Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Telhetetlen vagyok? Apósomék...

Telhetetlen vagyok? Apósomék tele vannak pénzzel, mi meg élünk egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Vállalkozók a férjemmel, nem kap túl sok pénzt a bevételhez képest, apósom rakja el a hasznot. Most építkeznek, mindenből a legjobbat veszik, én meg nem tudom, miből vegyek cipőt a gyerekeknek. Túlórákat nem fizet neki( ezért nem dolgozik egy perccel se többet, mint a munkaideje), beszélni se lehet vele, mert a saját hülyeségét hajtogatja. Férjemet gyerekkora óta dolgoztatja (szombat, vasárnap is melóznia kellett) fizetést akkor kapott először, amikor már volt egy gyerekünk és különköltöztünk. Én vagyok elégedetlen típus, és ez így van jól? Ti hogy gondoljátok?
2011. okt. 20. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
72%

Kedves hozzászólók! Ti aztán nagyon értetek a vállalkozás mikéntjéhez! Csak mindenkinek a pénz szaga jár az eszében, valamikor 15 évvel ezelőtt szűkösen éltem, mára jobban megy, kemény munka van mögötte, nem "rinyáltam, mint a kérdező telhetetlen meny"! Ha nem tetszik, ki kell mondani és lehet más munka után nézni! Takarék módról nem igen beszéltetek, pár kivétellel ! Ha nem jöttök ki a 130-ból, mi az oka?

A vállalkozó voltam.

2011. okt. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:

"Segítséget kérünk FOLYAMATOSAN a gyerekeknek, pl tánc a lányomnak, fiamnak taekwondo."


Folyamatosan kérnek a nagyszülőktől és azok ki is fizetik,amire kérnek,de van egy határ.Az unokákat nem a nagyszülőknek kell felnevelni,ruházni,etetni,hanem a szülőknek.Gondolom mielőtt az ember három gyereket a világra hoz,mérlegel,hogy egyáltalán el tudja-e tartani a saját bevételéből.A jelek szerint nem.

Az após munkát ad a fiának,többet fizet,mint,amit máshol kapna,fizet az unokák miatt is és ez sem elég.

Miért van olyan érzésem,hogy a világ pénze nem lenne elég ennek a családnak?

Csak azt látják,hogy az após lefölözi a hasznot,azt viszont nem,hogy egy vállalkozás nem csak bevételből áll.Rengeteg a kiadás is és a kockázat.

2011. okt. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
77%

A párodnak kéne tenni valamit nem neked, felnött 3 gyerekes családapa szembe kéne már szállnija az apjával,

már akkor kellet volna mikor fizú nélkül dolgozott,

és bocsi hogy ezt mondom de 130as fizúra 3 gyereket meg egy kölcsönt bevállalni felelötlnség volt

mindegy hol dolgozik a férjed.

2011. okt. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 anonim ***** válasza:
80%

Ha jól vettem ki a kommentedből akkor férjed nevén van a cég!Akkor miért nem ő kezeli a bevételt?


Hisz aki nevén van a cég annak kell aláírni az átvételit a melóért!Ha meg közös vállalkozás férjed nevén akkor is min hiába üzletben nincs se család se barátság,min. az,hogy fifti-fifti nem pedig lószart nem adni a munkáért amit végez.


Vagy nem stimmel valami abban amit írsz vagy pedig jó nagy marha a férjed.

2011. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/69 anonim ***** válasza:
60%
Engem mar csak egy dolog erdekelne... sokszor feltett kerdes, de te mindig csak a tanfolyamra reagaltal... Miert nem mesz el dolgozni???
2011. okt. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
23%
Valamilyen szinten a kérdezőnek is igaza van,de abba nektek is,hogy a párom nem kap 130ezret, én is gyesen vagyok.Mégis megélünk.Azt osztjuk be ami van.Az én anyósomék a kisfiunknak nem hogy vennének valamit nem is szeretik.Az se érdekli őket,hogy mi van velük.A párommal se foglalkoznak.Más gyerekét imádják,de a saját unokájukat nem.Arra nem voltak képesek,hogy fából csináljanak játékot.Van hozzá fa is,és NEM dolgoznak.Mert nem szeretnek dolgozni.Ez van,ha a kisfiunkkal foglalkoznának meg se szólalnék.Szóval nekünk ennyi segítségünk sincs.Osszátok be jobban a pénzt,nem kell tánctanfolyamra járni,hanem ruhát kell venni belőle.
2011. okt. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
30%

Már megint a rohadt tánctamfolyam...

A kérdezö vagy 4x leírta,hogy nem ök fizetik,nem ök íratták be a gyerekeket.....


A másik.Ha a gyerekek kicsik, valószínü azért van otthon...Bölcsibe sem egyszerü beíratni a gyereket.Meg 3 kis gyerek mellett munkát talákni sem egyszerü dolog.Nekem 2 van segítségem semmi.Munkát találni meg.....

A férjed nyissa ki a száját.Kérjen több fizut vagy menjen máshová dolgozni.

130000+gyes családi azért nem olyan kevés....

2011. okt. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Utolsó

3 gyereknél, mivel NAGYCSALÁDOS KÖTELESEK bevenni oviba, bölcsibe a gyerekeket.

De itt nagyobb gyerekekről van szó.

CSaládi pótlékot is kap a 3 gyerek után gyerekenként olyan 15.000ft-ot, azaz 45 e ft a családi pótlék.

Gyerekek (legkisebb) 8 éves koráig gyet et kap, mivel főállású anya.

Számos kedvezmény is jár nekik: ingyen étkezés, ingyen tankönyv, kedvezményes BKV és sorolhatnám.

Utálom az ilyen rinyálos telhetetlen pi...ákat.

a 2 gyerekes, senki segítséges, műtétes voltam ismét.

2011. okt. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
48%

Kedves Kérdező!


Nem volt időm elolvasni az összes választ, de a kérdésed olvasásakor olyan rézésem volt, mintha én írtam volna. Ugyanez volt nálunk két évvel ezelőttig. Akkor férjem keresett egy másik munkahelyet, tehát elváltak az útjaik, persze csak üzleti téren. Ez nálunk megoldotta a dolgokat.

2012. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!