Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kibírhat egy házasság gyermekt...

Kibírhat egy házasság gyermektelenséget?

Figyelt kérdés
40 éves múltam,nagyon régóta küzdünk egy kisbabáért.Sajnos nem sikerült.14 éve vagyunk együtt.Mellettem marad e a férjem,vagy előbb-utóbb elhagy?Őszinte válaszokat szeretnék kérni.
2011. aug. 15. 23:36
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
91%

14 év nagyon sok idő. Bármennyire vágytatok/vágytok gyerekre, ezt az időt, ketten, magatokért éltétek meg, együtt.Ezt a kérdést, nektek kell megválaszolni, és lezárni magatokban. Neked, valóban "leketyeg" lassan a biológiai órád. Bár lehet, hogy a beletörődéssel járó megkönnyebbülés, és felszabadulás meghozza a gyereket is, mert már nem is számítasz rá. De ha nem...

Ha a férjed veled tervezi az életét mindenképpen, akkor kénytelen lesz tudomásul venni, hogy ez gyerek nélkül zajlik majd. Azt neked kell tudnod, hogy mennyire központi kérdés ez köztetek. Mert ha az, akkor igen, elhagyhat majd valakiért, akihez érzelmileg nem kötődik annyira mint hozzád, de van egy pozitív terhességi tesztje. Az utódnemzés, alapvető biológiai ösztön. Ezt csak nagyon stabil, nagyon biztos és jó kapcsolattal lehet felülírni. Akkor sem biztos....

2011. aug. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

Kockázatos,de mivel 4 orvosnál vagyok folyamatos kezelésen,nem annyira veszélyes.Figyelnek rám,ellátnak folyamatosan jó tanácsokkal.

Férjem nagyon megértő,mellettem áll,de nem tudom meddig lesz ez így.Tudom,hogy nem ismeritek,és így nem lehet mit mondani,csak kérdezem,csak úgy.

2011. aug. 16. 00:14
 33/60 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező: te nagyon szeresd a férjedet, legyél hozzá figyelmes, kedves, szelíd. A többi nem rajtad múlik.

És mindenki így van ezzel, lehet, hogy valakit 4-5 gyerekkel hagyja ott a férje... Csak magunkat tudjuk jobbá tenni - és azáltal, sugározva a környezetet. És az, hogy megteszem, ami tőlem telik, a legjobbat, amire képes vagyok, az ad egy nyugodságot, derűt, belső békét.

2011. aug. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 A kérdező kommentje:
00:08 köszönöm a válaszod!Nagyon nehéz beletörődni,nem megy..Én is szeretném átélni azt amit az édesanyák,a terhességet,a szülést,és hogy a karomban tarthassam a gyermekem.Erről lemondani,nagyon de nagyon nehéz,eddig még nem tudtam.
2011. aug. 16. 00:20
 35/60 A kérdező kommentje:
Férjem mindig mondja,hogy úgy szeretné,ha rám hasonlítana majd a pici,mert ő engem nagyon szépnek lát.
2011. aug. 16. 00:25
 36/60 anonim ***** válasza:
100%

El sem tudom képzelni mit érezhetsz, én sosem éreztem ilyesmit. Szóval számomra ez ismeretlen, valahogy én másképp gondolkozok erről a gyerek dologról.

Tiszta szívemből kívánom, hogy neked összejöjjön!

2011. aug. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
90%
szeretném elmondani, hogy ha a kérdező 40 éves, mikor a ballag a gyereke, tehát 14 évesen, 54 éves lesz. az én anyám kb 52 volt, és nem éreztem azt, hogy dunába kén evetnem magam emiatt. mi is ezzel a baj. az én szüleim idősek, a bátyám is majdnem 10 évvel idősebb, megvan ennek is az előnye (mármint h ha a bátyád idősebb, de ez a kérdezőt nem érinti) csak gondoltam, jól esne, ha egy "gyerek" is leírná ezt
2011. aug. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
90%
előző vagyok: és mióta nagymama korú. ezt úgy utálom, ha vki így fogalmaz. mondjuk egy 60 éves nő nagymama korú, de egy 50 vmennyi nem hiszem. lehetne az, de a mai világban nem 20 évesen szülnek a nők. így nem nagymama kor az 50 év
2011. aug. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

Egyrészt úgy gondoltam, hogy gimnáziumból ballag.


Másrészt, most! 40 éves és közel sem biztos, hogy azonnal összejön a gyerek (ha összejön).

2011. aug. 16. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 A kérdező kommentje:
00:31 Régóta nem sikerül,hosszú évek óta.Nem most 40 évesen akartunk azonnal,elsőre babát.
2011. aug. 16. 00:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!