Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal huszonéves, harmincas...

Fiatal huszonéves, harmincas párok, ti mennyire messze laktok a szüleitektől és milyen gyakran látogatjátok őket?

Figyelt kérdés

Azért teszem fel ezt a kérdést, mert én 18 éves korom óta külön élek a szüleimtől, először 18-21 éves koromig 60 km-re, majd 22-23 éves koromig 40 km-re, utána 24-25 éves koromig 130 km távol laktam a szüleimtől exemmel, s akkor mindig is arról álmodoztam, hogy bárcsak egy városban lakhatnék a szüleimmel, s mostani párommal együtt élek itt ugyanabban a városban már 4 hónapja, ahol a szüleim élnek, csak a szomszéd utcában lakunk együtt párommal, s így ez nagyon jó, mert szinte minden nap tudunk találkozni szüleimmel, ha csak egy kis időre is, s így ez azért is jó, mert nem megyünk egymás agyára mivel nem élek együtt szüleimmel, viszont minden nap tudunk találkozni, s így ez csodálatos! Kíváncsi vagyok továbbá még, hogy a mai huszonévesek mennyire vágynak a szüleikhez vissza a gyökerekhez, s kinek mi a véleménye erről hol jó élni, s kinek álma, h abban a városban élhessen, ahol a szülei! Kíváncsian várom a válaszokat! Nekem megadatott a boldogság, az álmom valóra vált, remélem sokatoknak valóra válik majd!


25/N


2011. okt. 5. 09:38
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Én 1 éve lakom külön a szüleimtől. 80km távolság van köztünk.A párom szüleivel viszont együtt élünk.:(

Sokkal jobban szeretnék az én szüleimmel együtt élni.Sokat hiányoznak,és sokat rámtör a honvágy.

2-3 hetente megyek haza,hétvégét ilyenkor otthon töltöm.

2012. febr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%
En sajnos tobbezer km-re elek toluk. A vilag masik vegere sodort az elet, szerelem es a megelhetes. Evente 1x latjuk egymast, kb 2-3 hetet toltunk akkor egyutt.
2012. máj. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:

Autóval kb. fél órára, tömegközlekedéssel úgy másfél órára. Km-re nem tudom.

Jó a kapcsolatunk velük, bár ahogy idősödnek, egyre nehezebb esetek. De lehet, hogy csak azért látom így, mert most egy teljesen más környezetben élek. Azért szeretek hazamenni. Kb. két hetente látogatom meg őket. Telefonálni nem szoktunk, csak ha történik valami, vagy amikor bejelentem, hogy meglátogatnám őket, ráérnek-e.

Néha rámtör a nosztalgia, amikor megyek hozzájuk, a hely miatt, ahol leéltem a gyerek- és kamaszkoromat. Meg akad egy-két barátom, haverom is arra, úgyhogy őket is látogatom.

2012. dec. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
100%

Elég fura olyat olvasni, h 30-40 kmre vannak a szülőktől és évente csak párszor látogatják meg őket..

Nekem tesómék 250 kmre laknak, de 3-4 HETENTE jönnek haza!

2012. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
ja, és nem azért mert van autójuk, mivel vonattal járnak.
2012. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
20 éves koromban költöztem el a szüleimtől 30 km-re. Kb. hetente találkoztunk. Aztán elváltam 10 év után, visszaköltöztem kb. fél évre szüleimhez. Utána megismerkedtem a második férjemmel és városom belül (Bp.) élünk a szüleim, anyósom és mi. Mi jelenleg a 16. kerületben, anyuék a 7. kerületben, anyósom a 14. kerületben. Kb. 15-20 perces autóútra. Hetente többször találkozunk általában. A beleszólás (valaki írta, hogy nem jó a szülőkhöz közel költözni, mert beleszólnak a fiatalok életébe) vagy nem beleszólás intelligencia kérdése.... Exanyósom állandóan beleszólt a körülötte élők életébe (nem csak az enyémbe), mostani anyósom viszont hiába lakunk mindketten Bp-en és kb. hetente találkozunk (valamint férjemmel naponta beszélnek telefonon) nem szól bele semmibe és ugyanígy mi sem viszont.
2012. dec. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:

18 éves korom óta külön élek, de havonta haza szoktam jönni meglátogatni őket. Nem tervezem hogy a későbbiekben a közelükben élek :) Jobb a távolság így nem megyünk egymás agyára, és amikor haza megyek hozzájuk akkor meghitt a légkör is. A karácsonyt is itt töltöttük párommal (: Nagyon jó viszonyom van egyébként a szüleimmel.


22N

2012. dec. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mind egyéniek, és érdekesek. A beleszólás valóban intelligencia kérdése.
2012. dec. 27. 21:34
 39/47 anonim ***** válasza:
a ferjem kb 5 eve lakik kulon toluk, ugyanaz a varos, de kb 2 km tavolsag. en a sajat szuleimtol 2 eve lakom kulon, 1200 km a tavolsag. az en szuleimet negyed evente latogatjuk, az oveihez 2 hetente hetvegen atmegyunk 1 oracskara kb. ferjem 25, en 23 vagyok.
2016. jan. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár mi még nem lakunk külön, de idén tervezzük az összeköltözést! :)

Egy városban fogunk lakni a szüleimmel és a párom szülei is ebben a városban élnek.

Nagyon szeretjük őket, de már alig várjuk, hogy külön legyünk, mégis közel!

20L ÉS 24F

2016. jan. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!