Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal huszonéves, harmincas...

Fiatal huszonéves, harmincas párok, ti mennyire messze laktok a szüleitektől és milyen gyakran látogatjátok őket?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert én 18 éves korom óta külön élek a szüleimtől, először 18-21 éves koromig 60 km-re, majd 22-23 éves koromig 40 km-re, utána 24-25 éves koromig 130 km távol laktam a szüleimtől exemmel, s akkor mindig is arról álmodoztam, hogy bárcsak egy városban lakhatnék a szüleimmel, s mostani párommal együtt élek itt ugyanabban a városban már 4 hónapja, ahol a szüleim élnek, csak a szomszéd utcában lakunk együtt párommal, s így ez nagyon jó, mert szinte minden nap tudunk találkozni szüleimmel, ha csak egy kis időre is, s így ez azért is jó, mert nem megyünk egymás agyára mivel nem élek együtt szüleimmel, viszont minden nap tudunk találkozni, s így ez csodálatos! Kíváncsi vagyok továbbá még, hogy a mai huszonévesek mennyire vágynak a szüleikhez vissza a gyökerekhez, s kinek mi a véleménye erről hol jó élni, s kinek álma, h abban a városban élhessen, ahol a szülei! Kíváncsian várom a válaszokat! Nekem megadatott a boldogság, az álmom valóra vált, remélem sokatoknak valóra válik majd!


25/N


2011. okt. 5. 09:38
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
kb. 3000 km-re lakunk egymástól. Minden nap beszélünk skypen és évente 1x meglátogatjuk egymást 3-8 hétre.
2011. okt. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, hát volt eddig mindenféle, eléggé változó, van aki szereti a szülővárosát, van aki meg nem. Nekem párom 32 éves, és az ő szülei 340 km-re laknak tőlünk távol a Nyugat-Dunántúlon közel az Alpokaljához, s az ő szüleivel így csak kb 2-3 havonta tudunk találkozni, mivel párom költözött ide az én szülővárosomba, neki elég a párhavi találkozó a szüleivel, nem bánja, hogy ezt az áldozatot hozta meg értem, nagyon szeretem Őt! :)
2011. okt. 5. 10:43
 13/47 anonim ***** válasza:
89%
En az anyukamtol tobb orszagnyira lakom. A parom anyukaja meg 2 oranyi autokazasra lakott szeptemberig, most meg 10 percnyire van, de masik varosban. Nem hiszem, h jo otlet a szulok kozeleben elni, mert mindig beleszolnak a gyerekeik eletebe. Nekem a nagyszuleim a peldak erre, megfojtottak a szuleim kapcsolatat :(
2011. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
91%

A férjem szülei 300 km-re laknak. Ez így nem jó, mert az unokájukat 7 hónap alatt 3-szor látták. Ráadásul ők idősek, nem tudnak már órákat utazni, így mindig mi megyünk. Átlagosan 2 havonta.

Anyukám viszont tőlünk 100 méterre lakott (sajnos már nincs velünk). Na, azt egyszerűen imádtam! Minden nap mentem át hozzá. Volt, hogy 10 percre, volt, hogy órákra ott ragadtam. Hétvégente néha nála ebédeltünk, vagy ő nálunk. Most is jó lenne, mert 2 háznyira lenne az unokája, nem kéne neki messzire mennie, nekem meg lenne egy pici segítségem.

Én azt mondom, hogy ha nem jár feleslegesen egyik fél sem a másik nyakára, csak annyit, amennyit kölcsönösen igényelnek, akkor nincs is annál jobb, ha közel vannak a szülők. :)

Apu itt lakik 2 háznyira most is, de ha én nem nézek rá hetente-2 hetente, akkor nem is látnám. Ilyen is van sajnos. :(

2011. okt. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim 5percre laknak tőlünk,anyósónék 20percre kocsival.

Szeretek igy élni,anyuékkal naponta anyosékkal hetente találkozunk.Ha tehetném sem költöznék el innen.A lányomat körülveszik a rokonok,mind nagyon szereti és látom hogy boldog mikor együtt az egész család.(dédtata a szomszédban lakik:)

2011. okt. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
100%

18 voltam, mikor különköltöztünk anyummal. nagyon szeretjük egymást, általában heti 1x, vagy néha 2x összefutunk, beszélgetünk.

mindketten Budapesten élünk, tkp. a szomszéd kerületben, szóval busszal kb fél óra köztünk a távolság, kocsival 10 perc.

a párom majdnem minden nap meló után átnéz az anyukájához. nekem semmi bajom ezzel a dologgal, most töltsön elég időt vele, hiszen az ő élete is véges.


24évesek vagyunk, 2 éve élünk együtt.

2011. okt. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
100%

19 éves korom óta élek tőlük külön.180km-re. Már egyre ritkábban megyek "haza" hozzájuk.Semmi pénzért nem költöznék vissza abba a városba!Utálom,plusz a családi közeg sem a legjobb.Nem hiányoznak igazából se ők se a város.Havonta-kéthavonta találkozunk.Telefonon tartjuk a felszínes kis kapcsolatot.

23n

2011. okt. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
kb 1 éve élek külön, anyukámmal naponta beszélek, átjön hozzánk, amikor csak tud, és nagyon jól elvagyunk (párommal is kedvelik egymást), apukámat nagyjából egy héten egyszer látom
2011. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
4 éve élünk együtt. én a város másik végén (Bp), kb 1 másfél órányira, 3-5 hetente megyünk. A párom viszont Borsodi, ő 227 km-re lakik a szüleitől. Lehetőség szerint 2-3 havonta megyünk, de ha nem volt rá pénz, volt, hogy ritkábban. De telefonon hetente 2-3-szor hívjuk őket.
2011. okt. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
100%

Még a családommal élek, de nemsokára tervben van a költözés, ugyanabban a városban, csak a másik végére (4km). Mégpedig úgy, hogy párom jönne ebbe a városba, aki eddig 12 km-re egy faluban lakott.

Biztosan nehezen fogom itthagyni a szülői házat, de örülök, hogy megadatott, hogy nem kell távolra költöznöm sem párkapcsolat, sem munka miatt.

2011. okt. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!