Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogom bírni az egyetemet....

Nem fogom bírni az egyetemet. Szüleimet hogy csillapítsam le? És mit csináljak ezek után az életemmel?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem az ország legnívósabb egyetemére, egy olyan szakra amiről nem volt túl sok tudomásom. Annyit tudtam csak, hogy be akarok kerülni.

Ma viszont teljesen világossá vált, hogy nem fogom bírni. Pl.: kiderült, hogy rengeteg biológiám van, amit ráadásul latin nyelven kell tanulni - holott én gimiben a bukás és a kettes közt tengődtem, mindig is utáltam.

Szüleim teljesen ki vannak akadva, és azt szajkozzák, hogy nem hagyhatom abba, én választottam.


Most mit csináljak?? Fél évet húzzak ki itt, és utána passzíváltassam magam és menjek el dolgozni? Hova vesznek fel csupán egy jól sikerült érettségivel és egy felsőfokú angollal?


2011. szept. 7. 17:30
1 2 3 4 5
 41/45 A kérdező kommentje:
Utolsó kérdés: Ha 2 passzív félévre megyek, és újra felvételizem akkor a következő sulimban már nem lesz lehetőségem a passzív félévre? Vagy akkor ott újból számolják? Kiíratkozni hogy lehet?
2011. szept. 8. 09:30
 42/45 anonim ***** válasza:
Kiiratkozni úgy tudsz, hogy besunnyogsz laposkúszásban a TO-ra és közlöd Jucika/Marika/Icuka/Katika..stb nénivel leszegett fejjel, hogy elk*rtam, elb*sztam, szeretnék kiiratkozni. Ha szerencséd van, nem oltanak rommá.
2011. szept. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Amúgy annak aki a szüleidet sajnálja üzenem, h NEM KELL!


Ez legalább annyira az ő hibájuk mint a tied, amikor én felvételi előtt álltam kb 200x átbeszéltem anyámmal, h hova, milyen szakra, miért ez, mit tudok majd vele kezdeni, körbekérdezte a kollégáit h van-e jövője a zsaknak stb. Egy gondos szülő ezt megcsinálja.

ha a szüleid felteszik ezeket a kérdéseket, máris kibukott vna h semmi keresnivalód itt! Szóval nem kell lehajtott fejjel járnod, ők is sarasak bőven...

2011. szept. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 A kérdező kommentje:
Ami a szüleimet illetim, anyukámat EGYÁLTALÁN nem érdekelte, hogy hova megyek. Apukámnak meg bármit mondta, csak azt kaptam tőle, hogy hülyeség, "azt csinálsz amit akarsz engem nem érdekel" szó szerint! Apum azt akarta, hogy a műszaki egyetemre menjek, de azt KÉPTELEN volt felfogni, hogy oda csak fizetősre kerültem volna be (még az se biztos).
2011. szept. 8. 17:30
 45/45 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszoló vagyok.

Ne legyél elkeseredve. Az biztos, hogy nem könnyű kitalálni ennyi idősen, hogy mi legyél, hiszen a gimiben még csak hasonló óráid sincsenek, mint amilyenek egyetemen/fősulin lesznek, tehát nincsen semmilyen támpontod. Az iskolalátogatások meg nyílt napok pedig túl sokat nem érnek. Szóval nagyon nehéz. Én annó úgy indultam neki, hogy mi az, ami tutira nem akarok lenni. Aztán átgondoltam mi az a két tantárgy, amit a legjobban szeretek, és amiből emelt szintűzni is fogok tudni, aztán megnéztem ezek hova kellenek. Így elég sok szakot kilőttem. Maradtak a gazdaságtudományi szakok. Fel is vettek, el is kezdtem. Szörnyen utáltam az elején, száraz volt, unalmas volt, hiszen azelőtt sosem tanultam semmiféle közgázos tárgyat. De egy év után, mikor már az alapozó tárgyakon túl voltunk, és végre a szaktárgyak következtek, hirtelen máshogyan kezdtem látni. Az addigi unalmas maszlag összeállt a fejemben, és most már nagyon örülök, hogy ebbe az irányban mentem el.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szülői segítség és mindenféle elképzelés nélkül nagyon nehéz, de ha bejutsz valahova, próbáld ki magad, hátha megtetszik, vagy megszereted. Maradj egy félévet, tanulj, szerezz tapasztalatot. Ha nem tetszik, nem megy, akkor sem vesztettél semmit, hiszen már látod milyen a felsőfokú képzés, egy csomó ismeretet szereztél, sok infót a többi szakról, és a kövő felvételi időszakban ismét próbálkozhatsz.

Remélem sikerül.

22L

2011. szept. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!