Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogom bírni az egyetemet....

Nem fogom bírni az egyetemet. Szüleimet hogy csillapítsam le? És mit csináljak ezek után az életemmel?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem az ország legnívósabb egyetemére, egy olyan szakra amiről nem volt túl sok tudomásom. Annyit tudtam csak, hogy be akarok kerülni.

Ma viszont teljesen világossá vált, hogy nem fogom bírni. Pl.: kiderült, hogy rengeteg biológiám van, amit ráadásul latin nyelven kell tanulni - holott én gimiben a bukás és a kettes közt tengődtem, mindig is utáltam.

Szüleim teljesen ki vannak akadva, és azt szajkozzák, hogy nem hagyhatom abba, én választottam.


Most mit csináljak?? Fél évet húzzak ki itt, és utána passzíváltassam magam és menjek el dolgozni? Hova vesznek fel csupán egy jól sikerült érettségivel és egy felsőfokú angollal?


2011. szept. 7. 17:30
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
89%

Szia!

Szerintem ezt a félévet bírd ki valahogy, majd akkor meglátod, hogy bele tudtál-e jönni, vagy nem. Elsőre szerintem mindenkinek ilyen.

Amikor én bekerültem az egyetemre, volt olyan, hogy sírva rajzoltam. (mérnök) Olyan is volt, hogy zh után szipogva néztem egy másik szak tantervi hálóját, hogy át tudok-e menni. Láss csodát, túléltem két évet, ez a harmadik. A szakdolgozatom fele már most kész van, és most hívtak demonstrátorkodni az egyik tanszékre. Nekem így happy end lesz a kezdeti nyüglődésből. :)

2011. szept. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
76%

12 államilag támogatott féléved van, tehát ha váltassz szakot még mindig simán kijön a 3 év alapképzés és a 2 év mester.


Egyébként melyik egyetem, milyen szak?


23/l

2011. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
78%

". De tudod elég nehéz 19 évesen eldöntened mit akarsz kezdeni az életeddel, és az is elég nehéz, hogy megtud melyik szak miről szól pontosan. Nincs az a felvételi tájékoztató, ami ezt PONTOSAN, vagy legalább részletesen közli. "


Ez most nem hatott meg, méghozzá azért, mert a nagy átlag el tudja dönteni, hogy kb. mit akar, és fel tudja fogni, hogy a választott szak milyen területet fed le...


Szakváltást én nem ajánlok, mert ezek szerint fogalmad sincs mit akarsz, és nem tudom, hogy másik szak esetében értenéd-e, hogy mire jelentkezel.

2011. szept. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
100%
már boccs.. ha olyan szakra kerültél be, egy állítólagos nívós egyetemre, ahol elvárás lenne olyan tudás, amiből te bukdácsoltál, és ennek ellenére felvettek... Kicsit ellentmondásos nekem
2011. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
81%

Nézz szét a karon a többi szak között. Nekem is van olyan csop társam aki már a 2. egyetemen és a 3. szakján van mert az egyik kemény volt, a másik nem tetszett... Hallottam olyanról is aki csak a buli miatt jelentkezett ésjárt ki pár félévet. Van ilyen. Ha megteheted várj egy pár hetet, nézd meg, hallgass bele aztán ha csak nem, akkor először a karodon vagy az ehhez hasonló szakok között nézz szét, hátha pár tárgyadat amit esetleg megcsinálsz beszámítják. Ezért szerintem nem gyenge ember...

Nálam is az első félév után derült ki hogy mi is akar ez lenni, de most közel a végéhez se 100% hogy mi is lesz belőle.. Van ilyen. A tanterveket is megnézheted, hátha többet elárulnak róla. Amúgy milyen szakon vagy most? Hátha csak nem olyan borzasztó az.

2011. szept. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:

Nekem 17 éves fejjel kellett eldöntenem, és úgy néz ki jól választottam. Gondolom orvosira mentél vagy hasonlóra ha sok bioszod van, de nem értem miért erre jelentkeztél ha ilyen rossz voltál belőle. Szerintem próbáld túlélni a félévet, ha nem jön össze akkor újra felvételizel máshova.

amúgy igazán leírhatnád h hova vettek fel hátha tud valaki segíteni...

2011. szept. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 A kérdező kommentje:

Corvinus. Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki.


Dupláztam, és se biológiát, se semmilyen természettudományi tárgyat nem kértek. Kereskedelem és marketing érdekelne, de oda nem lett volna meg a pontom, csak a BGF és a BKF-re, de BCE-re akartam jönni. Hülye voltam, tudom.

Áttudok jelentkezni a BKF-re vagy a BGF-re? Hogyan?

2011. szept. 7. 17:59
 18/45 anonim ***** válasza:
54%
Vagy iratkozz be egy OKJ-ra aztán 2 év múlva hátha komolyabb fejjel jobb döntést hozol. Egyébként én rengeteg olyat ismerek aki 19 évesen rosszul döntött... Nem lehet minden szakot átlátni pontosan a neve alapján hogy mi is akar az lenni (kicsit jobban utána kell járni sajnos)
2011. szept. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
64%

Pffff... ezeket hívják büfé és ruhatáros-szaknak?


Lehet, hogy tényleg nem való neked az egyetem.

2011. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
82%
Azon csak az elején vannak szivatós tárgyak, nem? Szerintem próbáld meg kibírni legalább ezt az első félévet, bár én BME-n kezdek most, de nálunk nagyon segítőkészek a tanárok sztem nem lesz nehéz még most az eleje.
2011. szept. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!