Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogom bírni az egyetemet....

Nem fogom bírni az egyetemet. Szüleimet hogy csillapítsam le? És mit csináljak ezek után az életemmel?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem az ország legnívósabb egyetemére, egy olyan szakra amiről nem volt túl sok tudomásom. Annyit tudtam csak, hogy be akarok kerülni.

Ma viszont teljesen világossá vált, hogy nem fogom bírni. Pl.: kiderült, hogy rengeteg biológiám van, amit ráadásul latin nyelven kell tanulni - holott én gimiben a bukás és a kettes közt tengődtem, mindig is utáltam.

Szüleim teljesen ki vannak akadva, és azt szajkozzák, hogy nem hagyhatom abba, én választottam.


Most mit csináljak?? Fél évet húzzak ki itt, és utána passzíváltassam magam és menjek el dolgozni? Hova vesznek fel csupán egy jól sikerült érettségivel és egy felsőfokú angollal?


2011. szept. 7. 17:30
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Ne aggódj a suli miatt, és hogy nem fog menni a biológia, hiszen nem tudod milyen lesz a biosz az egyetemen. Az, hogy a gimiben nem ment ez a tárgy, még nem jelent semmit. Az egyik volt osztálytársamnak gimiben rémesen ment a matek, mégis építészmérnök lett belőle. Az egyetemeken pedig szeretik ijesztgetni a népet, hogy ilyen nehéz meg hűűű, pedig mindenhol csak le kell ülni és tanulni meg gyakorolni. Nyilván ha így állsz neki, hogy már az elején feladod, úgy könnyű kiesni. A corvinus jó egyetem, de nehéznek nem nehéz, normális tanulással teljesíthető. Én is ott tanulok, bár más szakon.

Szóval kezdd el, próbáld meg, tegyél meg mindent, és ha ezek után sem sikerül, úgy már hitelesebbnek fog hangzani, hogy ez neked nem megy.

22L

2011. szept. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az a mai egyetemista vagy, aki belő egy szakot, mert manapság már egyértelmű, hogy egyetemre "kell" menni. Marhára nem egyértelmű, az menjen egyetemre, aki vállalni tudja, mit akar tanulni és utánajár, vagyis szorult bele felelősségérzet. Én is azt mondom, hogy iratkozz ki még most, mert egyrészt egy államilag finanszírozott féléved kilőve, másrészt meg csak a helyet foglalod olyanoktól, akik nem jutottak be államira és tényleg azt szeretnék tanulni. Addig pedig menj el dolgozni és kicsit nőj fel. Aztán majd ha megértél arra, hogy elképzeléseid legyenek arról amivel foglalkozni szeretnél, akkor felvételizz újra.
2011. szept. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy válts szakot.
2011. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 ava87 ***** válasza:

Hm, hát még csak szerda van, szóval gondolom három napja van még csak tanítás. És már most problémád van?

Egyáltalán miért felvételiztél erre a szakra? Azt tudod, hogy mit lehet vele pontosan csinálni? És azt szeretnéd majd csinálni? Ha igen, akkor ne nyafizz, hanem döntsd el, hogy márpedig igen is meg tudod csinálni. De ha nem is tetszik, akkor tényleg nem értem, miért ezt választottad.

2011. szept. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:

Azért választottam ezt a szakot, hogy bekerülhessek és elmondhassam mindenkinek, hogy bejutottam a legrangosabb egyetem, legrangosabb karára Mo.-on.

Tudom, egy debil sznob vagyok. De már késő.


Nem érdekel ez a szak. Nem hozzám való. Váltani akartam karon belül marketingre, de most látom hogy túl nehéz, nem fog összejönni...

A másik meg az, hogy nincs hitem a diplomában. Ha NAGY NEHEZEN, óriási szorgalommal is, de eljuttok az alapdiplomához, azzal a 2-3-sal nem fogok tovább kerülni mesterre. Így meg mi értelme? Diplomával az ember nem tud elhelyezkedni, nem hogy csak egy alapdiplomával. Főleg a kettesnek???

A másik meg az, hogy ha el is tudsz helyezkedni, rengeteget fogsz majd dolgozni és nem fogsz jól keresni.

Van egy jó pár ötletem amivel jobban is kereshetnék (igaz nem hosszútávú - három, négy éves).

2011. szept. 7. 20:27
 36/45 anonim ***** válasza:
69%
Szegény, szerencsétlen szüleid! :(
2011. szept. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
hát akkor nagyon egyértelmű h váltani kell. Szerintem ez még belefér, inkább most gyere rá erre mint két év után, és akkor válts még pont időben vagy. Csak másodszor gondold át jobban!
2011. szept. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

Abszolút nem vagy még elkésve, még eldöntheted mi szeretnél lenni. Az már egy jó dolog, hogy tudod, mi nem szeretnél lenni, másrészt pedig jó, hogy beismered, hogy csak ez volt a célod a bejutással. Most már látod, hogy nem volt értelme. Én azt mondom, hogyha tudsz olyan szakot, ami érdekel, akkor próbálj jövőre oda bejutni. Addig pedig, ha még van rá lehetőséged, iratkozz ki és gyorsan nézz körül a középfokú szakképzések között(OKJ), hátha még be tudsz valahová iratkozni, és akkor lesz jogviszonyod, és tudsz diákmunkát vállalni, sőt még a támogatott féléveid száma sem csökken.

22L

2011. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Ha szakot váltasz és költségesre vesznek át, már az első félév utána kérheted, hogy soroljanak át államira. Ezt a tanulmányi eredményed alapján döntik el (és ugyanígy átsoroljkl költségesre azokat az államisokat, akiknek rossz az átlaguk).
2011. szept. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
Ha támogatotton vagy akkor nem feltétlenül vesznek át költségesre. Lehet esnek ki páran és támogatotton maradhatsz. De ezt meg kell kérdezni a to-n vagy az illetékes szakfelelősnél hogy van e erre mód. De várj még vele szerintem a vizsgaidőszak körülig, ilyenkor van olyan tanár aki még feszkós, meg ugye az elsőéveseknél verik még a nyálukat...
2011. szept. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!