Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nem hajlandó tudomást...

A párom nem hajlandó tudomást venni az érzéseimről! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Két és fél éve vagyunk együtt, két éve együtt is élünk. Ő fővárosi, én vidéki vagyok. Úgy érzem, hogy nem bírom már az itt létet, elegem van egy csomó mindenből, szeretnék egy kicsit nyugisabb életet. Felajánlottam neki, hogy költözzünk vidékre a szüleimhez, de ő hallani se akar róla, sőt, ha felhozom, annyival elintézi, hogy hagyjam már a hülyeségeimmel, meg hogy ne kezdjem már megint. Én egyedül csak miatta vagyok már itt. Ő miért nem hajlandó megtenni azt értem, amit én érte? Én is ott hagytam az eddigi életemet, családot, barátokat, mindenkit. Nem azt kérem, hogy örökre költözzünk haza, csak egy kicsit. Miért zárkózik el ennyire???
2011. aug. 18. 00:52
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem. Neked tulajdonképpen mi nem tetszik?


1. nem tudtok spórolni mert albit kell fizetni

2. általában budapesti életmód nem tetszik, a tömeg, a füst.. vagy

3. a munkád nem tetszik, hogy le vagy ennyire kötve


Először azt értettem hogy maga Budapest, és az itteni életvitel nem tetszik, de aztán teljesen mást kezdtél beszélni, hogy így nem lehet spórolni. Na most ha 1 év múlva úgyis itt vennétek lakást, akkor az első variációnak eleve nincs értelme.


A spórolásban igazad van, de a barátod ezek szerint nem ért veled egyet. Biztos 1. nem szereti azt a helyet ahol te éltél, 2. a szüleiddel se akar együtt lakni. Hiába a külön rész, azért mégis csak együtt vagytok. Az a hely csa a TE szülőhelyed, nem az övé. Apám is hiába áradozik a falujáról, nagyjából vissza is költözött, anyám meg itt maradt. Erről ennyit.


Nézd, szembe kell nézni a ténnyel, hogy a pasid tényleg nem fog miattad vidékre menni. Valószínűleg nem vesz komolyan. Ezért csak azt tudod tenni, hogy fogod magad, és holnap haza költözöl. (ha akarsz) Aztán meglátod mi lesz. Vagy azt mondja hogy jó akkor ő is megy, vagy ha nincs oda érted, akkor vége. De legalább kiugrik a nyúl a bokorból.


32/N

2011. aug. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

Félig-meddig megértelek,de nem teljesen.Lenne középút is!Te/ti két végletben gondolkodtok.

Nekem volt egy pici lakásom a belvárosban(VI.ker),én világ életemben bérházban v. panelban laktam,a párom pedig családiban Pest agglomerációjában.Mi úgy oldottuk meg,mert én sem voltam hajlandó pestről messzire költözni,hogy a Bp.táblát átlépve az első kisvárosba telepedtünk le,olyan helyen,ahol jó a közlekedés,van élet,de ha szeretnék kiülhetek a kertembe is.

Nektek is hasonló lenne a jó megoldás.

Béreljetek Pest környékén kisházat v. házrészt és akkor mindkettőtök "akarata" érvényesülhet,nem menntek messze Pestről,te pedig hozzájutsz egy kis otthoni feelinghez(kert,madárcsicsergés...)

Amúgy lehet hogy még olcsóbban ki is jönnétek anyagilag,mert kevesebb lenne a rezsi.

Azért azt hozzátenném,hogy sosem költöznék el vidékre(ha nem muszáj).

Nem tudom,most hány szobás lakásban laktok,de itt egy pár...

[link]

[link]

[link]

[link]

Persze máshol is biztos lehet találni hasonló lehetőséget.

