Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Telhetetlen vagyok? Apósomék...

Telhetetlen vagyok? Apósomék tele vannak pénzzel, mi meg élünk egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Vállalkozók a férjemmel, nem kap túl sok pénzt a bevételhez képest, apósom rakja el a hasznot. Most építkeznek, mindenből a legjobbat veszik, én meg nem tudom, miből vegyek cipőt a gyerekeknek. Túlórákat nem fizet neki( ezért nem dolgozik egy perccel se többet, mint a munkaideje), beszélni se lehet vele, mert a saját hülyeségét hajtogatja. Férjemet gyerekkora óta dolgoztatja (szombat, vasárnap is melóznia kellett) fizetést akkor kapott először, amikor már volt egy gyerekünk és különköltöztünk. Én vagyok elégedetlen típus, és ez így van jól? Ti hogy gondoljátok?
2011. okt. 20. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy máshol nem kapna ennyit. 130.000-et keres. Én gyesen vagyok. Az bosszant, hogy apuka meg elteszi a nagy lóvékat, és egyszer sem mondja, hogy marha, most jó hónap volt, kapsz egy kis plusz pénzt. Segítséget kérünk folyamatosan a gyerekeknek, pl tánc a lányomnak, fiamnak taekwondo. Ha ők nem fizetnék, mi nem tudnánk járatni őket. De ezt is úgy veszik, hogy nekünk segítenek vele. Eszükbe se jut, hogy a gyereknek tesznek jót.Tele van a tudatom velük. Beszélni már egy csomószor próbáltunk vele, de csak a saját hülyeségét hajtogatja, nem lehet vele dűlőre jutni, iszonyt fafejű. Még örüljünk, hogy ennyit is kapunk-ez a duma. Milyen szülő az ilyen? Magamból indulok ki, ha nekem lenne ennyim, biztos adnék bőven a gyerekemnek, inkább neki legyen, mint nekem...
2011. okt. 20. 12:47
 12/69 anonim ***** válasza:
88%
Az nem lehet, hogy a férjed nem fektetett be semmi pénzt a vállalkozásba és olyan munkát végez, amit egy alkalmazott végezne? Azt írtad, hogy nem túlórázik, ezek szerint kötött munkaideje van, talán a munkaköre is meghatározott és így annyit keres, amennyi ezért a munkáért járna bárki másnak is, akit mondjuk az utcáról venne fel apósod és a férjed munkáját végezné.
2011. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
90%

Hát nézd, jobban keres a férjed, mint bárhol máshol keresne, ezen felül támogatják a gyerekek különóráit, ami oké, nem konkrétan a te zsebedbe megy, de ti fizetnétek, ők pedig leveszik rólatok a terhet.


Legyél hálás és ne elégedetlenkedj szerintem...

2011. okt. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

Igen, megdolgozott érte apósom, de a férjem gyerekkora óta ott volt mellette. Mi mentünk bulizni a haverokkal, ő ért oda a legkésőbb szombat este, mert 6-ig güriznie kellett. Vasárnap reggel már rontott rá az apja: csinálj egy ébresztőt!

Végzett a sulival, akkor már reggeltől estig melózott, hétfőtől vasárnapig, fizetés nélkül, gyakorlatilag a kajáért, ruháért, lakhatásért a saját szüleinél.Amikor először fizetést kapott, kb 40.000-et 6 éve, anyósom jött, hogy menjen a férjem megköszönni, mert milyen rendes az apósom...

2011. okt. 20. 12:52
 15/69 anonim ***** válasza:
78%
Butaságot írsz, kedves kérdező! Jól írtad máshol sem keresne ennyit sem és nincs is máshol munka! Ha nem elég a lóvé, dolgozz te is, vagy húzd össze magad, nem kell mindenre befizetni a gyereket, ha nem telik rá!
2011. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
88%
Hát így, hogy leírtad ezeket a dolgokat, nem hiszem, hogy olyan nagy baj lenne apósodékkal. Írod, hogy máshol sem keresne többet a férjed, nézd a jó oldalát, így legalább fix munkahelye van, nem fogják kirakni köv. hónapban. Ezenkívül kiveszik apósodék a részüket egy kis pluszban is, tudod hány szülő boldog lenne, ha a nagyszülők fizetnék a gyerekek különóráit?
2011. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
88%

ezek szerint a nagyszülők támogatják az unokákat csak neked nem elég. Bocs,de ha másholmég 130-at se kapna a férjed, akkor nem valószínű,hogy van jó diplomája, jó szakmája, nyelvvizsgái. Akkor pedig örüljön, hogy itt többet kap mint amit megérdemel.

Mert a vállalkozás az apósé, nem a férjed építette fel.

Majdörököltök. De addig semmi jogotok a nagyszülők pénzére.

2011. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:
Nem alkalmazotti munkát végez, ugyanazt csinálják mindketten, plusz még a férjemé a szellemi rész...
2011. okt. 20. 12:54
 19/69 anonim ***** válasza:
80%

Tudod hányan vannak, akik nemhogy táncra, taekwondo-ra nem tudják járatni a gyereket, azért vakarják a fejüket, mert pl. overált kellene venni a gyereknek, hogy ne fagyjon szét. És azon tűnődik, hogy egyenek-e főtt kaját az utolsó héten, vagy overál legyen?

Szóval ne magyarázd ki, igenis segítenek nektek.

Ha hatszor ennyit adna, az is kevés lenne egy idő után. Miért nem teremtitek meg a saját jóléteteket, ha ennyire rossz? Ha apa meg tudta csinálni, nektek is menni fog. Miért azon kell siránkozni, hogy nem adnak, nem nyomnak titeket?

Az én szüleim mindent a bátyám nevére irattak amellett, hogy kb. 4szer annyit keres, mint én. És??? Ők teremtették meg, ők döntenek róla. Én szép csendben be fogom bizonyítani, hogy igenis életrevalóbb vagyok, mint ő! Inkább ezen munkálkodom a siránkozás helyett.

35f

2011. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
12%

Nagyon sokan nem segítik erejükön felül a gyermeküket. Ezt el kell fogadni. Keressen másik munkát ha nem tetszik neki.

Az én családomban mindenki segítséggel indult el, de a mostani embereken látom milyen önzőek. Az én szüleim és az anyósomék is elváltak 30 év után és magukra költenek ezerrel. Nem a mi életünkkel vannak elfoglalva. Bele kell törődni de ez van.

2011. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!