Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem hajlandó tudomást...

A párom nem hajlandó tudomást venni az érzéseimről! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két és fél éve vagyunk együtt, két éve együtt is élünk. Ő fővárosi, én vidéki vagyok. Úgy érzem, hogy nem bírom már az itt létet, elegem van egy csomó mindenből, szeretnék egy kicsit nyugisabb életet. Felajánlottam neki, hogy költözzünk vidékre a szüleimhez, de ő hallani se akar róla, sőt, ha felhozom, annyival elintézi, hogy hagyjam már a hülyeségeimmel, meg hogy ne kezdjem már megint. Én egyedül csak miatta vagyok már itt. Ő miért nem hajlandó megtenni azt értem, amit én érte? Én is ott hagytam az eddigi életemet, családot, barátokat, mindenkit. Nem azt kérem, hogy örökre költözzünk haza, csak egy kicsit. Miért zárkózik el ennyire???
2011. aug. 18. 00:52
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, de a szüleiden élősködnétek. Én tuti nem mennék a szerelmem szülei nyakára, ez számomra rossz érzés lenne, még ha én is látom el magam, hasonlók. Meg vidéken nem dolgoznál? Meg nem végeznéd a házimunkát?

Mert ha csak azért vágysz oda, hogy kevesebbet kelljen dolgoznod, ott nem a vidéki élet a hiba, ne azért menj oda, hogy más ellásson, más felnőtt emberek is dolgoznak és közben végzik a házi munkát. Ezt is lehet vidáman tenni, közösen, úgy nem teher, hanem jó program is akár.

2011. aug. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
85%

"Ott is dolgoznánk, csak nem kéne albérletet fizetni."


Jó, neked a szüleid, de neki nem. Megértem hogy nem menne oda, akkor sem ha kacsalábon forgó palotában laknátok.

Nem hiszem hogy kitartottként akarna ott élni kegyelemkenyéren, mert se munka, el lenne vágva ő a családjától, barátaitól.

2011. aug. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Oké, látom akkor nekem nincs igazam..szerintetek. Akkor felvázolom a helyzetet. 23 éves vagyok. Nekem Pesten senkim nincs, csak ő. Heti 45 órát dolgozom, amit kapok fizetést, az el is megy az albérletre. Nekem itt se barátom, se családom nincs. De úgy tűnik ez nem baj, csak az, hogy neki vidéken nem lenne senkije. Oké. A szüleim nem egy 60 nm-es panellakásban laknak, hanem egy 160 nm-es családi házban nagy kerttel, lenne külön lakrészünk. A szüleim és a párom nagyon jó viszonyban vannak, a szüleim nem bánnák ha odaköltöznénk. Ott is dolgoznánk, csak ott több időnk lenne egymásra. Engem miért nem ért meg senki?
2011. aug. 18. 01:22
 24/52 anonim ***** válasza:
77%

Én megértelek (írtam is), de őt is. Biztos hogy ez nagy áldozat a részedről, de az az igazság, hogy Brad Pitt kedvéért se mennék vidékre a szülőkhöz lakni. Se vidék, se anyós-após. Nem hogy egy évre, de egy hónapra sem.

Lehet hogy a párod nem is érzi , hogy ez részedről áldozatvállalás és kényelmetlen helyzet, mivel neki így jó.

Találjatok valami köztes megoldást, amit mind a ketten elfogadtok, mert az nem jó felállás, hogy egy évig én szívok, egy évig meg te...

2011. aug. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
31%
Igen kedves Kommentelők 90 %-a! vidéken még mindig nincs aszfaltozott út, továbbra is lovon közlekednek az emberek, a vidékiek még soha nem láttak mozgólépcsőt, még mindig Pesten hugyozzák a Golf-áramlatot stb stb. Őszintén: mennyivel vagytok ti különbek, mint a vidékiek?! Miattatok van az, hogy a vidéknek pejoratív tartalmú jelentése van. Egyszerűen zéró elképzelésetek van egy vidéki megyeszékhelyről, de a szátokat tudjátok járatni. Csupán sztereotípiákból építitek föl gondolataitokat... ennyit rólatok!
2011. aug. 18. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

DE nem az a baj, hogy mennyire lehetnétek ott külön a szülőktől, de a barátod részéről ez élősködés, bármilyen szívesen is látják.

Egyébként 2 év alatt hogy hogy nem találtál egy barátot se? A munkahelyen akár vagy bárhol.

Szerintem senki se akar bántani, és értik, hogy mi a bajod, csak az a baj itt, hogy ez a te részedről semmivel se rosszabb mint az ő részéről, és próbálod áldozatnak beállítani magad.

Másrészt, ha ennyire különböző életvitelre vágytok, akkor mit kerestek még ebben a kapcsolatban?

Ja és nem vall túl érett gondolkodásra, ha egy felnőtt nő a könnyebb utat választja és a szüleihez visszaköltözik. Persze te ezt megteheted, hogy később kezded el az igazi önálló, felnőtt életet, de a barátodat erre nem kényszerítheted.

Szerintem megijedtél az egész élettől, túl sok a gond, a munka, de ha ő ezt nem tudja veled feledtetni, hanem szomorú vagy és beleőrülsz a helyzetbe akkor semmi értelme együtt lennetek hidd el, vagy szenvedni fog egyikőtök ...

2011. aug. 18. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Azért mondtam egy évet, mert annyi idő alatt talán sikerülne megspórolnunk egy kis pénzt önerőre, hogy aztán Pesten tudjunk venni egy saját lakást. Mert ennek így semmi értelme, hogy halálra dolgozzuk magunkat, és amit keresünk, azt kidobjuk albérletre. Akkor inkább dobjuk ki lakáshitelre. Egy helyben toporgunk, és még csak nem is érzem jól magam. Ráadásul, akkor ezek szerint nem érek meg neki annyit, hogy egy évre lejöjjön? Így van értelme a kapcsolatnak?
2011. aug. 18. 01:35
 28/52 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim, de nem olyan igazi barátok. Csak munkahelyi barátok, meg exmunkatársak. Könnyebb út? Lehet...de tudod, annyi mindenen át mentem már a 3 év alatt, hogy rossz belegondolni.
2011. aug. 18. 01:39
 29/52 A kérdező kommentje:
a vidéket ne úgy értsétek, hogy Piripócsfalva, hanem megyeszékhelyről van szó.
2011. aug. 18. 01:40
 30/52 anonim ***** válasza:
77%

01:31


Ez nem a vidék lenézése, és nagyon jól tudom, hogy nem lovaskocsival járnak a földúton.

Egyszerűen ideköt minden, a család, a munka, a barátok, és bár nem vagyok nagy bulizós, de nekem kell a kiülős szórakozóhely, nagy mozik, a változatosság, a nyüzsgés.

Szeretem azt, hogy amikor szóba kerül hogy a gyerekem iskolába megy, akkor a környéken 10-20 közül választhatom ki, hogy hová adjam, milyen nyelvet tanuljon, milyen különórára járjon. Szóval nekem a választás szabadságát is jelenti hogy itt élek, és ezt nem adnám fel. Ha valaha el is költözök innen, az csak egy ennél nagyobb külföldi nagyváros lehet.

2011. aug. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!