta h h összeveszett mamámmal ezmiatt söt azér is mert h fogamzásgátlot szedet.

na én még azt se szedek mer nem engedi.


21 évesen nem engedi a fogamzásgátlót,basszus elmész és feliratod.Ezért kéne költöznöd,mert 21 évesen nincs döntési jogod egy ilyen pitiáner ügyben sem mint szedhetsz- e fogamzásgátlót vagy nem,már 17 éves is lány feliratja magának vagy az anyja hogy ne legyen gyerek.

De te 21 vagy.És letépik a ruháidat,és súlyosabb gondok vannak,mint a barátodnál való ott alvás problémája.Legközelebb kiverik a fogadat?Költözz párod családjához,tanulj,keress munkát,lehet ott otthonosabb lenne neked,szerető környezetben.

2011. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!