Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kibírhat egy házasság gyermekt...

Kibírhat egy házasság gyermektelenséget?

Figyelt kérdés
40 éves múltam,nagyon régóta küzdünk egy kisbabáért.Sajnos nem sikerült.14 éve vagyunk együtt.Mellettem marad e a férjem,vagy előbb-utóbb elhagy?Őszinte válaszokat szeretnék kérni.
2011. aug. 15. 23:36
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
67%

Vagy:

vártok, próbálkoztok, és összejön. 100%-os siker.

vártok, próbálkoztok, nem jön össze. 0%-os siker.

Vagy:

örökbefogadtok. "Félsiker", csúnya szóval.


Nem értem, ha mondjuk 5-10 éve örökbefogadtatok volna, már lenne egy annyi idős gyermeketek.

2011. aug. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
73%
egy jó házasság kibírja a gyermektelenséget... a rokonságomban 2 olyan házasság is van, ahol nem lehetett gyerek...és? mégis együtt vannak már 30-40 éve...boldogan...
2011. aug. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
93%

Miért lenne öreg? Mihez? A gyerekhez? És az miben nyilvánul meg, hogy öreg? Írjátok már le légysz! Első és egyetlen gyerek vagyok, anyu 43, apu 47 volt, amikor születtem. Semmi hátrányom nem volt, oviban igaz csodálkoztak, hogy ennyi idősek, de megszokták. Én büszke vagyok erre. Apukám meghalt. Ha most én nem lennék, akkor mi lenne anyuval? Egyedül lenne, így meg itt vagyok én, és 2 szép unoka. Akkor most mi a jobb? Ha valaki 40 felett szül, és teljes élete lesz idősen is (gyerek, unoka), vagy nem szül, mert túl "öreg"? De mégegyszer kérdezem, mit jelent, hogy öreg? Miben nyilvánul meg? Igaz, kicsit jobban féltett, mint osztálytársaimat a fiatal szülők, de ez nem feltétlenül a korral függ össze. Én nagyon fiatalon lettem anyuka, de én is ugyanúgy féltem a gyerekeket.


Kedves kérdező! Aki hülyeséget mond, arra ne hallgass! Lombik, stb. volt már? Ha más nincs, gondokodj az örökbefogadáson. Gondolj arra, hogy van valahol egy kis ember, aki épp rád vár! Aki majd neked mondja, hogy anya! Aki hozzád fog bújni! A saját gyerek vállalásával ezidejűleg nem kell fealdni! Sok esetben, amikor az örökbefogadás megvan, a szülők már nem a babára koncentrálnak, akkor jön össze. Kívánok neked sok sikert, és egészséges gyerkőcőt!

2011. aug. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolog. Azt megkérdezhetem, hogy a vizsgálatok mutattak valamit, hogy mi miatt nem jött eddig össze a baba vagy esetleg mindketten teljesen egészségesek vagytok, csak egyszerűen nem jött össze? Mert ha ez utóbbi, akkor próbáljatok nem rágörcsölni, tudom, ez nem egyszerű, de sokaknak úgy jött össze a baba, hogy úgymond "feladták", aztán egyszer csak terhes lett a nő. Természetesen ha más, szervi probléma van, akkor ez nem igaz rá. Nehéz megmondani, hogy mi lesz x év múlva. Mindketten nagyon szeretnétek babát, ugyanakkor nagyon szeretitek egymást. Itt a kulcs azon van, hogy el tudjátok-e fogadni, ha esetleg mégsem lesz gyermeketek. A gyermek iránti vágy erősebb vagy a szerelmetek. Nem tudom mennyire központi téma ez nálatok és mióta központi, ha az, de javaslom, hogy kicsit próbáljatok kikapcsolódni, barátokkal, egymással, utazgatni, ha megtehetitek.
2011. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 A kérdező kommentje:
08:24,10:04 Köszönöm szépen a válaszaitokat,nagyon jó volt olvasni!Köszönöm a megértést,és a biztatást is.
2011. aug. 16. 10:27
 46/60 anonim ***** válasza:
67%

"Miért lenne öreg? Mihez? A gyerekhez? És az miben nyilvánul meg, hogy öreg? Írjátok már le légysz!"


Hát én mondjuk szeretném látni azt, hogy hogy boldogul a gyerekem az életben, és szeretném látni, ahogy felnőnek az unokáim. Talán ezért.

Te is írtad, hogy apád már nem él és ott van 2 gyerek. Az én nagymamámnak már felnőtt unokái vannak és nemsokára érkeznek a dédunokák is. Azért ez így mindjárt más.


Magyarországon az átlagéletkor 70 év. Én nem szeretnék szülőként egy 25 éves fiatalt magára hagyni. És persze ez csak egy átlag, meg most csak feltételezésekről beszélünk, de az azért valószínű, hogy a kérdező nem fog 100 éves koráig élni. Az időskorral járó egészségügyi romlást mégcsak meg sem említettem...

2011. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
100%

8-24-es vagyok. A halál és a kor nem feltétlenül függ össze. Apukám rákban halt meg, mikor 12 voltam, de egy fiatal is lehet beteg. Nagylányom apukája pedig 25 évesen, balesetben halt meg 4 éve. egyébként semmi baja sem volt. Anyukám hála Istennek jól van, de ha mondjuk és most 50 lennék, akkor is lehetne beteg ennyi idősen, nem?

És az, hogy szeretném meglátni, hogy felnőnek az unokáim? Szerintem mindenki. Lányom apukája 19 éves volt, mikor a kislány megszületett, és sajnos még az iskolakezdését sem érte meg. Akkor most nekem sem kellene élnem, ha anyukám úgy gondolja, hogy az unokáit szeretné felnőni látni? Ha nem láthatja, akkor inkább nem szül? Ez az érv akkor áll meg, de akkor is gyengén, ha választhatsz, hogy mikor szülj, illetve a "fiatalon" szülést szeretnéd érvekkel alátámasztani. Csak sajnos az élet nem mindig úgy hozza, hogy akkor szülj, amikor te úgy gondolod. De én megköszönöm anyukámnak, hogy 43 évesen vállalt engem, hátrányát nem érzem, illetve csak annyi, hogy nagyon aggódom érte, és szeretnék neki mindent mwegadni, amit tudok, elvégre a gyereke vagyok.

2011. aug. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
Szerintem igen is kibírhatja.
2011. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
94%

ismét 8-24-es vagyok. Ígen, apukám nem él, és van 2 gyerekem.????? A nagy 10 éves, a kicsi 3 hónapos.

És ha valaki gyereket vállal, akkor az nem a majdani unokákra gondol elsődlegesen, hanem hogy azt a gyereket felnevelje.

Kedves kérdező! Ne hagy magad eltántorítani! Ha maj sikerül valamikor, akkor majd írd meg!

2011. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 A kérdező kommentje:

Küzdünk míg lehet,míg csak egy halvány kis reményünk is van.45 éves koromig biztos...

Én is kívánok nagyon sok boldogságot Neked és a családodnak!

2011. aug. 16. 11:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!