Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Telhetetlen vagyok? Apósomék...

Telhetetlen vagyok? Apósomék tele vannak pénzzel, mi meg élünk egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Vállalkozók a férjemmel, nem kap túl sok pénzt a bevételhez képest, apósom rakja el a hasznot. Most építkeznek, mindenből a legjobbat veszik, én meg nem tudom, miből vegyek cipőt a gyerekeknek. Túlórákat nem fizet neki( ezért nem dolgozik egy perccel se többet, mint a munkaideje), beszélni se lehet vele, mert a saját hülyeségét hajtogatja. Férjemet gyerekkora óta dolgoztatja (szombat, vasárnap is melóznia kellett) fizetést akkor kapott először, amikor már volt egy gyerekünk és különköltöztünk. Én vagyok elégedetlen típus, és ez így van jól? Ti hogy gondoljátok?
2011. okt. 20. 12:28
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:
Férjem is dolgozik minden nap, kiv vasárnap. Szabin csak nyáron van5 napot, meg karácsonykor.
2011. okt. 20. 13:16
 32/69 anonim ***** válasza:
73%

Nem is apósodék azok, akik felhánytorgatják, hanem te vagy az, aki nemcsak telhetetlen, de hálátlan is vagy.


Miért is kéne a bevételből kapnia a párodnak? A vállalkozás tulajdonosa apósod, övé a haszon. Ebből fizeti a dolgozókat, és a párod - fia vagy sem -, megkapja ezt, többet, mint máshol kapna. Emellett a gyerekek különórája finanszírozva van - nem értem, ez miért nem elég? Mit vársz még?

2011. okt. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
Nem rinyálok, csak kiírtam egy kérdést, amire realista válaszokat vártam, és kaptam is. Azért nem kell ócsárolni a másikat. Szerettem volna tisztábban látni a dolgokat, sikerült.
2011. okt. 20. 13:19
 34/69 anonim ***** válasza:
83%
A 3 gyereket,kölcsönt ti vállaltátok. Nem lehet arra bazírozva élni,hogy majd az após fizet. Abból kell kijönni,amit ti megkerestek. Igy is adnak,fizetik a gyerek tanfolyamait. Ha ez nektek nem elég,akkor tanuljon a férjed és keressen jobb állást. Felnőttek vagytok ideje lenne önálló éltetet kezdeni és nem másra számítani.
2011. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 A kérdező kommentje:
A vállalkozás férjem nevén fut.A szellemi munka is az övé a fizikai melón felül. De kár volt kiírnom ezt a kérdést, hiszen a körülményeket úgysem tudom teljes egészében leírni, így csak meddő vita az egész. De legalább lenyugodtam, mert nagyon el voltam keseredve feleslegesen.
2011. okt. 20. 13:23
 36/69 anonim ***** válasza:
78%
Szia,megértem,hogy ennyi kiadásnál kevés a bevétel,de ez a helyzet javulni fog,ha visszamész dolgozni.Mi is pont ebben a cipőben járunk,gyesen vagyok és az én férjem is nagyjából ennyit keres.Addig is kitartást!
2011. okt. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:
Jaj már! ne ezen a tanfolyam témán lovagoljunk már! Ennyit más nagyszülő is megtesz az unokáért, nem?
2011. okt. 20. 13:26
 38/69 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Köszönöm az emberi hangnemet:)
2011. okt. 20. 13:27
 39/69 anonim ***** válasza:
87%

A hitelt és a gyerekeket mire vállaltátok? Ugye nem arra, hogy apósodék majd úgyis adnak? Magadnak vállaltad, nem nekik. Én is felvállaltam a lakáshitelt annak ellenére, hogy szüleimnél lakhattunk volna nagy kertesházban, teljsesen elszeparáltan (120nm, külön bejárat, külön kertrész, garázs, stb.). De a páromnak nem volt jó, hogy 4-5 naponta látnia kellett a szüleim arcát 3 percre, ennél sokkal jobb volt havi 80-at kidobni az egyszobás lyukra. Aztán meg telesírta a világot, hogy a sz.ros apósáék nem segítenek semmit, nem nyomnak pénzzel! Hát mi a franc lett volna a segítség, ha nem az, hogy odaadták nekünk a nagy házrészt ingyen??? Nekem pedig örökké azzal szívta a véremet, hogy menjek már szüleimhez kuncsorogni! HÁT NEM! Kellett a lakás? Akkor vállalja a következményét is!

Kijöttök hó végére, a gyerekek járnak tanfolyamokra, el tudtok menni a haverokkal bulizni, azért eljuttok nyaralni is. Légyszives ne panaszkodj!

2011. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 A kérdező kommentje:
Utolsó! A bulizást a kamaszkorra írtam, hogy mentünk bulizni, és a férjem( akkor még csak haverom volt) ért oda legutoljára. Meg már megint a tanfolyam.!!! Nem létfontosságú, ha nem fizetnék, nem járnának a gyerekek! Nem halnának bele! Ennyi pont agyút...
2011. okt. 20. 14:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!