Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Saját nevét akarja adni a...

Saját nevét akarja adni a gyerekünknek, mit szóltok?

Figyelt kérdés
Negyedik hónapban lévő kismama vagyok, a párommal nagyon összevesztünk azon, hogy mi legyen a gyerek neve. A párom ragaszkodik ahhoz, hogy az ő vezeték és kereszt nevét kapja a baba, nekem pedig mindig ellenszenves volt ha valaki maga után nevezi el a gyerekét. Szerintem ez olyan egoista, a gyerekünk egy másik ember lesz, különben is annyi jó név van a világon, meg szerintem zavaró is ha mindenkit ugyanúgy hívnak. Ő ebből nem enged, szerinte ez a minimum, mindenáron ragaszkodik hozzá. Mi a véleményetek?
2011. nov. 11. 12:30
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
26%

Kedves Kérdező!

Olyan a történted mint az enyém csak 3 évvel korábban.

Mi sokat vitatkoztunk rajta mi legyen a gyerek neve akkor jött ez a " vigye tovább a nevem" hülyesége meg már ő lesz a 4. ilyen nevű....

Ekkor mondtam oké legyen de legyen második neve is és szólítsuk úgy, de neki az is kevés volt hogy viseli a nevét... na mindegy.

Szóval az én fiam Ferenc Ádámnak hívják(Ferkónak szólítjuk igaz ez meg anyósnak nem tetszett mert apóst is így becézték de én ezt nem tudtam meg nem is nagyon érdekel)

Ha felnő eldönt melyik nevét használja.

2011. nov. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
41%

Ahogy már előttem is írták: legyen két keresztneve. Ha az apuka ragaszkodik hozzá, hogy az övé legyen az első, akkor legyen úgy. Te majd a másikon szólítod a gyereket.


Én ismerek nem egy olyan embert, aki mindkét nevét használja. Sőt, még egy olyat is, aki a kettőből egyet kreált. Most nem akarom leírni a nevét, ezért csak kitalálok egy példát: Ricsizoli. Mondjuk az övé jobban hangzik, de ez most mindegy.

2011. nov. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
92%
Nekem nagyon unszimpatikus ez a hagyomány, hogy az apja nevét örökölje a gyerek. De a barátom neve az én kedvenc nevem így teljesen megörültem, hogy de jó! A kedvenc fiú nevem tuti befutó lenne, ha lenne gyerek. Erre kiderült, hogy a párom utálja a nevét :D Azért majd ja oda jutunk megpróbálom a saját nevére rávenni :D meg az úgyis hosszú évek múlva lesz :)
2011. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
82%

Kettőtök gyereke lesz,úgyhogy értelmes felnőtt módjára meg kellene beszélni ezt.


Nekem spec meg nem fordulna a fejembe ,hogy NEM a nagypapa után kapja majd a nevét ha úgy alakul.Mert valamilyen szinten tiszteletből szeretném,mert felnevelte a páromat úgy hogy nem is az ő vér szerinti fia volt.Mégis úgy Sajátjaként nevelte.

2011. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
35%
szerintem teljesen normális és jogos! ha úgy alakul, hogy lesz családom, saját. akkor az első fiamat magamról szeretném elnevezni. egynél jobb ha kettő van belőlem :)
2011. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
60%

Én sem mentem volna hozzá ilyen szűklátókörű barom emberhez, aki ennyire nincs tekintettel rád.

NE engedj neki. A szülőszobában valóban tőled fogják megkérdezni a nevet. Szóval dönts te.


Egyébként teljes mértékben a kompromisszum híve lennék, de a te férjed egy önző barom.

2011. nov. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
75%

Én sem engedném, hogy akármelyikünk nevét kapja a gyerek, sőt azt sem, hogy a közeli rokonságból bárki nevét, mert ebből óhatatlanul az lesz, hogy szegény gyerek Zuzsika/Robika lesz élete végéig, még akkor is, ha 50éves lesz, és már a könyökén jön ki, hogy nem szólítják rendes becenéven.

Egyébként meg az én tanácsom: ha nagyon akadékoskodik, akkor legyen az ő neve az első név, az általad választott a második, és hívd a második néven... úgyis arra fog hallgatni, mert mégiscsak veled lesz legtöbbet. És ezt nyugodtan lehet arra fogni, hogy egyszerűen szted nem illik hozzá az első név.

2011. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
76%

Nem olvastam végig a válaszokat, megúsznátok ezt a vitát, ha kislányotok lenne.

Amúgy én is a két névre voksolok ez esetben. (Igaz én még 2. névnek sem adtam a férjem keresztnevét, nem azért mert nem tetszik, csak mert nem.)

2011. nov. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
75%

A családomban 4 Judit nevű van, többek között anyumat is. Amikor összegyűlik a család és én például szólok unokatesómnak, akkor az összes Judit odanéz, vagy ha csak telefonon beszélgetek valakivel és említést teszek valamelyik Judit családtagomra, mindig megkérdezik,hogy melyik Juditra is gondoltál, ja az a Judit, jaj, nem arra a Juditra gondoltam.


Na, de szorosan kapcsolódva a témához, mivel én határozott vagyok egy kapcsolatban és nem szeretem, ha bárki is szinte parancsol, követel valamit, ezért én nem engednék, hanem a közös megoldást keresném. Én azon is gondolkodtam, hogy a gyerek az én és a barátom család nevét is felveszi és,ha férjhez megyek semmiképp sem leszek -né végződésű. Az egyik kedves férfi ismerősöm házasságkor felvette a felesége nevét is, a felesége meg az övét, szerintem ez nagyon emancipált, egyenlő, kedves dolog.

Én azt mondanám a férjednek, hogyha te hordod a szíved alatt 9 hónapig a babát, ha te szenvedsz meg a szüléssel, ha te fogod szoptatni hónapokig, akkor igenis lehessen beleszólásod már abba, hogy mi legyen a gyerek neve. A párok túl sokat foglalkoznak egyébként ezzel a kérdéssel, én inkább azon gondolkodnék, hogy a kicsinek mindene meglegyen és minél jobban felkészüljek az anyaságra, persze én nem vonom kétségbe, hogy te nem teszed, csak ne a név legyen a legfontosabb. A megoldás, hogy állj a sarkadra, szépen elmondod azt,amit itt nekünk, kerestek egy szép keresztnevet, ami nem a férjed neve, viszont mindkettőtöknek tetszik, ne a férjed döntsön 100 százalékban erről, fentebb le is írtam miért végtelenül önző dolog. Ráadásul gondolj bele, hogy milyen csúnyán hangzik, hogy ifjabb és idősebb XY. Gondolom, ezt sem szeretnéd.

2011. nov. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
68%
Érdekes.... Tehát a férfi önző, egoista, amiért a saját nevét adná. A nő persze nem az, amikor egy saját maga által választott nevet adna. Csúcs...
2011. nov. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!