Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem fogom bírni az egyetemet....

Nem fogom bírni az egyetemet. Szüleimet hogy csillapítsam le? És mit csináljak ezek után az életemmel?

Figyelt kérdés

Felvételt nyertem az ország legnívósabb egyetemére, egy olyan szakra amiről nem volt túl sok tudomásom. Annyit tudtam csak, hogy be akarok kerülni.

Ma viszont teljesen világossá vált, hogy nem fogom bírni. Pl.: kiderült, hogy rengeteg biológiám van, amit ráadásul latin nyelven kell tanulni - holott én gimiben a bukás és a kettes közt tengődtem, mindig is utáltam.

Szüleim teljesen ki vannak akadva, és azt szajkozzák, hogy nem hagyhatom abba, én választottam.


Most mit csináljak?? Fél évet húzzak ki itt, és utána passzíváltassam magam és menjek el dolgozni? Hova vesznek fel csupán egy jól sikerült érettségivel és egy felsőfokú angollal?


2011. szept. 7. 17:30
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
Nem sok biológia kell hozzá. Én is agráros vagyok és vannak ismerőseim ezen a szakon, egyáltalán nem ezekkel a tárgyakkal szopatják őket. Ezért ne hagyd ott. Valamennyit természetesen kell tudni az állatokról, állattenyésztésről, kertészetről, növénytermesztésről, növénytanról, növényélettanról, alap műszaki gépekről és stb, de rengeteg matekos és gazdasági tárgyuk is van mellette. Egyébként az agrármérnök jelző vonzza a biológiát és társait sajnos. A földműveléses tárgyakról nem is beszélve:) Nem tudom a corvimus milyen kemény, de nálunk azért sikeredtek a leglinkebb embereknek is ezek a tárgyak, és egyébként nálunk az alapoktól kezdték majdnem, szóval ne izgulj, várj pár hetet, hátha csak megtetszik.
2011. szept. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

A latinról csak annyit, hogy minden agráros karon (még ha a szakhoz nem is kell annyira) kell tudni pár szót. Főleg fajokat, de ha angol felsőfokúd van mit izgulsz e miatt:D


Minden elsős most kongatja az első hét után a vészharangot, pedig majd vizsgaidőszakban kell :D Nyugi van, menni fog az. :) Sokan kezdtük így:D Sok sikert!:)

2011. szept. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
Kérdező, ma17:50-re figyelj!! - sokan vagyunk így, akik szenvednek (szenvedtek) az első(fél)évben. Kicsit rá is játszanak a tanarak - gyürkőzz neki - megoldod!!! Ne hagyd magad! A latin is fog menni - felsőfokú angol után..
2011. szept. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
válts szakot! iskolát, bármi! Én megértelek most fogok végezni és tudtam nagyjából h mire számítsak de így is értek meglepik, az egyetemre jelentkezők vakon tapogatózna és ez katasztrófa! A suliból nem engednek el h pl beülj egy fősulis előadásra stb. Ezen változtatni kéne. Ha a szüleid nem engedik h kiiratkozz, járj be ha majd a tárgyaid feléből megbuksz nyilván rájönnek h ez nem neked való. Amúgy nem a te hibád, ha ez a suli bioszos, miért nem kértek biosz érettségit??? Ez a felvételi rendszer egy fos.
2011. szept. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
fél év végén tudsz iskolát váltani, szakhoz felvételizned kell jövőre. Ám ha másik iskolába akarsz átjelentkezni esélyes h csak fizetősre mehetsz, én azt javaslom ezt a félévet csináld meg, meglátod milyen, aztán ha nagyon nem, akkor köv félévben iratkozz ki, keress egy valamilyen munkát, és jövőre felvételizz újra! marketingen, aki szerint ez pfffff büfészak arra meg ne hallgass nem lehet mindenki orvos v mérnök, ha így lenne megnézhetné magát a világ XD
2011. szept. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%

:D

már bocsi, de ezt a szakot nálunk a középsulis osztály két leggyengébb tanulója írta be 2 éve, és eddig zökkenőmentesen haladnak

növényneveket, rovarok neveit kellett megtanulni latinul...khm...véresen komoly, gondolhatod :)

Ezek után elhiszem, hogy a szüleid nagyon ki vannak akadva.

2011. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

Pfff...hallhattad mit írtak előttem. Ez akkor is csak egy szanatórium szak. Csak arra jó, hogy papírod legyen, hogy tudd lobogtatni. Ergo ha ezt sem tudja elvégezni akkor vajon mit?.. mikor már mint másik mint topikban írták, több diplomával titkárnőként tudott csak elhelyezkedni.

Tök jogos a szülők kiakadása, szerintem már ők maguk szégyenkeznek, hogy a csemetéjük még erre sem képtelen. Nyilván gondolták, hogy orvosi vagy mérnöki szint már magas a csemetének, de talán ez még menne.

2011. szept. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Miért csak fizetősre? Hogyan lehet ezt kérvényezni?
2011. szept. 7. 18:40
 29/45 anonim ***** válasza:

Azért fizetősre mert a suli hülye lenne átvenni téged államira :D Legalábbis nem jellemző!


De ha a felvételit előről kezded akkor szintén mehetsz államira

2011. szept. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:

Két napja mennek az egyetemeken az oktatások, és már most nem bírod? Akkor mégis hogyan gondoltad a felsőoktatást?

Agrár vonalon meg tudni kell latinul a fajok nevét és a rendszertani besorolások nevét.


Csak egy érettségivel sehova sem fogsz kelleni, talán a nyelvvizsga miatt találsz helyet, de ne sok jóra számíts!


Egy végzett Corvinusos

2011. szept. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!