Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját nevét akarja adni a...

Saját nevét akarja adni a gyerekünknek, mit szóltok?

Figyelt kérdés
Negyedik hónapban lévő kismama vagyok, a párommal nagyon összevesztünk azon, hogy mi legyen a gyerek neve. A párom ragaszkodik ahhoz, hogy az ő vezeték és kereszt nevét kapja a baba, nekem pedig mindig ellenszenves volt ha valaki maga után nevezi el a gyerekét. Szerintem ez olyan egoista, a gyerekünk egy másik ember lesz, különben is annyi jó név van a világon, meg szerintem zavaró is ha mindenkit ugyanúgy hívnak. Ő ebből nem enged, szerinte ez a minimum, mindenáron ragaszkodik hozzá. Mi a véleményetek?
2011. nov. 11. 12:30
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
42%

Ha erőszakosan kérte volna ezt a férjem tőlem, az nálam válóok lett volna. Nem szeretem az erőszakos rámtukmálást, semmiben. Beszélgetni szoktunk dolgokról, és megbeszéljük, hogy ő ezt SZERETNÉ, de ha én mást szeretnék, akkor legyen az. És fordítva is így van. Így általában az arany középutat szoktuk megtalálni.


Adj a babátoknak egy szép nevet, és legyen a második neve az apja neve. Így sem jó neki?

2011. nov. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
77%
Akkor legalább írd már le, mi a párod neve. :) Hadd nézzük, milyen a név.
2011. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 A kérdező kommentje:
Nincs bajom a párom nevével, de nem szeretném a gyermekemnek adni.
2011. nov. 11. 12:44
 14/50 anonim ***** válasza:
88%

*nem neki kell megszülnie


Csajok, azért ez már az előtt is tudtuk, mielőtt megfogant volna a baba... Semmi köze ennek a nevéhez.

Ez nem üzlet, hogy én megszülöm, ezért én mondom meg, mi legyen a neve.

Normális kapcsolat feltételezi, hogy a szülők meg tudnak egyezni a gyerek nevében. Ennél azért lesz sokkal súlyosabb helyzet is, amikor döntést kell hoznotok, mi lesz akkor?

Nem hinném, hogy a kérdezőnek egyoldalúan kéne engednie és szó nélkül bólogatnia, de azt sem, hogy a férjének kéne engednie. Van kompromisszumos megoldás.


Amúgy meg... egyáltalán biztos, hogy fiú lesz? Mert ha lány lesz, elég hülyén hangzik egy Kovács Pista Gizella kombináció. :)

Ha lány lesz, tök feleslegesen balhéztok.

2011. nov. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
68%

*Ha erőszakosan kérte volna ezt a férjem tőlem, az nálam válóok lett volna. Nem szeretem az erőszakos rámtukmálást, semmiben.


Hát jó hülye vagy, vagy minket nézel annak. Biztos elhiszem, hogy ha a férjed ragaszkodik ahhoz, hogy a gyereket róla nevezd el, te 4 hónpos terhesen elválsz tőle, és nevelgeted egyedül a közös gyereket.


*Beszélgetni szoktunk dolgokról, és megbeszéljük, hogy ő ezt SZERETNÉ, de ha én mást szeretnék, akkor legyen az.


Aha! De hol van ebben az arany középút? Zseniális megközelítés! Az lesz, amit te akarsz, addig, amíg azt akarod, amit én akarok. Hát a férjed elég messze van még az esélyegyenlőségtől...

2011. nov. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egyezzetek meg. Vagy az ő vezetéknevét kapja, és akkor te választhatod a keresztneved, vagy a te vezetéknevedet kapja, de az lesz a neve, ami neki.


Egyébként számomra is olyan predesztináció feeling-je van. Mintha a gyereket már formálgatni akarná, hogy milyen legyen.

2011. nov. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
13%

ma 12:47


Hahó, azt nem a kérdező írta, te nézted össze a szezont a fazonnal...

2011. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
49%

A kórházban úgyis téged fognak megkérdezni, hogy mi legyen a gyerek neve, de meg azt a nevet mondod, amelyiket akarod.

A párod utána majd csak megnyugszik.

Pl. én totál félreértésből lettem Andrea. Anyuék nem egyeztek meg az uccsó pillanatig. Apám Andreét akart, anyu Emesét. Apám blöffölt, hogy őt már megkérdezték az osztályon, és Andreát mondott. Ez persze nem volt igaz. Mikor anyut megkérdezték mi legyen a nevem, azt hitte, hogy apu már döntött, csak nem jutott el az infó az adott nővékéig, így azt mondta "hát a férjem már mondta, hogy Andrea". A nővér nem vágta mi van, és így lettem Andi.

Ja, offoltam, bocs.

2011. nov. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
70%

Alapvető probléma, hogy a kérdező egyik kommentjében a következő szó szerepel: gyermekEM-nek.


Senkinek nem tűnik fel, hogy gyermekÜNK-ről van szó????


Innentől már a név kérdés a legkevesebb.


Általában az ilyen hozzáállású nők gyarapítják a gyermektartásra váró egyedül álló anyukák sorát. valaki jól írta, hogy beszélgetés, megegyezés, kompromisszum ezek a kulcsszavak.

2011. nov. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
74%
ha a párodnak az az egy kritériuma a két keresztnévvel kapcsolatba, hogy az övé legyen az első, hát legyen. te attól még szólíthatod a babát a második nevén. ismerek pár embert, aki nem az elsőt, hanem a másodikat használja...
2011. nov. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!