2011. aug. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
Hú azért itt félreértések vannak. Nem faluról van szó, hanem egy vidéki nagyvárosról, egy MEGYESZÉKHELYRŐL! Ugyanúgy van kiülős hely, mozi, iskolák, szórakozóhelyek, stb. Minden van, ami Pesten, csak nem ennyi.
2011. aug. 18. 10:35
 44/52 anonim ***** válasza:
0%
Attól még az vidék, Budapest meg Budapest.
2011. aug. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
77%
Nincs félreértés.Ő friss diplomásként nyilván nem akar még megállapodni.Te meg már lekötnéd magad.Vagyis nem egyeznek a céljaitok.Ha nem akarja,ne erőltesd rá magad.Menj egyedül.
2011. aug. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is megyeszékhelyen nőttem fel, és tudom jól, milyen. Megvannak az előnyei. De az tény, hogy munkahelyek és fizetések tekintetében még mindig élen jár Pest.
2011. aug. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Szó sincs róla. Nem friss diplomás, már 5 éve megvan a diplomája, a másodikhoz meg már csak a szakdolgozat kell. Pesten sem a diplomájához mért munkát végez. Plusz vidéken elmehetne pl tanárnak, amit itt Pesten nem. A céljaink ugyanazok, szeretnénk házasságot meg gyerekeket. Egyedül abban nem egyezünk, hogy hány gyerek legyen. Ő sokat szeretne, én meg max kettőt :) Nélküle úgyse megyek haza, csak bosszant, hogy ő nem tenné meg ezt értem.
2011. aug. 18. 11:07
 48/52 anonim ***** válasza:
Ha ez probléma, akkor eleve nem is illetek össze. Ne érts félre, ez biztosan nagy probléma neked és meg is értem, azonban gondolkodj egy kicsit a párod fejével is. Ő meg azt nem szeretné, ha vidékre költöznétek. Tehát kvázi két lehetőség van. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Ha lemennétek vidékre, téged hogy érintene, ha a párod jönne 1 hónap után, hogy nem bírja a vidéki életet és költözzetek vissza Pestre? Igen nagy különbség van vidéki és pesti élet között, én éltem kis faluban is (igaz Bp-hez közel) de Pesten születtem és most is itt élek. Esetleg alternatívaként még szóba jöhetne egy vidéki kisebb városka, ami mégsem falu, de nem is a főváros. Igaz, ott viszont ugyanúgy fizetni kellene albérletet, mint itt.
2011. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de ez egy hülyeség. nem teszi meg érted? ez nálam már eleve az érzelmi zsarolás kategória. Vidéki lány vagyok, pesti férjjel, soha, esze ágában nem lenne vidékre költözni (pláne szülőkhöz). Ezt tudtam, mikor hozzámentem (gondolom téged sem ért meglepetésként a kedvesed döntése), mennyire gerinctelen dolog lenne már azt mondani x év múlva, hogy bocs, meggondoltam magam, inkább költözzünk el, utána meg tágra nyílt boci szemmel csodálkozni, hogy ő nem akar és szemráhányásokat tenni neki ezért. Az a te családod, a te szülővárosod, a te barátaid, ha vissza akarsz menni hozzájuk, menjél, de ne kényszerítsd rá a párod, mert megunja és kirúg páros lábbal. Felnőtt emberek lennétek, mi az, hogy hazamegyünk egy kicsit? Aztán megint visszajöttök? Meg megint hazamentek, mikor neked újra honvágyad lesz? és két évente kerestek új munkahelyeket?
2011. aug. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
76%

13.12 vagyok. Közben látom írtad, hogy nem falu, hanem megyeszékhely. Mondjuk ettől az a véleményem nem változik, hogy rá akarod erőltetni az akaratod, ami egyébként nem egyezik az övével.

Mondjuk én itt már a végén elveszítettem a fonalat, hogy tulajdonképpen neked konkrétan a budapesti élettel van a bajod vagy egyszerűen sokat vállaltál (az albérlet és rezsi fizetése céljából) és ebből van eleged. Merthogy írod, hogy Pesten vennétek lakást..... Nézd ahhoz valóban fiatal vagy még, hogy ennyire kitegye minden órádat a gürizés, hogy ki tudj fizetni mindent, de rossz hírem van, ez utána sem fog változni, amikor már saját lakásotok lesz (Pesten vagy vidéken ez mindegy). Mert az emberek nagy része azért gürizik, hogy eltartsa magát és fenntartsa a lakását. Ráadásul ha gyereke(i)tek lesz(nek), akkor sem lesz fenékig tejfel az élet, a gyerek mellett nem sok idő jut a másikra. Időnként egy-egy lopott óra, amikor a gyerek alszik vagy valaki tud rá vigyázni.

2011. aug. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!